REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos kariai tęsia savo teritorijų išlaisvinimą. Jie jau iškėlė vėliavą prie strategiškai svarbaus Lymano, įžengė šį miestą Donecko srityje ir, kaip skelbia, apsupo ten daugiau nei 5000 okupantų. O jų karo nusikaltimų įrodymų vis daugiau. Štai prie Kupjansko Ukrainos pajėgos aptiko sušaudytų civilių koloną su  10 nužudytų vaikų.

Ukrainos kariai tęsia savo teritorijų išlaisvinimą. Jie jau iškėlė vėliavą prie strategiškai svarbaus Lymano, įžengė šį miestą Donecko srityje ir, kaip skelbia, apsupo ten daugiau nei 5000 okupantų. O jų karo nusikaltimų įrodymų vis daugiau. Štai prie Kupjansko Ukrainos pajėgos aptiko sušaudytų civilių koloną su  10 nužudytų vaikų.

REKLAMA

Savo ruožtu Vladimiras Putinas, vakar pasauliui surengęs Ukrainos žemių aneksijos spektaklį, šventė visą naktį. Raudonojoje aikštėje surengė didelį koncertą, kur laidė skambias frazes apie Rusijos pergalę.

Paskelbęs apie neteisėtą Ukrainos Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono sričių aneksiją, V. Putinas savo absurdo teatrą Maskvoje tęsė visą naktį.

Pykčio perkreiptu veidu diktatorius Kremliaus aikštėje kurstė dešimttūkstantinę rusų bandą propagandos išplautomis smegenimis ir sapaliojo jiems apie kažkokią pergalę.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes tapome stipresni, nes mes kartu. Su mumis tiesa, o tiesoje – jėga, o tai reiškia pergalę. Pergalė bus su jumis“, – sakė Rusijos prezidentas V. Putinas.

REKLAMA

Visgi kad ir kiek V. Putinas čia pompastikos demonstruotų, daugelis ekspertų desperatišką Ukrainos regionų aneksiją vadina mėginimu nuslėpti nesėkmes mūšio lauke ir net sako, kad tai – V. Putino pabaigos pradžia. Tiesa, ją Kremliaus galva pasitinka kaip visad prabangiai – vilkėdamas itališko prekės ženklo „Brioni“ švarką iš naujos rudens – žiemos kolekcijos, kuris kainuoja beveik 8000 eurų, kai tuo pat metu į mirtį mobilizuotus rusus jis siunčia plikus, basus.

REKLAMA
REKLAMA

JAV paskelbė naujas sankcijas

Į V. Putino farsą sureagavo ir Joe Bidenas, paskelbęs naujas sankcijas daugiau nei 1000 asmenų ir įmonių, susijusių su neteisėta Ukrainos regionų aneksija ir Rusijos invazija į Ukrainą.

„Amerika ir jos sąjungininkai, pabrėžiu, nebus įbauginti V. Putino ir jo neapgalvotų žodžių bei grasinimų. Jis mūsų negąsdins ir nebaugins. O pastarieji V. Putino veiksmai yra ženklas, kad jis susiduria su sunkumais“, – sakė JAV prezidentas J. Bidenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau taip neatrodo Kremliaus klounui, rusų propagandistui Vladlenui Tatarskiui, kuris dar vakar V. Putino pokylyje dėstė, ką galvoja apie karą Ukrainoje.

„Visus nugalėsim, visus užmušim, visus, kuriuos reikia, apiplėšim. Viskas bus taip, kaip mes mėgstam.“

Tačiau jau šįryt Ukrainos rytuose kariai štai taip trypia okupantų vėliavas.

Lymanas. Viskas bus Ukraina.“

O prie strategiškai svarbaus Lymano kyla Ukrainos vėliava.

„Mūsų šalies rytuose yra svarbių rezultatų. Viešos informacijos apie tai jau yra pakankamai. Visi girdėjo, kas vyksta Lymane, Donecko srityje. Tai žingsniai, kurie mums reiškia labai daug. Ir esu dėkingas visiems mūsų kovotojams už šios mūsų gynybos plano dalies įgyvendinimą! Tai labai svarbu“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Skelbiama, kad Ukrainos pajėgos jau apsupo Lymaną, kuris kelis mėnesius buvo logistikos mazgas okupantų operacijoms Donecko regiono šiaurėje.

Panašu, ukrainiečiai čia tūkstančiams rusų karių jau užkūrė tikrą pragarą. Štai kiek pakelėse guli negyvų okupantų kūnų. O tūkstančiai jų apsupti.

Lymano užėmimas ne tik leis Kyjivo pajėgoms toliau judėti Luhansko srities link, bet ir taps didžiausiu jų laimėjimu nuo Charkivo srities susigrąžinimo praėjusį mėnesį.

REKLAMA

„Lymane okupantai paprašė savo vadovybės galimybės pasitraukti, bet jiems buvo atsakyta. Dabar jie turi dvi galimybes. Ne, tiksliau, tris galimybes: arba bandyti prasiveržti, arba pasiduoti, arba mirti kartu. Ten jų keli tūkstančiai. Taip, apie 5000. Tikslių skaičių kol kas nėra“, – kalbėjo Luhansko administracijos vadovas Serhiy Haidai.

Sužalotas lietuvių karys

Tiesa, sužalojimų išvengti nepavyko ir vienam lietuvių kariui, kuris kaunasi su ukrainiečiais. Užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad rugsėjį sužalotas karys dabar šautinę žaizdą gydosi Kyjivo ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Ukrainos saugumo tarnyba dalijasi dar vieno barbariško okupantų nusikaltimo nuotraukomis. Kupjansko rajone Ukrainos pajėgos aptiko apšaudytų civilių koloną su 20-čia žuvusių civilių. Dešimt iš jų vaikai. Šie žmonės bandė sprukti nuo okupantų, tačiau buvo be gailesčio nužudyti, kai kurie sudeginti.

Tad ne veltui Rusijos konsulato pastatas Niujorke po praėjusios nakties atrodo štai taip – tarsi nudažytas krauju. Toks vaizdelis Manhatane išties neįprastas, o kartu tai ir priminimas tiek konsulato darbuotojams, tiek praeiviams, kad Rusija – ukrainiečių krauju savo rankas sutepusi teroristinė valstybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų