REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tiek infekcijų Lietuva dar nematė – 1656 nauji COVID-19 atvejai užfiksuoti pastarąją parą. Prezidentas Gitanas Nausėda aiškina, kad kovos su koronavirusu sėkmė priklausys nuo to, kaip atsakingai žmonės saugosis, laikysis specialistų rekomendacijų ir ribojimų. Mokslininkai sako, kad jei žmonės numos į karantiną ranka, gruodžio pabaigoje Lietuvoje gali sirgti apie 50 000 žmonių.

Tiek infekcijų Lietuva dar nematė – 1656 nauji COVID-19 atvejai užfiksuoti pastarąją parą. Prezidentas Gitanas Nausėda aiškina, kad kovos su koronavirusu sėkmė priklausys nuo to, kaip atsakingai žmonės saugosis, laikysis specialistų rekomendacijų ir ribojimų. Mokslininkai sako, kad jei žmonės numos į karantiną ranka, gruodžio pabaigoje Lietuvoje gali sirgti apie 50 000 žmonių.

REKLAMA

Galima būsimoji premjerė Ingrida Šimonytė, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, profesorius Mindaugas Stankūnas ir kiti Sveikatos ekspertų tarybos mokslininkai renkasi į Prezidentūrą aptarti koronaviruso plitimo Lietuvoje. Per vakar šalies laboratorijos aptiko 1656 naujas COVID-19 infekcijas. Tai naujas rekordas. Tokio smarkaus atvejų šuolio Lietuva dar nebuvo mačiusi.

„Įvyko pirmasis sveikatos ekspertų tarybos posėdis, kuriame buvo pateikti rezultatai susiję su galimomis užsikrėtusiųjų skaičiaus augimo prognozėmis artimiausiomis savaitėmis įvertinant skirtingus scenarijus. Iškart noriu pasakyti, kad nereikia gąsdintis, prognozės yra keliančios rūpestį, tačiau jos nėra tragiškos, viskas yra mūsų rankose. Prezidentūra, Vyriausybė, ministerija ir patys žmonės yra atsakingi, kiek ilgai užtruks mūsų kova su koronavirusu ir kokia jis bus sėkminga“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūroje mokslininkai pristatė tris įvykių scenarijus, kaip toliau Lietuvoje gali plisti koronavirusas.

Blogiausiu atveju, jei Lietuvoje nebūtų įvestas karantinas ir nebūtų taikomi jokie ribojimai, gruodžio pabaigoje Lietuvoje COVID-19 galėtų sirgti beveik 95 tūkst. gyventojų.

REKLAMA

Kita prognoze mokslininkai paskaičiavo, kas būtų, jei įvedus karantiną, gyventojai nesilaikytų rekomendacijų ir ribojimų.

„Įvedus karantiną iš pradžių žmonės kažkiek tai rimtai pasižiūri, po to nusprendžia, kad čia nerimta, atsipalaiduoja. Ir tada matome, gruodžio pradžioje turėtumėme ne tokį baisų variantą, būtų apie 50 000 sergančių žmonių“, – pasakoja mokslininkas Mindaugas Stankūnas.

Jei žmonės paisys visų ribojimų, dėvės kaukes, laikysis saugaus atstumo, nesibūriuos, lapkričio pabaigoje kasdien fiksuojami atvejų skaičiai turėtų trauktis.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienais skaičiavimais tai turėtų prasidėti lapkričio 20 dieną, turėtumėme matyti teigiamus poslinkius“, – teigia M. Stankūnas.

Anot mokslininkų, net jei situacija karantino metu pradėtų taisytis, Lietuvai vienu metu reikia turėti bent 1150 koronaviruso pacientams skirtų lovų ligoninėse. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga aiškina, kad toks skaičius pasiekiamas tik kitų pacientų sąskaita.

„Sistema pagal šitas prognozes turėtų tikrai būti pajėgi susitvarkyti, tik tiek, kad net ir tas virš 1000 lovų reiškia, kad ir toliau kiti skyriai turės būti verčiami Covid-19 skyriais, tai reiškia ten nebebus galima pacientų“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karantinas visoje Lietuvoje įsigalioja rytoj. Aurelijus Veryga šiandien patikslino naujus ribojimus ir priminė gyventojams, kad mokyklose, kurios veiks įprastu rėžimu, vaikai privalės klasėse sėdėti su kaukėmis. Savo atžalas aprūpinti apsaugos priemonėmis turi tėvai, o tvarką prižiūrės mokyklos.

„Ką norėčiau akcentuoti, kad kaukės bus privalomos taip visiems ir ugdymo įstaigose esantiems vaikams, kurie yra vyresni negu šešerių metų“, – sako A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat šiandien pranešė, kad visi gyventojai, pajutę COVID-19 simptomus, nuo šiol užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte galės ir užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Taip tikimąsi atlaisvinti perkaitusią karštąją liniją, kuri šiuo metu nesusidoroja su skambučių srautu. Tiesa, laukti vizito gali tekti ilgai, nes vietų skaičius punktuose išlieka ribotas.

REKLAMA

„Daugiau nerimo kelia tai, kad galbūt gali taip atsitikti, kad ne visus galėsime užregistruoti. Šitos problemos kol kas nėra didelės, kol kas tvarkomės neblogai“, – pasakoja karštosios linijos koordinatorė Greta Beinaravičiūtė.

Viruso plitimą stengiasi suvaldyti ir Lietuvos kariuomenė, kurioje šiuo metu yra nustatyta apie 200 koronaviruso atvejų. Tai yra dvigubai daugiau nei prieš savaitę.

„Stebime padidėjimą. Mūsų manymu, didžioji dalis tų atvejų kariuomenėje yra susijusi su šeimos nariais, kai kariai atsineša virusą ir artimos aplinkos. Šauktiniai kariai, nuolatinės privalomosios tarnybos nėra išleidžiami namo savaitgaliais, ribojamas civilių ir kitų suinteresuotų asmenų patekimas į padalinius, apribotas transporto technikos judėjimas padalinių“, – teigia Kariuomenės atstovas Andrius Dilda.

Rytoj prasidėsiantis karantinas po savaitės gali griežtėti. Anot Verygos, jei sergamumo rodikliai toliau augs, teks apriboti ne maisto prekių parduotuvių veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų