Nausėda apie koronavirusą šalyje: nėra taip, kad kažkas atsakingas, o kiti atsipūtę gyvena Papildyta 11.37 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda tikino, kad nors koronaviruso plitimo progrozės yra keliančios rūpestį, jos tikrai nėra tragiškos.

Prezidentas penktadienį prezidentūroje susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidate į premjero postą Ingrida Šimonyte. Sveikatos ekspertų tarybos nariai šalies vadovui pristatė galimo koronaviruso plitimo prognozes.

Nausėda: prognozės keliančios rūpestį, bet ne tragiškos

Prezidentas džiaugėsi įvykusiu pirmuoju Sveikatos ekspertų tarybos posėdis, kuriame buvo aptarti rezultatai, susiję su galimomis užsikrėtusiųjų skaičiaus augimo prognozėmis artimiausiomis savaitėmis.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentūroje pristatytos Sveikatos ekspertų tarybos rekomendacijos dėl COVID-19

„Iš karto noriu pasakyti, kad nereikia gąsdintis. Prognozės yra keliančios rūpestį, tačiau jos nėra tragiškos ir viskas yra mūsų rankose“, – penktadienį prezidentūros kiemelyje susirinkusiems žurnalistams sakė G. Nausėda.

Prezidento teigimu, sveikatos ekspertų parengtas prognozių dokumentas padės politikams parengti geriausią priemonių planą. G. Nausėda pažymėjo, kad ekspertų tarybos darbas tuo nesibaigs, bus pereinama į kitas veiklos sritis.

„Nėra taip, kad kažkas atsakingas, o kiti atsipūtę ramiai gyvena. Valdžia, Prezidentūra, Vyriausybė, ministerija ir patys žmonės yra atsakingi, kiek ilgai užtruks kova su koronavirusu ir kiek ji bus sėkminga“, – tikino prezidentas.

Šalies vadovas įsitikinęs, kad besikeičiant valdžiai, bus užtikrintas darbų tęstinumas ir bus įgyvendintos priemonės, pagrįstos geriausių ekspertų rekomendacijomis.

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta tikino, kad ekspertai visą ilgąjį savaitgalį dėliojo galimus koronaviruso plitimo scenarijus. Pasak S. Krėpštos, taryba ir toliau tęs veiklą.

Prezidento patarėjas teigė, kad pirmojoje ekspertų parengtoje ataskaitoje yra numatomi labiausiai tikėtini koronaviruso plėtros scenarijai, sujungti su koronaviruso pacientams reikalingų lovų poreikiu ir konkrečiomis rekomendacijomis, kaip adaptuoti sveikatos sistemą, kad visi ligoniai sulauktų tinkamo gydymo, neapribojant kitų svarbiausių gydymo paslaugų.

REKLAMA

Sveikatos ekspertų tarybos nariai tikina, kad jei šalyje nebūtų įvestas karantinas, gruodžio pabaigoje šalyje koronavirusu sirgtų 95 tūkst. žmonių. Vieno iš ekspertų grupės narių, profesoriaus Mindaugo Stankūno teigimu, jei nebūtų įvestos karantino priemonės, „ateitų Grinčas ir pavogtų Kalėdas“.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad ketvirtadienį A. Veryga tikino, kad nemato pagrindo šalyje įvesti nepaprastąją padėtį.

„Iš nepaprastosios padėties šiandien tikrai nematyčiau jokios pridėtinės vertės. Dar yra priemonių, kurias būtų galima įgyvendinti be nepaprastosios padėties, jos ne visos yra įdiegtos, kaip ir klausėte apie parduotuves, kitas vietas, kurias teoriškai būtų galima riboti ir neįvedant nepaprastosios padėties. 

Nes tokiu atveju situacija turėtų būti ypatinga, kad tokias priemones įvedinėtume. Jau dabar kalbame, kad yra per daug suvaržymų gyventojams. Tada labai daug dalykų išsijungtų ir tada  atsidurtume ir valdymo prasme labai sudėtingoje situacijoje“, – komentavo ministras.

Trečiadienį o susitikimo su prezidentu I. Šimonytė žurnalistams teigė, kad naujojoje Vyriausybėje už Covid-19 suvaldymą būtų atsakingas premjeras.

„Tikslas yra, kad, kuomet nauja Vyriausybė pradėtų darbą, tai šitos situacijos valdymą turėtų perimti ministras pirmininkas. Nes dabar viena iš problemų, kad yra du tarsi galios centrai – sveikatos apsaugos ministras ir premjeras. 

Kartais vienas iš jų būna geras policininkas, kitas blogas, kartais skirtingai informacija išeina iš dviejų šaltinių“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Karantino režimo Lietuvoje trukmė – nuo lapkričio 7 d. iki lapkričio 29 d.


Rašyti komentarą...
N
Nelė
2020-11-06 11:13:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi kalba visi tauškia o dirba matome tik medikai ir verygos bei skvernelio komnados. Matome ka jie daro maksimaliia pasiteisina, nieko mes nesiskiriame nuo Vokietijos. Norrėtusi kad nekalbėtų o eitų i punktus testuoti ir iš prezidentūros...nereikalingo ataskaitos pandemijos nesumažins,
Atsakyti
-8

M
Marta
2020-11-06 11:48:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimūnai, nueinantieji ir ateinantieji baikite ginčus, diabatus, greitai kibkite į darbą, mes rinkome ne ginčų specialistus, o darbą dirbančius
Atsakyti
-1

N
Nu jo
2020-11-06 11:42:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labiausiai atsiputes buvo pats Nauseda...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų