Guoga žada 10 tūkst. eurų kiekvienam Lietuvos naujagimiui – jau registravo pataisas Seime

Kiekvienam gimusiam vaikui ar įvaikintam vaikui, neatsižvelgiant į tai, ar jam gimus vienkartinė išmoka jau buvo išmokėta, būtų skiriama 250 bazinių socialinių išmokų dydžio (10 tūkst. eurų) vienkartinė išmoka.

Tokia pat išmoka būtų skiriama ir vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje, iki jam sukaks pusantrų metų, jeigu ši išmoka nebuvo išmokėta jam gimus ar pirmą kartą nustačius globą. 

„Jokių konkrečių ir apčiuopiamų siūlymų, kaip skatinti gimstamumą Lietuvoje, iš šios Vyriausybės neišgirdau. Žodžiais sotus nebūsi, juk tėvai, kurie jaučiasi finansiškai saugūs, drąsiau planuos turėti daugiau vaikų. Taip, siūloma išmoka yra tikrai nemaža, tačiau tai yra būtina norint išsaugoti valstybę ir didinti mūsų piliečių skaičių“, – teigia parlamentaras A. Guoga

Pastarąjį ketvirtį amžiaus Lietuvos demografinė raida labai pasikeitė ir ne į gerąją pusę. Gyventojų skaičius sparčiai mažėjo, vien tik 2010-2019 m. jis sumažėjo daugiau nei dešimtadaliu. Gimstamumas ir ilgesnė tikėtina gyvenimo trukmė keičia Lietuvos gyventojų amžiaus piramidę: sparčiai mažėja vaikų, jaunimo ir vidutinio amžiaus gyventojų. 

„Darbingo amžiaus žmonių dalis Lietuvoje mažėja, o pensinio amžiaus žmonių skaičius didėja. Artimiausiais dešimtmečiais vyresnio amžiaus žmonių dalis, palyginti su visu gyventojų skaičiumi, labai padidės dėl išaugusio sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, kokybės, plečiamo slaugos paslaugų spektro ir kt. Todėl darbingo amžiaus žmonėms tenkanti našta padidės, nes jie turės padengti socialines išlaidas, kad senėjanti visuomenė galėtų naudotis įvairiomis paslaugomis“, – sako projekto iniciatorius. 

Praėjusiais metais Lietuvoje gimė 24,1 tūkst. kūdikių, prieš 20 metų gimusių vaikų skaičius siekė 34 100. Vaikų iki 15 metų skaičius per pastaruosius ketverius metus nemažėjo tik aštuoniose savivaldybėse iš šešiasdešimties, o jų gausėjo tik dviejuose didžiuosiuose miestuose – Vilniuje ir Klaipėdoje. 

REKLAMA

Nors emigracija per pastaruosius kelerius metus sulėtėjo, tačiau Lietuva yra tarp sparčiausiai pasaulyje nykstančių šalių. 

Jungtinės Tautos reguliariai skelbia demografines prognozes, įvertinančias, kaip keisis žemės gyventojų skaičius per kelis dešimtmečius. „Financial Times“ išrikiavo 20 šalių, kuriose žmonių iki 2050 metų, vertinant procentais, labiausiai sumažės. Lietuva šiame sąraše užimą antrąją vietą. 

„Skaičiai iškalbingi – galime kiek nori dangstytis deklaracijomis ir skambiais šūkiais, tačiau kol Lietuvos šeimos nesijaus finansiškai saugios ir stabilios, tol šalis sparčiai nyks“, – teigia A. Guoga.


Rašyti komentarą...
M
Mes
2020-12-24 10:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Guoga mokėk iš savo kišenės o mūsų visų pinigus švaistęs.....

Atsakyti
0

R
R,
2020-12-23 15:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Guoga siūlo teisingai..
Atsakyti
-1

K
Kęstutis Glušas
2020-12-23 17:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neįsivaizduoju, kaip ruošiamasi gerinti vidutinės algos ir vidutinės pensijos santykį kai vis mažesnis dirbančiųjų skaičius turės išlaikyti vis daugiau pensininkų? O delmokrafinės krizės sprendimo jokio vyriausybės progrmoje nėra. Apsimetama, kad problema neegzistuoja?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų