Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

100 eurų už skiepus – taip vyriausiųjų senjorų vakcinaciją užsimojo skatinti valdžia. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtino, kad pinigine išmoka bus viliojami skiepytis labiausiai pažeidžiami asmenys – 75 metų sulaukę ir vyresni senjorai. Tiesa, kai kuriuos pensininkus siūlymas gerokai įpykdė – šie rėžia, kad tokia idėja – yra ne paskata, o pakiša.

100 eurų už skiepus – taip vyriausiųjų senjorų vakcinaciją užsimojo skatinti valdžia. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtino, kad pinigine išmoka bus viliojami skiepytis labiausiai pažeidžiami asmenys – 75 metų sulaukę ir vyresni senjorai. Tiesa, kai kuriuos pensininkus siūlymas gerokai įpykdė – šie rėžia, kad tokia idėja – yra ne paskata, o pakiša.

REKLAMA

Pasak pensininkų, valdžia taško mokesčių mokėtojų pinigus ir ragina nesiskiepijančius bausti, o ne skatinti finansiškai. Pratrūko ir opozicija – esą siūlymą dalinti pinigus už skiepus valdantieji pasivogė iš „valstiečių“ ir pristatė kaip savo. O valdžia svarsto dar vieną idėją, kad galimybių pasas nebūtų išduodamas tik atlikus testą.

80 metų sulaukusi senjorė Marytė iki šiol dar nepasiskiepijo nuo koronaviruso. Pensininkė sako, kad nėra nusistačiusi prieš skiepus, tačiau turi gretutinių ligų puokštę ir bijo, kad vakcina esą gali išprovokuoti dar daugiau negalavimų. Moteris pripažįsta, kad jos baimė didesnė nei noras už skiepus gauti 100 eurų.

REKLAMA

„Daug ką ir sugundytų, bet aš tai vargu, ar susigundyčiau, kadangi turiu daug gretutinių ligų, dėl kurių nesiskiepiju. Tai vargiai“, – sako pensininkė Marytė. 

O skatinti skiepyti vyriausius šalies senjorus užsimojo socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ant Vyriausybės stalo gula siūlymas mokėti vienkartines – 100 eurų išmokas už skiepą nuo koronaviruso.

Pasak ministrės Monikos Navickienės, tokią išmoką gautų labiausiai pažeidžiama grupė – 75 metų ir vyresni senjorai, kurie pilnai pasiskiepytų nuo COVID-19 iki gruodžio pirmos dienos. 100 eurų gautų ir tie vyriausieji senjorai, kurie jau yra pilnai pasiskiepiję ir dar sutiktų iki balandžio 1 dienos gauti sustiprinančią vakcinos dozę. Ministerija skaičiuoja – ši paskata atsieis 27 milijonus eurų.

„Šitas sprendimas nėra lengvas ir džiaugsmingas man asmeniškai, bet tai yra tokia kraštutinė priemonė paskatinti žmones. Ir jeigu, tai yra pinigų klausimas, kurių pagalba mes galėsime išsaugoti daugiau gyvybių, tai tebūnie ta kaina, kurią valstybė sumokės“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie pensininkai įpykę – esą tai ne paskata, o pakiša:

„Tai čia durnystė – ta valdžia durna mūsų, durna jin yra.“

„Čia kaip vaikams saldainį dalina. Kieno pinigus dalina? Mūsų gi pinigus dalina.“

„Man nereikia nei šimto nieko – čia yra pirkimas.“

„Gal ir susigundytų už pinigą. Pinigas dabar viską gali.“

„Aš jiems du šimtus, kad jie atstotų nuo žmonių. Skiepai nieko nepadeda.“

„O kad duos 100 eurų – ne. Čia tik papirkimas yra.“

„Šimtas man sarmata, nenoriu aš to 100, man negražu.“

Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tokią piniginę paskatą skatinti skiepytis senjorus vertina skeptšikai. Idėją mokėti 100 eurų dar rugpjūtį kėlė opozicinė valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Dabar Dulkys sako, kad siūlymas diskutuotinas, tačiau, anot jo, vakcinuotis žmogų turi skatinti ne pinigai, o sąmoningumas.

„Kiekvienas pasiūlymas mums atrodo kaip lemiamas, lemtingas ir kuris viską išspręs. Paprastai visus pasiūlymus, kuriuos iki šiol priimdavome dėl skiepijimo skatinimo, kiekvienas padarydavo poveikį, vieni didesnį, kiti mažesnį. Bet nebuvo dar tokio, kuris būtų padaręs lemiamą apsisprendimą“, – tikina jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Maža to, kai kurie pensininkai tokią paskatą skiepytis vadina diskriminacija – vienkartinę išmoką gaus tik vyriausieji senjorai, o kiti liks be nieko:

„Vieni gaus, kiti negaus, tai, kad kiekviename žingsnyje pas mus diskriminacija.“

„Jeigu mes mokame, tuomet reikėjo visiems mokėti, arba išvis niekam.“

„O kaip kitaip juos priversi – riestainio ar botago principas turi veikti.“

„Skatiname tuos,kurių nereikia skatinti, juos reikia bausti.“

Tiesa, išgirdę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą pinigais skatinti vakcinuoti senjorus opozicijoje esantys valstiečiai pratrūko. Agnė Širinskienė savo „Facebook“ profilyje valdančiuosius išvadino idėjų vagimis, mat dar rugpjūtį šešėlinė valstiečių Vyriausybė panašų projektą įregistravo Seime. Tik tąkart 100 eurų valstiečiai siūlė skirti 65 metų ir vyresniems asmenims, kad tik šie vakcinuotųsi. Apie nuplagijuotą idėją prabilo ir Aurelijus Veryga.

„Akivaizdu, kad nukopijavo, bet gerai, kad nukopijavo. Aš nelabai vėl suprantu Vyriausybės elgesio, nes Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo priemonę, o sveikatos apsaugos ministras toliau ją kritikuoja. Tai panašu, kad ministrai net tarpusavyje nepasikalba apie tas priemones“, – kalba jis. 

REKLAMA
REKLAMA

O kol valdžia sprendžia, kaip pinigais paskatinti senjorus vakcinuotis, Lietuvos koronaviruso žemėlapis ir toliau juoduoja. Situacijai blogėjant, jau pusę lūpų kalbama apie privalomą kaukių dėvėjimą ne tik uždarose patalpose, bet ir lauke. Premjerės Ingridos Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė užsimena ir apie galimybių pasą, iš kurio ateityje gali būti išbraukta testavimosi galimybė.

„Pasitestavęs, bet nevakcinuotas ir nepersirgęs žmogus, jis iš tiesų yra kaip rizikos šaltinis, viruso platinimo negu tas, kuris vakcinuotas ir persirgęs“, – sako moteris.

„Aišku, matome, kad darbdaviai deda pastangas, kviesdami savo kolegas vakcinuotis, bet ne visi vakcinuojasi, tai irgi spręsime, dar čia tik diskusijos“, – tikina ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tvirtina, kad dabar svrabiausia paskiepyti rizikos grupėje esančius senjorus. Iš maždaug 270 tūkstančių 75 metų ir vyresnių senjorų, skiepo dar nėra gavę apie 80 tūkstančių pensininkų.

Už 100 eurų bus vykdoma pensininkų eutanazija. Tikriausia biudžete yra skylė, tai pensininkus reikia sunaikinti prisidengiant gerais darbais. Ne visi pensininkai tokie kvaili, kaip jums atrodo.
Kažkas kažką pasakė - tai tik bauginimo banga. Ji vis pučiama, nes senukai neduoda naudos ir juos nugalabyti kuo greičiau - tikrasis valdžios tikslas. Nereikia pensininkams nei 100 eurų išmokos nei ,,saldinti" pažadais. Aš netikiu Lietuvos vyriausybės gerais tikslais, nes ji daugiausia meluoja. Kad pasisakymai ,,vyniojami" į vatą, tai nereiškia kad TV3 nemala šūdo. Matome agresiją kitose šalyse vien dėl įdūrimo. Fašizmas tvyro Australijoje , Izraelyje ar Prancūzijoje. Bet jau žmonės ne tik protestuos , bet ir ginsis su ginklu rankose. Karas, kuris sukurtas dėl skiepo - kvailiau nesugalvosi.
Ko vis nepatenkinti pasiskiepijusieji? Juk jūs SAUGŪS. Tai ir gyvenkit toliau, nesikišdami į svetimus gyvenimus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų