Sensacija Suvalkijoje: zoologijos sode gimė itin reti tigrų jaunikliai

Prie Kalvarijos esančiame privažiame zoologijos sode – džiugios nuotaikos ir kone sensacija. Gimė itin reti tigriukai. Vienas – visiškai baltas, o tokių per visą pasaulį suskaičiuojama vos 20.

„Šitas Linukas, Tomasiukas ir Algirdas“, – Kalvarijos zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtoja vardina mažylių vardus. Prieš du mėnesius gimę tigriukai. Nors vieno spalva labai skiriasi nuo kitų – visi šie tigriukai – broliai.

Tigriukų gimimas – didžiulis džiaugsmas ne tik juos prižiūrinčioms moterims. Bet ir didelis įvykis zoologijos sodui. Mat visi trys broliai dėl kailio spalvos – itin reti. Mažylių tėvai neseniai atvežti į Kalvariją.

„Auksinių tigrų pora – Zoja ir Batu. Pas mus jie atkeliavę iš Čekijos. Tai yra jų pirmoji vada. Labai sėkminga, trys patinai“, – sako zoologijos sodo atstovė Brigita Mačytė.

Du mažieji zoologijos sodo gyventojai – vadinamieji auksiniai tigrai. Tokie, kaip tėvas ir motina. Tokių pasaulyje nėra daug. O štai Linuko vardą gavęs baltas tigriukas – tikra retenybė.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sensacija Suvalkijoje: zoologijos sode gimė itin reti tigrų jaunikliai

„Labiausiai neįprasta yra tai, kad vadoje gimė vienas visiškai baltas tigriukas, kuris neturi jokių dryžių. O tokių, mūsų žiniomis, pasaulyje yra 20. Ir, kiek žinome, aplinkui Baltijos šalyse ir niekur aplinkui tokių niekur nėra. Labai smagu, kad turime tokią retenybę“, – pasakoja B. Mačytė.

Linukas neįprastą kailio spalvą greičiausiai paveldėjo iš savo tetos tigrės. Ji irgi visiškai balta. Tai nėra albinosai, sako Kalvarijos zoologijos sodo atstovė.

„Šie tigrai yra išveisti tuos vadinamus paprastuosius oranžinius tigrus su baltais. Jų laisvėje nėra. Ir įdomu tai, kad tokios spalvos pora gali atsivesti ir oranžinės spalvos tigriukus, ir baltus su dryžiais, ir auksinius, visiškas baltus. Čia toks siurprizas“, – teigia B. Mačytė. 

Neįprastos spalvos tigriukai auga gerai , yra žaismingi ir nekelia jokių rūpesčių. Jiems vos pora mėnesių, tačiau jau iššiepia iltis ir bando riaumoti. Tiesa, dar nelabai išeina. Anot Kalvarijos zoologijos sodo atstovės, jie užauga kiek didesni nei įprasti tigrai.

REKLAMA

„Labai džiaugiamės, kad mama tokia rūpestinga, nes kartais pasitaiko ir taip, kad nenori maitinti, atsisako gimusių tigriukų. Tai ši motina labai rūpestinga, maitina, prižiūri, saugo, tai gal todėl tie tigriukai taip gerai ir auga“, – kalbėjo B. Mačytė.

Lietuvos zoologijos soduose jau leidžiama lankytis, Tačiau šie reti mažyliai lankytojams kurį laiką dar nebus rodomi. Dar turi labiau sustiprėti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų