Specialistas įvardijo, kokias vaistažoles rinktis peršalus

Šaltuoju metų sezonu siaučiant įvairiems virusams vis dažniau atsigręžiama į natūralią mediciną ir gydomasi tuo, ką mums davė gamta. Apie vaistažolių naudą ir tinkamą jų naudojimą laidoje „Sveikata.lt“ papasakojo Lietuvos fitoterapijos asociacijos vadovas Elmantas Pocevičius.

Fitoterapija – mokslas, tiriantis kaip augalai veikia žmonių sveikatą ir kaip gali jie gali padėti ne tik ligų gydyme, bet ir profilaktikoje.

„Gydymas cheminiais preparatais yra beveik visada paremtas viena formule. Visa farmacijos pramonė pastatyta taip – išgryninama viena veiklioji medžiaga, ištiriamas jos poveikis ir maksimali jos dozė duodama mūsų organizmui. To niekada nėra su augalais“, – lygino E. Pocevičius.

Pasak specialisto, susirgus peršalimo ligomis prieš renkantis vaistinį augalą reikia atsižvelgti į ligos simptomus.

„Jei yra temperatūra ir ji yra žemesnė nei 38 laipsniai, kai jau reikėtų pereiti prie cheminių preparatų, mes tikrai galime pradėti nuo augalų. Čia padės aviečių lapai, gluosnių žievė, liepų žiedai, erškėtuogės, serbentų lapai“, – patarė vyras.

Varginant kosuliui, E. Pocevičius rekomenduoja didelį eterinių aliejų kiekį turinčius augalus – eukalipto lapus, saldymedį, pušų pumpurus, čiobrelį.

„Kankinant kokiai nors problemai, jūs visada surasite mišinius, kur bus jau suderinti augalai ir jums nereikės turėti pusę virtuvės augalų ir pačiam ieškoti, kokį mišinuką man pasidaryti“, – kalbėjo specialistas.

Visą pokalbį su fitoterapeutu žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 9:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Sveikata.lt“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų