Seimo nariai ir premjerė atskleidė, kaip švęs šventes

Nors daugelio politikų mintyse dabar pandemija, valstybės biudžeto dėlionės ir kiti svarbūs reikalai, šventės yra šventės. Kalėdinė nuotaika šiek tiek pagavo ir į paskutinį posėdį prieš ilgąjį savaitgalį susirinkusius Seimo narius. Kai kurie nuo kolegų gavo ir dovanų. Kas tuose krepšeliuose, kaip švęsti suplanavo ką tik į Turniškes persikrausčiusi premjerė Šimonytė ir kokie patiekalai guls ant politikų stalų?

Tokias dovanėles Seimo pirmininkei ant stalo jau susidėliojęs liberalas Eugenijus Gentvilas. Sako, viskas, išskyrus sūrį – paties gamybos, uogienė – ką tik iš šaldiklio. Gentvilas pasakoja panašiomis staigmenomis kasmet apdovanojantis komandos narius. Pilną maišą gėrybių gavo ir pats.

Pati Čmilytė-Nielsen priešpiet apie būsimas Gentvilo dovanas dar nežino, tačiau jau žino, kad vakare Šiauliuose keps kūčiukus.

„Vakare grįžtu namo ir, matyt, su mažiausiais užsiimsim maloniom smulkmenom, nes joms laiko šį rudenį, šią žiemą labai trūko“, – sako Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

O štai premjerė Ingrida Šimonytė – naujakurė. Sekmadienį ji jau persikraustė į rezidenciją Turniškėse.

„Nežinau, ar 12 sugebėsiu pagaminti, bet švęsiu Kūčias vieno namų ūkio ribose, su savo augintine. Išeisiu aplink namą pasivaikščioti, gal perskaitysiu pusę knygos“, – pasakoja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Valstietė“ Agnė Širinskienė, savaitgalį turėjo kitokių patirčių – policija jai surašė protokolą už tai, kad ji įvažiavo į kitą savivaldybę ir įsipylė ne tik degalų, bet sustojo nusipirkti ir maisto. Tad politikės lūkesčiai šventėms kiek susiaurėjo.

„Visų pirma, planai, aišku, yra grįžti namo sėkmingai“, – teigia „valstietė“ Agnė Širinskienė.

Posėdžių salėje ant stalų dovanėlių negausu, šventiškai pasidabinusi tik Dovilė Šakalienė. Tačiau kalbinti Seimo nariai neslepia – kaip ir visiems, taip ir jiems šventės bus kitokios.

REKLAMA

„Bus tikriausiai pirmosios mano Kalėdos, kurias praleisiu visiškai vienas. Dažnai per žiemos šventes kalbam apie ramybės paieškas, tai bus proga sustoti, pagalvoti apie tai, kas mūsų laukia“, – kalbėjo Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius.

„Antrą Kalėdų dieną esu suplanavęs su šauliais važiuoti padėti pareigūnams“, – sako „valstietis“ Aurelijus Veryga.

Žino jau politikai ir ką dės ant šventinių stalų. Tiesa, mažiausiai sukti galvą dėl prekių ir eilių parduotuvėse gali Gintautas Paluckas, užauginantis ne tik daržovių, bet ir naminių paukščių.

„Kalėdinė antis, ką žmonės dažnai perka, tai mums šeimoj paprasčiau – galėsime išsirinkti vieną ir skaudančia širdim, bet skaniai pasigaminsim ir suvalgysim“, –  pasakoja Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Skaniausias patiekalas ant Kūčių stalo yra kepintos kanapių sėklos su bulvėmis. Legalios kanapės, kurių galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje, kur parduodami prieskoniai“, – teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Kalėdų rytui kepu žąsį. Medumi trinama, su visais prieskoniais ir su viskuo“, –  kalbėjo A. Širinskienė.

„Gaminam tuos žemaitiškai vadinamus „šližikus“. Nevadinam jų kūčiukais, vadinam „šližikais“. Bet tokius nukrypstančius nuo pasninko receptūros, su sviestu ir su cukrum“, –  sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Vyro mama mėgsta tradicinius patiekalus, aš mėgstu eksperimentuoti. Tai nežinau, ar pavyks šiemet, kadangi teks pačiai viską gaminti“, – pasakoja konservatorė Jurgita Sejonienė.

„Galbūt, netgi, kadangi bus daug dienų, bus galima užkurti lauke grilių ir ką nors pagaminti“, – teigia Seimo narys Saulius Skvernelis.

Po Kalėdų seimūnams į darbą parlamente skubėti nereikės, kitas posėdis numatytas po dviejų savaičių.


Rašyti komentarą...
j
juokas per visa pilva
2020-12-23 20:18:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
baikit juokinti tauta VIKTORIJA VLADIMIROVNA CMIL keps kuciukus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų