Saulius Skvernelis: „Mes su Ramūnu Karbauskiu nesusipykome“

„Mes su Ramūnu Karbauskiu nesusipykome“, – sako naują frakciją subūręs Saulius Skvernelis TV3 Žinių „Dienos komentare“. Anot jo, pasikeitus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politinės jėgos krypčiai neliko kitos išeities kaip tik atsiskirti. 

Plačiau apie tai S. Skvernelį TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius.

Ramūnas Karbauskis sako, kad jūs pasinaudojote jo partija ir ją metėte. Sakykite, kodėl jūs taip pasielgėte su valstiečiais ir jų lyderiu?

Tai čia tiesiog yra toks požiūris, neturintis jokio pagrindo, bet aš kolegoms linkiu sėkmės tolesnėje politinėje veikloje, asmeniniame gyvenime, sveikatos daug ir turėti savo požiūrį kiekvienam gyvenimo reiškiniui.

Jūs, kaip sako Ramūnas Karbauskis, nusprendėte trauktis iš valstiečių frakcijos tada, kai baigėsi jūsų, kaip opozicijos lyderio kadencija. Ar sutinkate, kad tas sutapimas nėra atsitiktinis?

Tai yra atsitiktinis sutapimas, kuris brendo pakankamai ilgai, bet reikia įvertinti, kad sprendimų negali padaryti anksčiau nei vėliau, negu prasideda sesija. Tai rugsėjo 10 dieną prasideda sesija ir tik sesijos metu gali atsirasti nauja frakcija.

Daugeliui kyla klausimas, o kas toliau?

Planai yra labai paprasti. Tai yra 3 metų darbas Seimo opozicijoje, pabrėšiu – opozicijoje. Visi tie gandai, kurie sklandė, kad čia kažkas tai gali padėti įsijungti į valdančiąją koaliciją, tai jie neturi jokio pagrindo. Mes visi esame apsisprendę, kaip ir dirbome, taip ir dirbti opozicijoje.

Po trijų metų, matyt, dalis žmonių baigs politinę karjerą, nedalyvaus rinkimuose, jeigu bus kažkokios tai prielaidos ir noras būtent pačioje Lietuvoje nedirbtinai tarp politiškai aktyvių žmonių kalbėti apie naują politinį darinį, tai apie tai galima kalbėti, bet tai tikrai yra ne šių mėnesių perspektyvoje.

Jūs neatmetate galimybės, kad tai gali būti žaliųjų partija, kurios sąraše jūs būtumėte per Seimo rinkimus?

Atmetu tokią galimybę, tikrai taip nebus.

Pone Skverneli, jūs per 2016 metų Seimo rinkimus ir per juos sakėte, kad visų ekspertų svarstymai, kad štai Saulius Skvernelis galų gale vis tiek susipyks su Ramūnu Karbauskiu, jų keliai skils, išsiskirs, sakėte yra netiesa ir taip niekada nebus. Ir štai atsitiko taip, kaip sakė tie ekspertai. Pripažįstate, kad vis dėlto jie buvo teisūs?

Mes su Ramūnu Karbauskiu nesusipykome, bent jau aš tai tikrai. Manau, kad ir Ramūnas ne. Tai yra politika. Jis yra politinės partijos pirmininkas, kuris brėžia politinės jėgos kryptį. Ta kryptis pasikeitė, tai nėra 2016 metų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir reikia tą jų pasirinkimą gerbti.

Aš tikrai nemanau, kad būtų tas 10 žmonių, kurie šiandien yra naujoje frakcijoje, jeigu taip būtų vykdoma 2016 metų politika, atmosfera, bendradarbiavimas, pagarba vienas kito atžvilgiu, tai turbūt ir šiandien to žingsnio nebūtų buvę.

Visą pokalbį su Sauliumi Skverneliu žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
i
isdavyste
2021-09-13 07:17:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesvarus darbas ta politika
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų