Šimonytės patarėja: pasiskiepijusiems ankščiau 100 eurų išmoka planuojama už 3 dozę

Ateityje atlikus COVID-19 testą galimybių paso galite nebegauti, TV3 Žinių „Dienos komentare“ teigė ministrės pirmininkės patarėja Živilė Gudlevičienė. Toks sprendimas svarstomas todėl, nes testas neparodo asmens imunizacijos lygio. 

Vakar sakėte, kad galimybių pasas viso labo tik laikina priemonė. Ar tai reiškia, kad nuo gruodžio ar sausio gali nebelikti skirtumo tarp pasiskiepijusių ir nesiskiepijusių?

Kaip žinote, galimybių pase esanti opcija testavimasis – nerodo imuniteto, žmogaus imuninės būklės. Kaip ir pačioje pradžioje, kai galimybių pasas buvo planuojamas, jis buvo (skirtas – aut. past.) tik vakcinacijos ir persirgimo būklei patvirtinti.

Tai svarstoma sugrįžti prie pradinio varianto ir testavimo opcijos nepalikti galimybių pase.

Bet pačios galimybės žmonėms, kurie pasiskiepijo ir kurie nesiskiepijo, skirtųsi?

Taip, nes tie srautai, kur dabar susitinka skiepytas ir neskiepytas, tai didina tą riziką neskiepytam asmeniui užsikrėsti.

Ar keisis kaukių dėvėjimo taisyklės? Ar ketinama jas keisti artimiausiu metu? Ar bus reikalavimas lauke būti su kaukėmis?

Artimiausiu metu tikrai ne, nes tik neseniai buvo nustatytas pakeitimas, kad kaukių reikia viduje. Tik tokie pasvarstymai – jei matysime, kad daugėja užsikrėtimų ir kitose vietose, galbūt bus svarstoma apie jų privalomumą atvirose erdvėse, bet tik ten, kur yra žmonių susikaupimai. Tai yra atviros prekybos vietos, atvirose erdvėse vykstantys renginiai. Ten yra daugiau žmonių ir neįmanoma išlaikyti atstumo. Noriu priminti, kad ir dabar yra tokia rekomendacija. 

Socialinės apsaugos ministerija siūlo mokėti virš 75 metų pilnai pasiskiepijusiems žmonės 100 eurų išmoką. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad su šia pozicija nesutinka. Kokia yra Vyriausybės pozicija?

Šiandien šis projektas praktiškai yra suderintas ir bus teikiamas Seimo svarstymui. Pozicija išlieka ta pati – asmenys, kurie dabar skiepijasi 1 vakcinos doze nuo rugsėjo 1 d. ir turės pilną vakcinacijos schemą galėtų gauti 100 eurų išmoką. 

Šiandien jau matėme paniką, kreipėsi ir šeimos gydytojai, kad jau tie senjorai, kurie registravosi skiepui, atsisako ir sako, kad mes šio sprendimo palauksime. Tai ir atbuline data tie, kurie skiepijosi nuo rugsėjo 1 d., turėtų gauti tą išmoką. 

Ar nemanote, kad tai neteisinga ankščiau pasiskiepijusių žmonių atžvilgiu?

Tiems, kurie pasiskiepijo ankščiau, ši išmoka yra planuojama, jei jie gaus 3 dozę. Visos priemonės yra įgyvendinamos palaipsniui.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
A
2021-10-05 20:22:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesiskiepijam todėl kad matom kas darosi su tais kurie pasiskiepijo. Tik kyla vienas klausimas. Kodėl seimūnai pasiskiepije neserga? Tur būt jie vandenį susileido vietoj skiepo.
Atsakyti
-9

V
Von
2021-10-05 20:12:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eikit velniop žudiiiikai
Atsakyti
-5

o
ona
2021-10-05 20:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
psihiskai nesveika
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų