To Lietuvoje dar nebuvo – teisėsauga pričiupo beveik šimtą gydytojų, pacientams brukusių papildus

Teisėsaugininkai išnarpliojo stambaus masto korupcijos bylą, kurioje beveik šimtas šalies ligoninių ir poliklinikų medikų įtariami masiškai ėmę kyšius iš farmacininkų, už tai, kad pacientams bruko tik tam tikros bendrovės papildus.

Už kyšius iš farmacininkų, gydytojai savo pacientams įsiūlydavo pirkti, kaip įtariama, vienos bendrovės maisto papildus, skirtus stiprinti sąnarius. Už vieno produkto įsiūlymą medikai gaudavo apie šimtą eurų. Taip situaciją vertina pacientai:

„Taigi platintojų pilna. Na, žiūrint pagal kainą.“

„Pirkdavau.“

„Grynai paprasti vaistai. Ir pasakė, kad būtent tokius vaistus reikia nupirkti. Nu, pirkau. Ne, nesvarbu kurioje vaistinėje, bet būtent va tokie.“

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. To Lietuvoje dar nebuvo – teisėsauga pričiupo beveik šimtą gydytojų, pacientams brukusių papildus

Po tokių pacientų kalbų, kad kai kurie šalies medikai jiems tiesiog bruka tik konkrečius medikamentus ar papildus, prieš šešerius metus teisėsaugininkai pakratė farmacijos bendrovę „Valentis Pharma". Jai ir dar 11 asmenų šiandien pateikti įtarimai dėl stambaus masto korupcinių nusikaltimų.

STT ir prokurorai tuomet įtarė, kad galimai šios bendrovės darbuotojai medikų kišenes už sėkmingai pacientui „prakištą“ produktą papildydavo nemenkomis sumomis. Po šešerius metus trukusio tyrimo prokurorai skelbia bylą baigę, o Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras piešia schemą, kaip galėjo medikai ir farmacininkai ranka ranką plauti.

„O schema buvo tokia, atitinkamos minėtos bendrovės atitinkami darbuotojai, vadybininkai, turėdavo susitikti, su savo aptarnaujamų regionų gydytojais, pasiūlyti jiems ir susitarti su jais, kad pastarieji rekomenduotų įgyti savo pacientams minėtos bendrovės platinamą produkciją“, – sako prokuroras Artūras Karpalovas.

Kyšiai medikams, kaip išsiaiškino teisėsaugininkai, priklausė nuo parduodamo produkto vertės.

„Kyšio sumos gydytojams priklausė nuo parduodamos produkcijos kainos visų pirma. Antras momentas… Bet čia trys dalykai. Antras momentas, nuo kiekio, kiek yra parduota pacientams, ir trečias momentas, kokiu būdu buvo parduodamas medicinos prietaisas“, – pasakoja A. Karpalovas.

REKLAMA

Už tai, kad žmogų įkalba nusipirkti, pavyzdžiui, šiandien vaistinėje beveik šimtą eurų kainuojantį papildą, medikas galėjo gauti apie šimtą eurų.

„Tai jeigu pigesnis prietaisas, tai būdavo parduodamas nuo 140 iki 150 dar tuo metu litais. Vėliau jau eurais, nes laikotarpis apima penkioliktų metų pradžią. Tai už pigesnį prietaisą būdavo nuo penkiasdešimt iki aštuoniasdešimt litų, kyšis, už vieną parduotą produktą. O už brangesnį produktą būdavo perduodama nuo 250 iki 350 litų“, – teigia A. Karpalovas.

Iš viso byloje apklausta per tūkstantį asmenų. Nuo 2014 iki 2015 taip su farmacininkais rankas sukirtę galėjo būti aštuoniasdešimt penki medikai. Vienas bylos baigties nesulaukė.

Iš daugiau, kaip aštuoniasdešimties medikų dalis kaltę pripažino, buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Tiesa, bendrovė, kuri teisėsaugininkų įtariama papirkinėjus gydytojus, į skambučius šiandien neatsako.

O kada precedento neturinti byla pasieks teismą, kol kas neaišku. Šiuo metu kaltinamieji susipažįsta su bylos medžiaga.


Rašyti komentarą...
Z
Zin
2020-11-25 20:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra ir kita schema su kitokiais papildais,kai gydytoja/s senukams ant recepto(kad butu itikinamai jog tai vaistas)uzraso papildo pavadinima,o vaistininkas parduoda ta papilda(daznai labai brangu)ir recepta atiduoda,jis niekur nefiguruoja.Daktariukai vazineja po farmacininku apmokamas uzsienio keliones,gauna geru dovanu ir tt tt.Toj sistemoj kur spjausi ten ant korupcijos pataikysi.
Atsakyti
-4

V
Vitalijus.
2020-11-25 20:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nubausti farmacininkus,bei medikus piniginemis baudomis,pas farmacininkus atimti licenzija.
Atsakyti
0

T
Tikra tiesa
2020-11-25 20:40:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
teko pastovei susidurti su šia neteisybe mėdikė visą laika žinojo kad galiu įpirkti brangesnius medikamentus ir vis pridurdavo jie ne pigūs bet veiksmingi
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų