Senjorai įsiutę: pensijos gauna 300 eurų, o už butą moka 320

Pandemijos sunkmetis jau grasina ir pensijoms. Nors Lietuvoje pensijos vienos mažiausių visoje Europos Sąjungoje, gali būti, kad kitąmet, kaip žadėta, jos nebedidės. Įstatymas draudžia jas kelti šalį užklupus sunkmečiui. Prezidentas Gitanas Nausėda su ministru Linu Kukuraičiu jau svarsto, kaip bėdą spręsti – pensijas įšaldyti ar taisyti įstatymą ir visgi jas didinti. Tačiau iš kokio katilo paimtų pinigų joms kelti, neaišku.

Dėl koronaviruso Lietuvą užklupęs sunkmetis jau grasina ir pensijoms. Įstatymas, kuriame numatytas pensijų didinimas, liepia atsižvelgti į šalies ekonominę būklę ir draudžia jas didinti per sunkmetį. Tai reiškia, kad nors kainos ir kyla, pensijos kitąmet didėti negalės.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pensijų pokyčiai: kaip ir kokio dydžio pensijas gausite?

„Yra įstatyme išlyga, jei bent 1 metai iš 7, kurie skaičiuojami indeksavimo formulėje, BVP arba darbo užmokesčio fondas yra neigiami, iš karto sustabdoma indeksavimo formulė. Pensijos nėra didinamos“, – sako ministras Linas Kukuraitis.

Tokie politikų aiškinimai senjorus siutina:

„Senjorai labai džiaugiasi, kad tuos 200 eurų duos. Ką tu užkiši su tuo vienkartiniu? Nieko.“

„Neužtenka, gaunu 300 eurų, ką tai reiškia. Man žiemą reikia už butą 320 sumokėti.“

„Kainos auga, pensijos lieka tos pačios, žiūrėsim kaip bus.“

„Bet pensijos yra ES trečia vieta nuo galo.“

Jei kitąmet pensijos nedidės, senjorai dar labiau nuskurs. Tad Prezidentas Gitanas Nausėda išsikvietė ministrą Kukuraitį tartis, ką daryti. Šiemet pasiūlęs senjorams pridėti po 3 eurus prie pensijos, šalies vadovas reikalauja keisti įstatymo formulę, kad ir kitąmet pensijos didėtų.

„Prezidentas siūlo numatyti indeksavimo formulės keitimus, prisirišant prie pagrindinio siekio, 50 proc. VDU. Liepos 14 d. vyks derybos dėl pirminio biudžeto varianto, prezidentas tikisi, kad bus pasiūlytos alternatyvos, kaip tai padaryti“, – pasakoja prezidento patarėja Irena Segalovičienė.

REKLAMA

Ministras Kukuraitis įstatymo ir formulės keitimui neprieštarauja, tačiau neturi atsakymo, iš kur reikės paimti pinigų pensijų didinimui, mat per šiemetinį sunkmetį „Sodros biudžetas“ išnaudos rezervus. Esą ir 5 milijardai eurų, kuriuos vyriausybė pasiskolino pandemijos pasekmėms sušvelninti, irgi jau paskirstyti.

„Tie 5 mlrd. eurų didžioji dalis eina ekonomikos skatinimui, užimtumo palaikymui, tik dalis paremti skaudžiausias grupes per vienkartines išmokas. Tie 5 mlrd. jau suplanuoti, bet kaip pavyks juos išleisti. Ar pasieks verslą, ar užimtumo bus poreikis, kurį suplanavę? Tai turės įtaką prisidėti prie skurdžiausių grupių finansavimo“, – teigia L. Kukuraitis. 

Į Prezidentūrą pakviesti ir senjorų organizacijų atstovai, kad iš aukščiausių vadovų tiesiogiai išgirstų, kokia grėsmė iškilo kitų metų pensijoms. Kol politikai apie savo ir kitų valdininkų algų įšaldymą nekalba, senjorai reikalauja ir pensijas kitąmet didinti.

„Nežinau, kaip išgyvensim, niekas nestabdo kainų. Net per koronavirusą maisto kainos didėja“, – kalbėjo senjorų asociacijos vadovė Grasilda Makaravičienė.

„Pensininkų, kurie gyvena žemiau skurdo ribos, jų vis daugėja“, – sako senjorų federacijos atstovas Evaldas Židonis.

„Tie 200 eurų lyg būtų labai didelė suma. Mes bevelytume, kad tie pinigai būtų išdalinti prie vidutinės pensijos, būtų bazinė pensija padiidnta ir persikeltų į kitus metus“, – pasakoja „Bočiai“ atstovė Vilija Tūrienė.

Vidutinė pensija šiuo metu siekia 376 eurus. Kitą mėnesį Seimo sprendimu visi senjorai dar turi gauti 200 vienkartines išmokas. Nepaisant to, beveik pusė senjorų gyvena skurde, o Prezidentas Nausėda reikalauja, kad pensijos sudarytų ne mažiau kaip pusę vidutinio atlyginimo. Tad šiuo metu vidutinė pensija turėtų būti mažiausiai 60 eurų didesnė.


Rašyti komentarą...
S
Sonata
2020-07-03 20:12:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
O seimas negalėtų sau nebekelt ir taip didelių algų, nebeskirti tu tūkstančių pieštukas????? Bet, iš kur tada paėmė auksiniams šaukštams pinigų??
Atsakyti
-9

D
Dangutė
2020-07-03 20:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžia sau negaili kelt atlyginimus ir randa iš kur paimti. Kai tik kalbama apie pensijas, tai NĖRA IŠ KUR PAIMTI. Tegul sumažina savo apetitą ir pasirūpina tais, kurie kūrė ir dirbo Lietuvai. Dauguma pensininkų ir 300 € negauna. Ubagynas ir keli šimtai turtuolių, štai kas mus !

Atsakyti
-13

A
Airine
2020-07-03 20:31:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai koki buta reikia turet kad moket po 320. Turbut kokiu keturiu
Atsakyti
-35

SKAITYTI KOMENTARUS (200)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų