Suvalkiečiai sumanė pramogą: panaudojo lietuvių pamėgtas baidares

Ir ko tik žmonės nesugalvoja iš nuobodulio karantine. Suvalkiečiai sumanė Lietuvoje tikrai retą pramogą: nuo kalno čiuožti… baidarėmis. Ir ne tik sumanė, bet ir čiuožia. O nuotaikingą vaizdo įrašą Kalvarijos gyventojai į feisbuką įkėlė. Sulaukė daugybės komentarų ir klausimų, ar galima baidares išsinuomoti ir nuo kalnų čiuožinėti. 

Plaukti baidarėmis turbūt yra tekę dažnam. Tačiau leistis ja nuo kalno, nežinau ar kam yra tekę toks iššūkis.

Įdarbinti paprasčiausias vandens baidares žiemą sumanė Kalvarijoje gyvenantis Darius Blėdis. Vyras jas nuomoja vandens pramogoms, tačiau šią žiemą sako pagalvojęs, kad visai būtų smagu nučiuožti nuo kalno. Sniego pakankamai, o ir karantinas įkvėpė: pramogų nedaug, tad reikia pačiam susigalvoti, ką veikti.

„Kilo mintis čiuožinėjant. Čiuožinėja ir vaikai ant visokių plastikinių čiuožyklių ar slidėmis. Tai pagalvojau, kad baidarė taip pat yra iš plastiko, tai kodėl to nepadandžius padaryti baidare. Iš to neturėjimo ką veikti. ,,Davai” kažką sugalvojame“, – sako baidarių nuomotojas Darius Blėdis.

Darius nusileidimą nuo kalno baidare nufilmavo, vaizdą įkėlė į feisbuką ir sulaukė didžiulio susidomėjimo: žmonės puolė klausinėti, ar jie gali išbandyti šią neįprastą pramogą.

„Labai daug visokių ,,vau”, kas čia ar čia taip įmonoma, ar čia taip saugu, iš tikrųjų. Sulaukiau dėmesio ir klausia, ar galėtume kada pabandyti nučiuožti“, – pasakoja D. Blėdis.

Atsiradus paklausai, vyras pradėjo svarstyti, ar nereikėtų baidarių pradėti nuomoti ir žiemą. Tačiau tam dar reikia pasiruošti. Baidares valdyti ant sniego esą ne tas pats kaip vandenyje. Vyras sugalvojo panaudoti ir irklus. Tik antgalius nuėmė. Lazdos padeda baidarę valdyti.

„Kas sėdi priekyje, jisai yra vairas. O kai plauki baidare vandeniu – vairas yra gale. Tai va, matot, niuansas toks“, – teigia D. Blėdis.

Dariaus idėją labai palaiko ir bičiulis Aurimas. Kalvarijos gyventojas sako, kad tai iš tiesų puiki ir smagi pramoga.

REKLAMA

„Žmonės daug praleidžia laiko namuose. Sporto klubai uždaryti, visos laisvalaikio vietos uždarytos. Tai čia, manau, puiki pramoga“, – kalbėjo Kalvarijos gyventojas Aurimas.

Smagumas smagumu, tačiau ši pramoga verčia paprakaituoti. Užtempti baidarę atgal į kalną nėra paprasta. Tačiau ir čia esą pliusų.

„Jei tiktai čiuožinėtume, tai net nesušiltume. Tai ta žiema tokia pasidarytų karti tuo savo šaltuku. Kaip tik sportas“, – sako Aurimas.

Kad susidomėjimas šia pramoga tikrai didelis, įsitikinome ir patys. Saulėtą šeštadienio dieną grynu oru išėję pakvėpuoti miestelio gyventojai sužavėti idėja. Tačiau ne visi sako ryžtųsi leistis baidare nuo kalno – baisu: „Baisu. Ne, tikrai. Ne, reikia drąsiam būti.“

Tą patį iš pradžių tvirtino ir Vaida, su dukrele atvažiavusios pačiuožinėti čiuožyne nuo kalno: „Ne, ne. Nebandėm, užtenka mums ir rogių.“

Tačiau įkalbėta Vaida visgi ryžosi sėsti į baidarę ir sako netikėjusi, kad bus taip smagu. Esą, žiūrint iš šono daug baisiau atrodo.

Iš pradžių nieku gyvu teigė nesėsiantis į baidarę ir kalvariškis Jonas. Vyras su žmona ir anūke taip pat atvažiavo papramogauti – nuo kalno ruošėsi leistis rogutėmis ar čiuožyne. Tačiau įkalbėtas vyras ryžosi: irgi sako negalvojęs, kad taip bus smagu.

Baidares ant sniego bandantis Darius sako, kad bent šią žiemą uždirbti iš šios pramogos nesitiki. Nežinia kiek sniego bus, o ir pasiruošti tinkamai reikia – kad ši pramoga būtų ne tik labai smagi, bet ir saugi.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2021-02-14 15:19:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fain.5balai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų