Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors už lango dar žiema, Kėdainių gėlių augintojai jau džiaugiasi pražydusiomis pirmosiomis tulpėmis. Kasdien skinami tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų. Tiesa, dėl išaugusių šildymo kainų gėlių augintojai pirmuosius žiedus parduoda penktadaliu brangiau nei pernai. 

Nors už lango dar žiema, Kėdainių gėlių augintojai jau džiaugiasi pražydusiomis pirmosiomis tulpėmis. Kasdien skinami tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų. Tiesa, dėl išaugusių šildymo kainų gėlių augintojai pirmuosius žiedus parduoda penktadaliu brangiau nei pernai. 

REKLAMA

Nors daug kur lauke sniego kone iki kelių, jau kvepia pavasariu. Verslininkai prie Kėdainių jau skina pirmąsias čia Lietuvoje užaugintas tulpes ir per dieną tokių žiedų į prekybą dabar iškeliauja apie 3 tūkstančius. Kasdien nuskinamų žiedų skaičius auga tūkstančiais. Tad darbuotojoms tenka suktis vis sparčiau. Šiemet tulpės pumpurus sukrovė gerokai anksčiau nei įprastai.

„Gal savaite, gal truputėlį daugiau, tai lėmė, kad orai buvo šiltesni sausio mėnesį. Mums geriau padeda, kai saulė yra, galėtų būt minus 5 ir saulė, negu apsiniaukę ir plius 3“, – sako bendrovės „Flora“ direktorius Andrius Valevičius.

REKLAMA

Bendrovės šiltnamiuose pačių ankstyviausiųjų žiedų stiebiasi beveik šimtas tūkstančių. Auga 23 veislių tulpės, džiuginančios kone visa spalvų palete.

„Yra margos, vienspalvės, pilnavidurės, yra labai įvairų yra ir garbanotais pakraštėliais, yra įvairių spalvų, labai. Kiekvieno skoniui. Tai yra tokia gyvybė, pavasarį žmogus įsineša į savo namus“, – pasakoja agronomė Daiva Pranckevičienė.

Pirmosios lietuviškos tulpės kol kas parduodamos vietinėse parduotuvėse, bet greit pasieks ir prekybos centrus. Ir nors vis dar patys populiariausi išlieka raudoni ir geltoni žiedai, lietuviai pamažu ieško ir naujų spalvų derinių.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai populiarios ir margintos puokštės – violetinė su balta, violetinė su geltona – šitos ant bangos“, – sako D. Pranckevičienė.

Tiesa, šiemet gėlės brangesnės nei pernai. Tai – dėl išaugusių šildymo kaštų. Dar rudenį spalio mėnesį pasodinę tulpių svogūnėlius, sausį šiltnamius verslininkai pradeda šildyti, mat gėlėms augant ir ruošiantis žydėti būtina palaikyti bent 18 laipsnių šilumos.

„Su šildymu yra didžiausia problema šiais metais, nes dujų kaina pakilo tris kartus. Tulpių kainai atsilieps, mes patys pakėlėm apie 20 procentų tulpių kainą didmeninę. Anksčiau kainuodavo grubiai apie 32 centrus – dabar jau 36–40 centų ta tulpė yra“, – kalba A. Valevičius.

Tačiau klientai atvirauja, kad kiek šoktelėjusi žiedų kaina negąsdina. Štai ir Vilma pas augintojus atskuba išrinkti puokštės mylimam vyrui.

„Savo brangiajam perku, vardadienis netoli jau“, – sako pirkėja Vilma.

Moteris atvirauja, kad pasiilgsta būtent lietuviškų gėlių esą jos ir ilgiau stovi, ir tvirtesnės. Konkurencijos su atvežtinėmis iš Nyderlandų sako nejaučiantys ir verslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

„Šviežios, ką tik nuskintos, ne taip, kad parsineši ir visas grožis dingsta. Nusibodę jau tos užsienietiškos, laukiam, kol pražys ir jau atlekiam nusipirkti ir pasipuošt namus“, – kalba Vilma.

O kad gėlės ilgiau džiugintų agronomė dalijasi naudingais patarimais:

„Ką pirmiausia reikėtų padaryt grįžus namo – nupjauti kotelius, kad atsidarytų jų poros ir tada drąsiai merkiame į vazą ir taip jos stovės gerokai ilgiau.“

Per sezoną vien Kėdainių šiltnamiuose verslininkai užaugina apie ketvirtį milijono tulpių. Didžioji jų dalis parduodama kovo 8-osios proga. O šiomis savaitėmis žydintys žiedai džiugins Valentino dieną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų