Šimtai nelegalių migrantų užplūdo Minsko oro uostą ir miestus: kai kurie jų miega tiesiog gatvėse

Šimtai į Baltarusiją skraidinamų nelegalų užplūdo Minsko oro uostą ir miestų gatves. Kai kurie be pinigų likę ir stogo virš galvos neturintys nelegalai miega tiesiog gatvėse, kiti šimtus kilometrų pėsčiomis eina pasienio su Lietuva ar Lenkija link. Savo ruožtu režimo pareigūnai ir toliau meluoja, kad jų šalyje nelegalų nėra.

Vaizdais iš Minsko oro uosto socialiniuose tinkluose dalijasi arabiškai kalbantis vyras. Ir prie vaizdo įrašo prideda grotažymes – „Baltarusijos oro uostas“ „migrantai“, „kančia“, „tepadeda Dievas“.

Minsko oro uostas – pilnas keleivių iš Artimųjų Rytų, kurie ką tik atskrido, tačiau iš oro uosto išvykti nė neketina. Tikriausiai laukia, kol juos pasiims neteisėtos, organizuotos žmonių gabenimo schemos dalyviai. Žmonės nedėvi kaukių, šiukšlina, ten pat ir miega. Tokia padėtis esą šokiruoja net oro uosto darbuotojus.

Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas užsienio reikalų klausimais sako, kad nors skrydžiai iš Irako į Minską ir sustabdyti, geresnio gyvenimo suvilioti migrantai į Baltarusiją plūsta iš Stambulo, Dubajaus ir Damasko. Ir sklindantys vaizdai – akivaizdus to įrodymas.

„Situacija ir toliau blogėja. Žinome, kad į Baltarusiją vis dar atvyksta pilni lėktuvai migrantų iš Artimųjų Rytų. Nežinome tikslių skaičių, bet, skirtingais skaičiavimais, jų gali būti ir dešimtys tūkstančių“, – sako S. Cichanouskajos patarėjas Valery Kavaleuski.

Minsko gyventojai teigia gatvėse pastebintys daugiau vadinamųjų „Minsko turistų“ iš Artimųjų Rytų ar Afrikos. Šalia jų išrikiuoti krepšiai ir kuprinės. Kiti dar spėja turguje nusipirkti šiltesnių drabužių.

O nuotraukose iš požeminės perėjos šalia „Sputniko“ viešbučio Minske matyti į miegmaišius įsisukę nelegalūs migrantai, sumokėję po kelis tūkstančius eurų už kelionę į Europą, miega ant žemės. Ar glaudžiasi vos už 40-ies kilometrų nuo Druskininkų esančioje Gardino autobusų stotyje.

„Migrantai įsikuria atvirose erdvėse – prie oro uosto ar prie daugiabučių. Tai tampa iššūkiu ir baltarusiams, nes šie žmonės nėra bendruomenės dalis, į juos žiūrima kaip į prašalaičius“, – teigia V. Kavaleuski. 

Tačiau ne visi nelegalai lieka Minske. Kiti savo jėgomis bando pasiekti pasienio miestus. Baltarusių televizija Lenkijoje „Belsat“ skelbia, kad artėdami prie sienos su Vakarų šalimis, migrantai beldžiasi į baltarusių namus, prašo maisto, miške kūrena laužus, siekdami sušilti.

„A. Lukašenka yra atsakingas už žalą, padarytą šiems žmonėms. Jie yra nekalti žmonės, jie nori geresnio gyvenimo, bet režimas jais manipuliuoja, jais naudojamasi. A. Lukašenka atsakingas už žmones, kurie kenčia dabar ir už tuos, kurie mirė“, – kalba V. Kavaleuski. 

Beje, šiandien prie Lietuvos sienos su Baltarusija apgręžtas 121 migrantas – daugiausiai nuo rugpjūčio pabaigos.


Rašyti komentarą...
*
***
2021-10-12 21:58:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva apsigintų, jei neturėtų Lukašenkos penktosios kolonos Lietuvos viduje, kuri visais būdais stengiasi, kad nelegalų būtų Lietuvoje daugiau, o prie to dar prisideda ir Seimas.
Atsakyti
-1

x
xxL
2021-10-13 10:12:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
galės pakeisti iš Baltarusijos pabėgusius protingus piliečius ir omonas turės ką mušti nes musliai ne baltarusiai gali ir peilį suvaryti.
Atsakyti
0

:
:(
2021-10-14 01:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogaus t.y. nelegalų teisių gynėjai , prasikrapštykit akis , gal pamatysit kas dedasi Baltarusijoj ir kas gresia Lietuvai. Ar toliau savo nosies nematot ? Norit užkrauti tūkstančių nelegalų problemas šalies gyventojams ir biudžetui , ar skatinti žmonių kontrabandininkų veiklą ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų