REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Davusi amerikiečiams į kailį, Lietuvos krepšinio rinktinė krito po latvių kojomis. Legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša sako, kad Kazio Maksvyčio auklėtiniams pritrūko individualaus lyderio, kuris atgaivintų pasitikėjimą, kokius turėjo visos didžiojo ketverto komandos.

Davusi amerikiečiams į kailį, Lietuvos krepšinio rinktinė krito po latvių kojomis. Legendinis krepšininkas Sergejus Jovaiša sako, kad Kazio Maksvyčio auklėtiniams pritrūko individualaus lyderio, kuris atgaivintų pasitikėjimą, kokius turėjo visos didžiojo ketverto komandos.

REKLAMA

Pokalbis su buvusiu krepšininku – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Kaip vertinti situaciją? Laimėjome prieš amerikečius, bet buvome sutriuškinti latvių.

Manau, kad pirmiausia reikia skirti čempionatą į dvi dalis – sėkmingoji ir baigiamoji fazė, kurios kertinės rungtynės buvo prieš serbus. Nuo to prasidėjo mūsų bėdos ir lūkesčių griuvimas.

Iš tiesų, vertinu rinktinės pasirodymą per pirmas 5 rungtynes puikiai. Kiekvienas žaidėjas parodė, ką gali ir netgi daugiau, nei iš jų laukėme. Rezultatai buvo puikūs, dominavome visose rungtynėse, nupūtėme net ir amerikiečius, kas, matyt, vėliau padarė mums meškos paslaugą.

REKLAMA
REKLAMA

Patys žaidėjai tarpusavyje tikrai gerai bendravo, labai gerai vienas kitą keitė, tiek startinio penketo žaidėjai, tiek kylantys nuo suolo, buvo vienodai geri. Žodžiu, stebėjomės, džiaugėmės ir laukėme, kuo čia viskas baigsis.

REKLAMA

Bet prieš amerikiečius gražiai laimėjome, atėjo serbai – viskas į apačią. Po to vėl laimėjome, ir vėl pralaimėjome. Kas tai yra? Ar patys krepšininkai įtikėjo, kad yra labai stiprūs ar kaip tik nėra pasitikėjimo?

Emocijų būna įvairių rūšių. Kartais per didelis džiaugsmas, per didelės teigiamos emocijos taip pat palieka juntamą pėdsaką žaidėjo psichologijoje. Manau, kad po pergalės prieš amerikiečius turėjome teisę džiaugtis, bet matėme, kad ir treneriai, ir kai kurie žaidėjai stabdė arklius sakydami, kad dar nieko nelaimėjome.

REKLAMA
REKLAMA

Serbai pakeitė mūsų žaidimą ir mūsų žaidimo kokybę per labai gerą, nuožmią gynybą. Mūsų planas tiesiog neveikė, o kaip prieiti prie plano B ar C neradome vaistų.

Gal mums pritrūko kai kurių žaidėjų – Sabonio, Lekavičiaus, kitų – gal jie būtų mums padėję?

Pilnai su tuo sutinku, nes visos komandos, kurios ėjo toli, turėjo individualiai stiprių žaidėjų, kurie, kai planas neveikia, gali imtis individualių kokybiškų veiksmų. <...> Tokių rungtynių, kurios yra lemiamios, bet pralaimimos dideliu skirtumu, yra labai nedaug. Jos vyksta nuožmiai, apylygiai.

Prieš latvius irgi neatsirado nė vieno, kuris bent kiek atgaivintų komandos pasitikėjimą, uždegtų kitus, todėl buvo prarastas pasitikėjimas ir baltas rankšluostis iškrito labai anksti.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Yra kaip yra. Kazkiek pagerejome pernai Europoje buvom 15 siemet pasaulio pirmenybese geriau atrodome . Ateityje gal busime geresni . Skustis zaidejais negalime ,net JAV rinktineje nebuvo stipriausiu.
Vieta gera, šešti likome. Laimingo atsitiktinumo dėka. Baisiausia, kad didžioji dalis kašiorų, silpno charakterio, minkštapilviai, nemotyvuoti, nekovotojai. Gerai, kad sekasi, tuomet mes kieti. O jei nesiseka, pasirodo, kad esame minkštapilviai ir rankeles nuleidžiame. Tas pats ir futbole, nėra kovotojų.
Rinktinė padarė daugiau nei tikėjausi. Ačiū už tai. Nekreipkite dėmesio į kvailas rašliavas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų