Tėvai netrukus gaus vienkartines išmokas: šeimos jau planuoja, kur jas išleis

Valdantieji jau ruošiasi didesnių pandeminių vaiko pinigų išmokėjimui. Prezidentui Gitanui Nausėdai pasiūlius, Seimas nusprendė liepą vaikams skirti trigubo dydžio išmokas. Tiesa, vyriausybė jau nuogąstauja, kas bus vėliau. Seimas dar pernai įstatymu pasižadėjo vaiko pinigus kitąmet toliau didinti bent 10 eurų. Tačiau, ar bus iš ko?

Vaikai džiaugiasi vasariškais orais ir pramogomis, o tėvai jau skaičiuoja, kur išleis papildomus vaiko pinigus. Seimas užsimojo liepą plačiau atsukti pinigų fontanus ir patvirtino tvarką, pagal kurią jau kitą mėnesį tėvų sąskaitas pasieks trigubai didesnės vaiko pinigų sumos nei iki šiol. Vieni tėvai papildomus pinigus žada pataupyti, kiti gi skubiai išleisti:

„Mokslams paliekame, pataupome, rugsėjui. Pas mane 4 vaikai, reikia pasitaupyti.“

„Keliausime po Lietuvą, ekskursijas darysime, stovykloms išleisime.“

„Nelabai mums didelio skirtumo padarytų šitie pinigai. Aišku, smagu, bet tiesiog, ko gero, atidėsime į vaikų taupykles.“

„Man atrodo, kad tos vienkartinės išmokos neaišku, kam labiau skirtos. Prisidėti prie ekonomikos gaivinimo, ar pasikelti savo reitingus artėjantiems rinkimams. Mano tokia nuomonė.“

Seimas pritarė Prezidento Nausėdos siūlymui iš kovai su pandemija valstybės pasiskolintų lėšų skirti išmokas ne tik verslui, senjorams, bet ir 70 mln. eurų vaikams. Tie vaikai, kurie gauna 60 eurų mėnesio išmoką, liepą sulauks 180 eurų, o tų, kurie gauna 100 eurų, iš daugiavaikių, nepasiturinčių šeimų arba neįgalūs, sąskaitos papilnės 300 eurų. Taigi liepą išmoka bus triguba.

„Matome, vokiečiai pasirinko 300 eurų. Tai pagal jų pajamų ir kainų lygį, tai yra adekvati suma, panaši į tą, ką siūlome ir mes“, – sako Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

Valdantieji tvirtina, kad didesniais vaikų pinigais liepą siekiama ne tik padėti šeimoms sudurti galą su galu, bet ir skatinti vartojimą. Mat pinigus gaus ir turtingi tėvai. Kai kurie vaikai dėl to galės džiaugtis nauja batų pora. Tačiau opozicija priekaištauja, kad pirkiniai pasipils iš skolintų lėšų, kurias vėliau mokesčių mokėtojams teks grąžinti. Tad valdantieji esą taip siekia nusipirkti rinkėjų balsus artėjančiuose Seimo rinkimuose rudenį.

REKLAMA

„Visoms šeimoms, auginančioms vaikus, tai yra parama, susijusi su aiškiais poreikiais. Daugelis jaunų tėvų nukentėjo per pandemiją, parama yra prasminga“, – pasakoja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Tai yra netaikli socialinė parama. Šitą socialinę paramą gaus ne tik tie, kurios jiems iš tikrųjų reikia, bet ir pasiturintys“, – teigia Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

„Ministro kabinete stalčiai neužsidaro nuo pinigų. Juos iki rinkimų reikia išdalinti. Jis traukdavo vis naują pasiūlymą, kad pinigai atsirastų pas piliečius“, – kalbėjo Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas.

Dar pernai nusprendę padidinti šiemetinius vaiko pinigus nuo 10 iki 30 eurų, valdantieji įstatyme įrašė ir kėlimą dar 10 eurų ir kitais metais. Tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad rengdama kitų metų biudžetą šią įstatyminę nuostatą vyriausybė jau persvarsto ir gali siūlyti Seimui atšaukti. Tad ar nenutiks taip, kad visą planuotą kitų metų vaiko pinigų padidėjimą valdantieji tiesiog išmokės šiemet liepą?

„Buvo numatoma, kad galėtų dar augti. Tačiau niekas neįvertino, kad gali būti pandeminis laikotarpis ir naujai bus žiūrima į viešuosius finansus. Vyriausybė vasarą rengdama 20221.m biudžetą įvertins buvusius planus ir vertins ekonomines galimybes“, – sako L. Kukuraitis.

Kad gautų liepos mėnesį didesnius vaiko pinigus, tėvams nieko daryti nereikia. Iš vyriausybės gavusios biudžeto pinigus, savivaldybės juos turės pervesti į tas pačias tėvų sąskaitas, į kurias ir iki šiol kas mėnesį pervedinėjo vaiko pinigus.

Beje, pandeminiai vaiko pinigai priklausys ne tik jau gimusiems vaikams, bet ir tiems, kurie į šį pasaulį ateis besibaigiant metams, iki pat gruodžio 31 dienos.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2020-06-10 11:08:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienkartinė išmoka,bet suma skiriasi,kažkaip įdomiai gaunasi.Matyt vienas ar du vaikai turi mažiau poreikių,gal net mažiau valgo ir svajoja.
Atsakyti
-5

T
Tomas
2020-06-10 11:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik kyla klausimas,kodėl vienkartinė išmoka nevienoda.Mano nuomone-VIENKARTINĖ,vadinasi visiems po lygiai.Bet pasirodo,kad ne.
Atsakyti
-5

A
Asara
2020-06-10 15:35:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jus taip leidziat savo punigus tai nereiskia kad visi taip istasko
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų