Ūkininkai savo verslams jau rašosi nekrologus: šaukiasi Dievo pagalbos

Prezidentui, premjerei ir finansų ministrei prakalbus apie mokestinių lengvatų naikinimą, visų akys pakrypo į ūkininkams skirtą dyzelinį kurą. Mat užraukus šią privilegiją, kasmet biudžete susitaupytų po 115 milijonų eurų. Bet Lietuvos ūkininkai savo verslams jau rašo nekrologus. Apie tai plačiau domėjosi laida „Karštai su tv3.lt“.

„Man širdis gali sustoti... Jeigu ūkininkams suvienodins dyzelį jau ir kolonėlėje, tai čia tragedija“, – baiminasi ūkininkas Juozas Beinorius.

Po tokios žinios Širvintų rajono ūkininkas Juozas Beinorius šaukiasi Dievo pagalbos ir skelbia sau išankstinį bankrotą.

„Kur matyta, Dieve mano! Tegul valdžia ateina į kaimą ir pasižiūri. Viskas, bus dainelė sudainuota. Aš girdėjau kaip finansų ministrė sakė, kad reikia suvienodinti, tai nieko nebus. Metai laiko ir bus dainelė sudainuota“, – sau bankrotą prognozuoja ūkininkas.

Juozas Beinorius savo ūkyje laiko arti 100 karvių, joms aptarnauti reikalingas šienas ir kiti pašarai, todėl Juozo traktoriai zuja laukuose nesustodami, o dyzelis dega tonomis.

„Užsipili pilną baką 400 litrų. Dvi dienos ir nėra. Pagalvokite. Kas antrą dieną po 400 eurų reiktų mokėti vienam traktoriui, bet gi ne vienas dirba. Tai man kas antrą dieną reikės tūkstančio, tūkstančio ir tūkstančio“, – emocionaliai pasakojo ūkininkas.

Jei bus panaikintas lengvatinis akcizas ūkininkų dyzelinui, Juozas kasmet papildomai sumokės po 5-6 tūkstančius eurų.

„Per metus išnaudoju 10-11 tonų. Dabar kuras kolonėlėje kainuoja apie eurą, o mums (ūkininkams – aut. past.) dabar kuras po 55-60 centų kainuoja“, – aiškino J. Beinorius.

Tačiau ekonomistė ir europarlamentarė Aušra Maldeikienė kategoriška. Stambieji Lietuvos ūkininkai – mokestinių lengvatų karaliai, gyvenantys kaip inkstai taukuose.

„Visa nauda pagal viską atitenka tiems stambiesiems (ūkininkams – aut. past.). Neatsitiktinai jie taip godžiai siekia tos politinės valdžios, nes jie palaiko tą visą žaidimą. Praeitame Seime jų buvo net 21, tai akivaizdu, kad jie kūrė gerovę sau“, – įsitikinusi europarlamentarė A. Maldeikienė.

REKLAMA

Maldeikienė neva turi įrodymų, kad ūkininkai traktoriams skirtą dyzeliną pilstosi į savo ir savo šeimos narių prabangius automobilius.

„Žymėti degalai yra pilami į džipus, nuotraukų gavau per kelias dienas – dešimtis. Stambūs ūkininkai tai naudoja sau ir savo šeimai“, – tikino A. Maldeikienė.

„Jeigu lengvatos neliktų, tai mes surinktume daugiau pajamų, tačiau ar tos papildomos pajamos šiandien išgelbėtų valstybės biudžetą – klausimas“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbėjo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Ūkininkas be prabangaus džipo – ne ūkininkas. Ramūnas Karbauskis turi amerikietišką 6 litrų variklio „Cadilac Escalade“, Aurimas Gaidžiūnas vos ne kasmet sėda prie naujausio „BMW“ visureigio, pomėgį daug kuro ryjančiam transportui turi buvęs aplinkos ministras – ūkininkas Kęstutis Mažeika, gazuojantis „Toyota Hilux“.

„Vienas toks vargšelis Seime buvo Gaidžiūnas. Jis nusipirko „BMW“ už 110 tūkst. Na, ką jis nori, tą jis perka. Bet man labiausiai patiko jo pasakyta frazė per televiziją: „na, argi čia brangi mašina?“. Frazė buvo geniali“, – prisiminė A. Maldeikienė.

Nepaisant visų už ir prieš, Lietuvos ūkininkai savo ūkiams jau dabar rašosi mirties nekrologus. Jei jie liks be pigaus dyzelino – karves, kiaules, grūdus ir kitas kultūras valdžia esą galės augintis pati Seimo ir Vyriausybės aikštėse.

„Pardavinėsime traktorius ir žemė liks džiunglės. Valdžia tegul truputį galvoja, ką daro, o ne taip iš knygų skaito ir žiūri“, – aiškino pasipiktinęs ūkininkas J. Beinorius.

„Jie verkti yra išmokę. Jiems pupos iš akių krenta, kai jie įsijaučia. Jie labai moka“, – atkirto A. Maldeikienė.

Visą reportažą apie NT mokestį Lietuvoje žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“. 


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-01-21 21:04:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas.kas o ukininkai uz save moka pastoveti pristate kryziu visa Lietuva o dabar del dyzelino .Paziurekit kaip jie gyvena gauna didziules ismokas dirba su nauja tehnika kas sugebejo ukius perasyti savo vaikams jauniems ukininkams tai tehnika pirko sumokedami PVM mokesti smulkus ukininkai nieko negavo nes norit gauti parama reikejo tureti arba nuomuotis 40 ha zemes .Stambieji paziurekit kaip gyvena nauji namai .nauji automobiliai bent keli. MOKESCIU NEMOKA VISOKIU LENGVATU TURI. KADA BAIGSIS TAS GYVULIU UKIS NESUPRANTU TO ZODZIO GEROVES VALSTYBE GAL PREZIZIDENTAS ISAISKINS.
Atsakyti
-15

R
Rimas
2021-01-21 21:08:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ūkininkams dyzelį po 5 eurus reikia pardavinėti, nes jau nežino kaip išsidirbinėti, juokas ima iš tų verkšlenimų, matom kaip gyvena ir kokiomis mašinomis važinėja tie vargšai.
Atsakyti
-23

T
Tt
2021-01-21 20:39:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
. Nedejuokit... Jūs PSD nemokate
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (88)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų