Kinijoje gimė itin retos rūšies riestanosė beždžionėlė

Kviečiame pamatyti itin retos rūšies riestanosę bezdžionėlę, visus stebinančia savo išskirtine išvaizda. Mokslininkų džiaugsmui, Kinijoje viena jų atsivedė ilgai lauktą jauniklį.

Itin reta ir kruopščiai saugoma – auksinė riestanosė bezdžionėlė ir jos jauniklis. Kartu su pandomis ir takinais, šie gyvūnai laikomi Kinijos nacionaliniu pasididžiavimu.

Įspūdingą kailį ir išskirtinį snukutį turinčios bezdžionės aptinkamos tik šioje šalyje – kalnuotame Sičuano regione esančiame Kinijos centrinėje dalyje.

Skaičiuojama, kad laisvėje jų gali būti likę vos 8000. Dėl nuolat mažėjančio gyvenamojo ploto šiai rūšiai gresia visiškas išnykimas, tad siekdami išsaugoti šių auksaplaukių bezdžionių rūšį, šalies gamtosaugininkai stengiasi jas veisti specialiuose botanikos ir zoologijos centruose.

Būtent viename iš jų, esančiame Heilongdziango provincijoje, lankytojai ir gali pasidžiaugti reta proga pamatyti šią reistonsę bezdžionę ir jos jauniklį.

Manoma, kad tokį neįprastą snukelį šios bezdžionės turi dėl prisitaikymo gyventi itin atšiauriomis sąlygomis. Jis padeda išvengti nušalimų. Ši beždžionių rūšis yra viena iš šalčiams atspariausių primatų ir Kinijoje kartais vadinamos tiesiog „sniego beždžionėmis“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų