Šimašius įvardijo sritį, kurioje Vilnius yra čempionas visoje Europoje

Šiais intensyvaus gyvenimo laikais esame priversti būti mobilūs: tikslą norime pasiekti kuo greičiau, o asmeniniai automobiliai, kurių šiemet „Regitroje“ užregistruota beveik 2 milijonai, jau seniai nebėra vienintelė ir geriausia priemonė tai padaryti. Be to, specialistai pastebi, kad mūsų šalyje automobilių parkas gana senas ir vidutiniškai transporto priemonės yra 15 metų senumo. Tai rodo, kad lietuviai linkę taupyti, dažniau renkasi senesnius, o ne naujus automobilius. Apie tai ir daugiau buvo kalbama laidoje „Mano pinigai“.

Ar tikrai sutaupome važinėdami senesniu automobiliu, o kartais net turėdami keletą senų? Ar Lietuvos gyventojai iš tiesų negali sau leisti važinėti naujais ir saugiais automobiliais?

Šiandien turime ne vieną alternatyvą padedančią taupyti. Viešasis transportas, automobilio dalijimosi paslaugos, čia pat ranka pasiekiamas elektrinis paspirtukas, dviratis ar tiesiog įprastas pasivaikščiojimas pėsčiomis – tai puikios alternatyvos, mūsų gyvenimą darančios ekologiškesnį, mobilesnį ir patogesnį.

Laidos „Mano pinigai“ pašnekovas Giedrius Savickas piktinosi, kad vos už 500 eurų kiekvienas gali nusipirkti automobilį ir „dūmyti“ negalvodami apie taršą. Na, o įvažiavimą į senamiestį žinomas aktorius visai uždraustų, jei tik būtų jo valia. Pats Giedrius dažniau renkasi viešąjį transportą nei naudojasi asmeniniu automobiliu.

Vilniaus miesto mero teigimu, septyniolikos minučių pasivaikščiojimas pėsčiomis – kur kas geriau nei laikas, per spūstis praleistas automobilyje. Meras pasakoja, kad eidamas pėsčiomis jis ne tik pasisemia įkvėpimo naujiems darbams bei idėjoms, bet ir gali realiai pajusti miestiečių kasdienybę.

Laidoje „Mano pinigai“ Remigijus Šimašius taip pat atskleidė, kad Lietuvos viešojo transporto alternatyvos jau tampa pavyzdžiu ir kitoms šalims.

„Vilniečiai galbūt to ir nejaučia, bet, pavyzdžiui, dalinimosi ekonomikoje esame čempionai Europoje ir, greičiausiai, pasaulyje, nes ne iš visur duomenis turime“, – laidoje pasakojo R. Šimašius.

Daugiau apie tai žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Mano pinigai“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ir patarimus, kaip sumažinti savo finansines išlaidas ir sutaupyti laiką renkantis efektyvesnes keliavimo priemones, ŽIŪRĖKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
D
Darbais
2020-01-19 18:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai pirmauja Šikašiaus darbais - taip sugriauti sostinę net karo laikais rusai nesugebėjo.
Atsakyti
-1

P
Pranas
2020-01-19 08:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vilnius išsiskiria savo mero dur/numu
Atsakyti
-2

A
Alma
2020-01-20 10:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lauk Šimasiukai i savo kaima,be taves cia yra kam tvarkytis, tu nieko vertas nei kaip meras nei kaip politikas, ismmesk is posto, tai apsišikes sedesi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų