• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Okupuoto Krymo kariniame aerodrome ir amunicijos sandėlyje už poros šimtų kilometrų nuo artimiausių Ukrainos karių pozicijų – griaudi galingi sprogimai. O persigandę rusai filmuoja į dangų kylančius dūmų stulpus ir neša kudašių iš poilsiaviečių.

Okupuoto Krymo kariniame aerodrome ir amunicijos sandėlyje už poros šimtų kilometrų nuo artimiausių Ukrainos karių pozicijų – griaudi galingi sprogimai. O persigandę rusai filmuoja į dangų kylančius dūmų stulpus ir neša kudašių iš poilsiaviečių.

REKLAMA

Rusija skuba neigti, kad tai jiems taip toli smogė Kyjivo pajėgos. O Kyjivas giriasi smūgį sudavęs ir rusų specialiosioms tarnyboms. Sužlugdė Kremliaus sąmokslą nužudyti Ukrainos gynybos ministrą ir karinės žvalgybos vadą. Zelenskis ragina Vakarus nebeįsileisti į šalis Rusijos piliečių, o kai kurie Putino mylėtojai ir patys sugeba tiek prisidirbti Vakaruose, kad tampa nelaukiami.  

JAV valstybės departamentas prognozuoja, kad Ukraina gali sėkmingai iki metų pabaigos atlikti kontrpuolimą, o rusų laukia sunki žiema Ukrainoje. JAV valstybes sekretorius A. Blinkenas sako, kad jei JAV leis Rusijai užgrobti Ukrainą, tuomet pasaulyje prasidės tokių karų sezonas.

REKLAMA
REKLAMA

Per pirmą šio mėnesio savaitę ukrainiečiai sunaikino mažiausiai 20 rusų amunicijos sandėlių, dar tiek karinių bazių, ir porą karinės infrastruktūros objektų, kaip naftos bazė.

REKLAMA

Rusai – persigandę

Persigandę rusai okupuotame Kryme gerokai popiet filmuoja žemę drebinančius milžiniškus sprogimus. Į dangų didžiulis dūmų stulpas kyla prie Novofiodorovkos, o ji net už poros šimtų kilometrų nuo artimiausių Ukrainos pozicijų. Tai vakarinė okupuoto pusiasalio pakrantė. Ten įsikūręs svarbus okupantų karinis aerodromas iš kurio kyla rusų lėktuvai žudantys civilius Chersono, Zaporižios ir Mykolajivo srityse.

Sprogimas toli gražu ne vienas, anot kai kurių pranešimų, nugriaudi daugiau nei dešimt. Esą sproginėja rusų amunicijos sandėlis. O persigandę rusai, nesitikėję, kad karas pasieks ir juos – skuba nešti kudašių iš okupuotoje žemėje įkurtų poilsiaviečių: „Mamyte, reikia iš čia sprukti. Reikia važiuoti nes čia jau blogai… – Bėgsim į namuką. – Nepadės tas tavo medinis namukas.“

REKLAMA
REKLAMA

Esama informacijos, kad arba rusų bazei taikliai smogė dronas kamikadzė, arba amerikietiškos raketos HARPOON iš Odesos srities. Bet spėjama ir kad taikliai smogti rusams galėjo 300 km skriejančios HIMARS sistemų raketos ATACMS, kurių Kyjivas prašo iš Vakarų.

Kremliaus propaganda ir vietos statytiniai skuba raminti rusus: esą jokio smūgio bazei nebuvo, o tiesiog sprogo keli sviediniai. Ir niekas nenukentėjo. Skamba juokingai, nes tuo pat metu pranešama apie už 20 km nuo sprogimų drebančius langus ir kaukiančias automobilių signalizacijas. Panašu, kad rusų poilsio planai okupuotame Kryme griūva…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sugriuvo ir Rusijos specialiųjų tarnybų planai. Du vyrus Ukrainos saugumiečiai sulaiko šalies šiaurės vakarų Kovelio mieste. Anot saugumiečių, Kremliaus specialiųjų tarnybų nurodymu šie vyrai planavo pasikėsinti į Ukrainos gynybos ministrą Oleksijų Reznikovą ir šalies karinės žvalgybos vadą Kyrylą Budanovą: „Aš apie jį paskaičiau, į jį jau kelis kartus kėsinosi. Nieks nesugebėjo jo užmušti. Jie už jį siūlo 150 tūkst. dolerių.“

Kremliaus tarnyboms dirbo Luhansko separatistas. Jis Kyjive surado žudiką, kuris savo ištikimybę ir gebėjimus įrodė nužudęs vieną Ukrainos kariškį ir atsiuntęs užsakovams jo lavono nuotraukas: „Jis vykdė stebėjimą ir fotografavo. Vėliau įsigijo pistoletą PM ir įvykdė užsakymą. Už tai gavo 5000 dolerių.“

REKLAMA

Užkirtę kelią kitiems susidorojimams – Ukrainos saugumiečiai sako, kad už susidorojimą su ministru ir žvalgybos vadu rusų tarnybos buvo pasiryžusios žudikams sumokėti 100–150 tūkst. dolerių už galvą.

Kremlius ne juokais supyko, kai rusų siūloma nebeįsileisti į kitas šalis

Kremliui kėsinantis į aukščiausius Ukrainos pareigūnus ir vykdant akivaizdų branduolinį šantažą Zaporižios AE, Zelenskis ragina pasaulį nepasiduoti ir labiau spausti Rusiją.

REKLAMA

Rusija nekreipia dėmesio į pareiškimus ir susirūpinimus. Reikia naujų sankcijų teroristinei valstybei ir visai Rusijos branduolinei pramonei. Už grasinimus branduoline katastrofa“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Zelenskis siūlo Vakarų šalims nebeįsileisti visų rusų. Estijos premjerė pareiškė, kad reikėtų nebeišduoti rusams bent jau turistinių vizų ES, nes jie nenusipelno tokios privilegijos.

Ypač tokie kaip jaunasis rusų „Z“ svastikos gerbėjas, per protestą Italijoje nuspyręs Ukrainos paramai skirtą dėžutę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūlymą nebeišduoti turistinių vizų rusams palaiko ir Suomijos premjerė. O Kremlius širsta ir grasina, esą Rusijos izoliacija dar labiau kirs per pačių europiečių kišenes.

„Tą galima vertinti tik labai neigiamai. Bet kokie bandymai izoliuoti rusus ar Rusiją – tai procesas neturintis perspektyvos“, – teigia Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Tik štai rusai rodos patys stengiasi būti nelaukiami Vakaruose. Putino mylėtoja tinklaraštininkė Austrijoje tyčiojasi iš sutiktų ukrainiečių: „Na*** vashu Ukrainu…“

REKLAMA

Ir jau kitą dieną lieja ašaras, nes austrų viešbučiai atšaukė jos rezervacijas: „Mano rezervacija atšaukta. Pinigus gražins per 3 d.“

O putinistės profilis booking‘o platformoje užblokuotas: „Jūs man sugadinote visas atostogas.“

Putino mylėtoja nesuvokia, kad grožėjimasis Austrijos sostine ir gyvenimas Vokietijoje gali būti nesuderinamas su nuolatiniu agresyviu rusų pasaulio propagavimu.

Panašių priemonių ėmėsi ir Prancūzijos Venseno pilis. Skelbiama, kad nuo šiol į šį įspūdingą 14 amžiaus kompleksą Rusijos piliečiai neįleidžiami.

REKLAMA

Tad Kremlius vis artimiau draugauja su kitais terorizmą remiančiais režimais. Rusija į kosmosą pakėlė Irano palydovą. JAV pareigūnai nuogąstauja, kad rusai gali jį panaudoti žvalgybai Ukrainoje, mat daugelis Vakarietiškų palydovų nebetiekia paslaugų Maskvai. Be to, ir pats terorizmą remiantis Iranas veikiausiai įgijo galimybę iš kosmoso stebėti taikinius, pavyzdžiui, Izraelyje. Teheranas ir Maskva, žinoma, visa tai neigia, prisidengdami mokslu ir tyrimais.

Rusija skuba grasinti ir Turkijos dronų „Bayraktar“ gamintojams. Paaiškėjus, kad turkai Ukrainoje planuoja pastatyti šių dronų gamyklą – Maskva grasina, kad jei gamykla atsiras – iš karto taps rusų taikiniu. Rusai grasina ir terorizuoja Ukrainą, mat jau kelias savaites nesėkmingai stumtis Donbase. Vienintelė kryptis, kur rusai per mėnesį pasistūmėjo per 10 km yra Bachmutas. Kitur fronto linija beveik nejuda, o Pietuose rusus vis labiau stumia ukrainiečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų