Šimonytės patarėja: karantinas bus, bet jis bus kitoks svarstoma apie lokalius karantinus

Ekspertus neramina Covid-19 atvejų augimo tendencijos ir vis dažniau kalbama apie galimą ketvirtosios koronaviruso bangos pradžią. Tiesa, specialistai kalbėti apie naują visuotinį karantiną neskuba ir svarsto lokalaus karantino galimybę.

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo premjerės Ingridos Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Greta Gargasienė.

Ponia Živile, ar rudenį galimas karantinas, ar ne? Tas klausimas yra visiems aktualus ir visi bando spėlioti, kas čia bus. Epidemiologai sako, kad greičiausiai karantinas bus, o kokia jūsų nuomonė?

Ž. Gudlevičienė: Šios dienos duomenimis galėčiau pasakyti, kad taip, karantinas bus. Tačiau svarstoma jau apie lokalius, uždarant tas savivaldybes, kuriose situacija būtų blogiausia, o ne apie visuotinį karantiną. Šiai dienai tokie yra svarstymai. Kaip situacija keisis ir kokie sprendimai bus priimami, vėlgi parodys tik pati situacija tuo metu.

Švietimo ministrė sakė, berods, ir premjerė buvo užsiminusi, kad dabar ruošiamasi rudeniui, kad nereikėtų uždaryti švietimo įstaigų. Kaip būtų su švietimo įstaigomis? Ar vis dar planuojama, kad nepaisant to, kokia būtų situacija, kad bent jau darželinukai ir pradinukai eitų į mokyklas?

Ž. Gudlevičienė: Taip, iš tiesų dabar šitas klausimas yra labai aktualus ir keletą savaičių tiek ekspertai, tiek Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tiek Sveikatos apsaugos ministerija sėdime, diskutuojame ir dėliojame galimus scenarijus. Ir taip, rudenį prioritetas išties bus kontaktinis visų vaikų ugdymas, o į nuotolį bus išeinama tik pačiuose juodžiausiuose scenarijuose.

Kita vertus, kadangi testavimas sukėlė labai neigiamą atspalvį mokyklose, bet vis tiek be testavimo tokių situacijų spręsti negalima, tos mokyklos, kurios aktyviai testuosis, kur tiek tėvų, tiek mokytojų, tiek mokinių bendruomenė priima tai, yra svarstoma, kad net ir esant juodžiausiems scenarijams, jiems kontaktinis ugdymas ir toliau vyks.

REKLAMA

Taigi, prioritetas nuo rudens bus kontaktinis ugdymas visose mokyklose su retomis išimtimis į išėjimą nuotoliu ar hibridinį mokymą.

Ponia Greta, kalbant apie atvejus ir jų protrūkius, kur jie yra dažniausiai pasitaikantys? Minėjote ugdymo įstaigas, gal galite patikslinti, ar tai yra mokyklos, darželiai?

G. Gargasienė: Čia turbūt reikėtų atkreipti dėmesį, kad protrūkiai vyksta tose įmonėse ar įstaigose, kurios vykdo savo veiklą. Tai jeigu mokyklos buvo uždarytos, tuo metu ten protrūkių fiksuojama nebuvo. Kadangi darželiai veikė ir vasarą, šiuo atveju visi aktyvūs protrūkiai, kurie yra fiksuojami ugdymo įstaigose, yra susiję būtent su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, darželiais.

Kuo daugiau įmonių pradėjo savo veiklą, kurios karantino metu buvo uždarytos, tai normalu, kad ir maisto gamyba, ir logistikos, ir kitos įmonės, kurios vykdo savo veiklą, jose tikrai pasitaiko atvejų ir yra registruojami protrūkiai.

Tačiau norėčiau pabrėžti, kad visi protrūkį turbūt įsivaizduoja kaip didelį susirgusių žmonių kiekį. Tačiau taip nėra, protrūkis yra registruojamas tada, kada yra registruojami du ir daugiau tarpusavyje susiję atvejai vietos ir laiko atžvilgiu.

Tokiu atveju, jeigu du žmonės susirgo įmonėje, tai yra traktuojama jau kaip protrūkis. Todėl matydami tą protrūkį tikrai neturime įsivaizduoti, kad visi protrūkiai yra su 50 ar 20 susirgusių asmenų skaičiumi.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
R
Ricyla
2021-07-13 16:54:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano nuomone greitu laiku vyriausybe surinks liaudy prie seimo o liaudis dar ir sakes atsines
Atsakyti
-7

O
Opp9
2021-07-13 17:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima pliurpti niekus, jeigu negali susitvarkyti, su tais kovidais tada laikas, užleisti profams, kurie žinotų ką daryti
Atsakyti
-6

L
Lietuvis
2021-07-13 18:42:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
As taip manau kad greitu laiku musu valdzia prisizais su tais savo karantinais kaip liaudis sukils mazai nepasirodys...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (48)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų