Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ateityje atlikus COVID-19 testą galimybių paso galite nebegauti, TV3 Žinių „Dienos komentare“ teigė ministrės pirmininkės patarėja Živilė Gudlevičienė. Toks sprendimas svarstomas todėl, nes testas neparodo asmens imunizacijos lygio. 

Ateityje atlikus COVID-19 testą galimybių paso galite nebegauti, TV3 Žinių „Dienos komentare“ teigė ministrės pirmininkės patarėja Živilė Gudlevičienė. Toks sprendimas svarstomas todėl, nes testas neparodo asmens imunizacijos lygio. 

REKLAMA

Vakar sakėte, kad galimybių pasas viso labo tik laikina priemonė. Ar tai reiškia, kad nuo gruodžio ar sausio gali nebelikti skirtumo tarp pasiskiepijusių ir nesiskiepijusių?

Kaip žinote, galimybių pase esanti opcija testavimasis – nerodo imuniteto, žmogaus imuninės būklės. Kaip ir pačioje pradžioje, kai galimybių pasas buvo planuojamas, jis buvo (skirtas – aut. past.) tik vakcinacijos ir persirgimo būklei patvirtinti.

Tai svarstoma sugrįžti prie pradinio varianto ir testavimo opcijos nepalikti galimybių pase.

Bet pačios galimybės žmonėms, kurie pasiskiepijo ir kurie nesiskiepijo, skirtųsi?

Taip, nes tie srautai, kur dabar susitinka skiepytas ir neskiepytas, tai didina tą riziką neskiepytam asmeniui užsikrėsti.

REKLAMA

Ar keisis kaukių dėvėjimo taisyklės? Ar ketinama jas keisti artimiausiu metu? Ar bus reikalavimas lauke būti su kaukėmis?

Artimiausiu metu tikrai ne, nes tik neseniai buvo nustatytas pakeitimas, kad kaukių reikia viduje. Tik tokie pasvarstymai – jei matysime, kad daugėja užsikrėtimų ir kitose vietose, galbūt bus svarstoma apie jų privalomumą atvirose erdvėse, bet tik ten, kur yra žmonių susikaupimai. Tai yra atviros prekybos vietos, atvirose erdvėse vykstantys renginiai. Ten yra daugiau žmonių ir neįmanoma išlaikyti atstumo. Noriu priminti, kad ir dabar yra tokia rekomendacija. 

Socialinės apsaugos ministerija siūlo mokėti virš 75 metų pilnai pasiskiepijusiems žmonės 100 eurų išmoką. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad su šia pozicija nesutinka. Kokia yra Vyriausybės pozicija?

Šiandien šis projektas praktiškai yra suderintas ir bus teikiamas Seimo svarstymui. Pozicija išlieka ta pati – asmenys, kurie dabar skiepijasi 1 vakcinos doze nuo rugsėjo 1 d. ir turės pilną vakcinacijos schemą galėtų gauti 100 eurų išmoką. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien jau matėme paniką, kreipėsi ir šeimos gydytojai, kad jau tie senjorai, kurie registravosi skiepui, atsisako ir sako, kad mes šio sprendimo palauksime. Tai ir atbuline data tie, kurie skiepijosi nuo rugsėjo 1 d., turėtų gauti tą išmoką. 

Ar nemanote, kad tai neteisinga ankščiau pasiskiepijusių žmonių atžvilgiu?

Tiems, kurie pasiskiepijo ankščiau, ši išmoka yra planuojama, jei jie gaus 3 dozę. Visos priemonės yra įgyvendinamos palaipsniui.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Nesutinku, kodėl iš mano sumokėtų mokesčių bus mokama paskata nuodytis. Esu paskiepyta Janssen vakcina, po skiepo nebežinau kas vyksta, sergu visais virusais kurie kabina aplinkinius, kosėju antras mėnuo, spaudimas durniuoja. Iki skiepo, iki birželio pradžios viskas buvo normos ribose. Slogą daug metų buvau pamiršusi ir tik nereikia kalbėti apie gretutines ligas - skiepas man nepadėjo, o pakenkė. Dabar bandau tirtis, aišku ne visi tyrimai nemokami, bandau ieškoti blogos savijautos priežasčių, tik pas gydytoją pakliūti - geriau mirti iškart. Taip kad nešvaistykit mano sumokėtų mokesčių, nes sugalvosiu paduoti Lietuvos vyriausybę į teismą už nuodijimą.
Jei rimtai, tai man jau baisu darosi ir bijau ne viruso, o musu valdzios.
Uz 100 e.parduoti velniui siela,eikit [email protected] !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų