Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje paaiškėjo dar viena Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro dalyvė. Dramatiškame finale Slovėnija 85:96 palaužė Lietuvos rinktinę, o didžiąją taškų dalį svečiai rinko tritaškiais metimais.

Itin rezultatyviose rungtynėse netrūko įspūdingų epizodų abejose aikštės pusėse, o aukštesnę pavarą slovėnai įjungė antroje rungtynių pusėje.

Slovėnija antrą mačo pusę pradėjo dviem tritaškiais iš eilės ir privertė Darių Maskoliūną prašyti greitos minutės pertraukėlės 52:58.

Sudėtingą Čančaro tritaškį trečio ketvirčio pradžioje žiūrėkite:

Trečio ketvirčio viduryje po Dončičiaus sėkmingų epizodų puolime slovėnai pradėjo tolti ir atitrūko dešimties taškų skirtumu 59:69.

Trečiojo ketvirčio antroje pusėje lietuviai spurtavo, o skirtumas labiausiai pradėjo tirpti kai aikštę dėl keturių pražangų limito paliko vienas lyderių Mike`as Tobey.

Po Roko Giedraičio tritaškio lietuviai prie varžovų buvo priartėja per vieną taiklų metimą 69:71.

Visgi vienas po kito taiklūs slovėnų tritaškiai trečiojo ketvirčio pabaigoje vėl padėjo atitrūkti svečiams 69:80.

Ketvirtąjį kėlinuką slovėnai pradėjo be Dončičiaus aikštėje, tačiau jo pradėtą darbą sėkmingai tęsė komandos draugas – Vlatko Čančaras.

Puolėjas puikiai talkino Dončičiui ir rungtynėse iš viso surinko 18 taškų.

Pergalę šventusio Dončičiaus sąskaitoje trigubas dublis – 31 taškas, 13 rezultatyvių perdavimų ir 11 atkovotų kamuolių.

Įspūdingiausius slovėnų metimus žiūrėkite straipsnio pradžioje.