Sinoptikai perspėja – dalį Lietuvos užklups liūtis

Lietuvoje šis vakaras ir naktis bus atogrąžų karščiai – artėjant ilgiausiai metų dienai, saulė leisis vėlai, tad net 22 valandą daugelyje vietų bus 30 laipsnių karščio, o naktį atvės geriausiu atveju tik iki 22, sako sinoptikai.

Antradienį, vos tik prašvitus, vėl užplūs kaitra, kuri Vilniuje ir Kaune pasieks net 35 laipsnius šilumos. Tiesa, pūs šiek tiek vėjas, kuris galbūt kiek sumažins karščio pojūtį.

(52 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karštis užklupo Lietuvą

Antradienį orai jau nebus tokie ramūs kaip praėjusiomis dienomis. Juos drumsčia iš Vakarų keliaujantis vėsesnis oras. Kol kas jis lemia tik perkūnijas ir liūtis. Antradienį apie pietus jos pasieks pajūrį ir Žemaitiją, tad teritorijoje maždaug iki Kauno galima tikėtis debesų ir trumpų liūčių.

Tad antradienį tik Klaipėdoje karštis neviršys 30 laipsnių, kitur apie 33, o Vilniuje apie 35 laipsnius šilumos. Perkūnijos Žemaitijoje ir gali būti dalyje Suvalkijos.

Orus Europoje dabar lemia dvi orų sistemos – ties Vokietija įsitvirtinusi žemo slėgio ir ties pietų Uralu esanti aukšto slėgio. Žemo slėgio sistemos pakraščiu į Vakarų Europa leidžiasi vėsus oras iš šiaurės, todėl rytoj Londone ir Briuselyje tik apie 16, o Paryžiuje ir net Madride tik apie 19. Čia debesuota ir lynoja.

O kitoje – rytinėje šios sistemos pusėje karštas oras iš pietų kyla į šiaurę, todėl Balkanuose, Centrinėje Europoje, Lenkijoje, Baltijos šalyse ir net Suomijoje vyrauja Afrikos verti karščiai ir giedra.

Europos miestai. Ruože nuo Romos ir Atėnų iki Suomijos visur ne mažiau nei 30 laipsnių. Vakarų Europos miestuose iki 20 laipsnių šilumos. Vokietijoje, Lenkijoje ir Čekijoje – perkūnijos ir liūtys.


Rašyti komentarą...
V
Vėl?
2021-06-22 08:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melo pradžia?
Atsakyti
-3

R
R
2021-06-22 19:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
G 4 vt4v4tv4r

Vf
Atsakyti
0

K
Kažkaip
2021-06-22 19:44:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkur kažkas bus plius delta kovid atmaina. Neįmanoma surašyt, kad perskaitei ir aišku? Šiauqpiečiai, vakarryčiai. Ateina ciklonas bet galbūt jo nebus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų