Sulaukė sunkiai suvokiamo laiško iš ESO: bendrovė Dariui liepė nugriauti namą

Alytaus rajone gyvenantis Darius Glušauskas sulaukė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) laiško, kuriame vyro reikalaujama nugriauti savo namą. Priežastis – dar praeitame amžiuje šalia Dariaus namų pastatytas elektros stulpas.

Keblią situaciją aiškinosi TV3 televizijos laida „Prieš srovę“.

ESO prašo namą nugriauti

Į netoli Alytaus esantį Nemunaičio miestelį Darius Glušauskas su žmona ir vaikais atsikraustė prieš septynerius metus. Šeima gyvena prieš 45 metus su visais leidimais ir reikalingais brėžiniais pastatytame name, kurio kieme ant Dariui priklausančios žemės stovi dabar ESO priklausantis elektros stulpas.

Vieną dieną Darius sulaukė ESO laiško, kuriame nurodyta, kad iki gegužės 2 d. jis privalo nugriauti savo gyvenamąjį namą, nes šis yra šalia elektros stulpo.

„Pažiūrėjus į tokią nesąmonę, kuria jie gąsdina žmones, aš pavadinčiau tai terorizmu. Terorizmas yra gąsdinimas su jau kažkokia veika. Tai šiuo atveju čia yra tas pats. Tai yra gąsdinimas plius veika. Veika yra ta, kad jie išsiunčia kažkokius gąsdinančius laiškus, nurodo datą, po kurios jie atvažiuos ir turbūt griaus namą“, – piktinosi Darius ir rodė ESO jam atsiųstą laišką.

Pasak ESO atstovo Pauliaus Kalmanto, Dariaus namą reikia griauti dėl jo paties ir jo šeimos saugumo.

„Visų pirma, laiškai yra siunčiami dėl pačių gyventojų saugumo. „Energijos skirstymo operatorius“ yra atsakingas ir privalo užtikrinti skirstomųjų tinklų įrenginių darbą. <...> ESO nuolat vykdo elektros tinklų priežiūros darbus ir darbuotojai nustatė galimą pažeidimą, galimą pavojų sveikatai“, – kalbėjo P. Kalmantas.

Siūlo susimokėti už rekonstrukciją

Tiesa, ESO siūlo ir kitą alternatyvą – pateikti paraišką dėl elektros linijos perkėlimo ar rekonstravimo savo asmeninėmis lėšomis ir siūlo kompensuoti pusę darbams reikalingos sumos.

REKLAMA

„Čia pagrindinis jų motyvas ir yra šitas sakinys laiške, kad jūs privalote kreiptis, kad už savo lėšas rekonstruotumėte liniją. Tai yra reketas“, – įsitikinęs Nemunaičio gyventojas.

Laidos „Prieš srovę“ žurnalistė susisiekė su Seimo ekonomikos komiteto pirmininku Kaziu Starkevičiumi. Seimo narys tikino, kad aštrūs klausimai dėl ESO iškyla jau ne pirmą kartą.

„Tai rodo visiškai biurokratišką valstybinės įmonės darbo stilių ir metodus, nors jie visur prisistato kaip viena moderniausių Lietuvos įmonių. Problema čia yra, kad jie nemato žmogaus, nesikalba su juo. Dabar galėtų pasakyti, kad čia pandemija, mes negalėjome, bet ar sunku atvykti į vietą ir pasižiūrėti?

Tas namas pastatytas praėjusiame tūkstantmetyje ir ta linija buvo įrengta. Tokiu atveju, jeigu neatitinka, tai įmonė turi iš savo lėšų ir sutvarkyti taip, kad būtų užtikrintas gyventojų saugumas, bet ne reikalauti iš gyventojų, kad jie susitvarkytų“, – sakė politikas ir pažadėjo susitikti su įmonės vadovais bei asmeniškai pasirūpinti šiuo klausimu.

Daugiau istorijos detalių žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Prieš srovę“.


Rašyti komentarą...
M
Mama ir mokytoja
2021-05-08 12:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul eso ir persikelia. Gal lėšų neturi? Vagių gauja.
Atsakyti
-21

n
ne
2021-05-08 13:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
duokite zmogui ramybe
Atsakyti
-11

n
ne
2021-05-08 13:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
duokite zmogui ramybe
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (134)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų