„Kaunas Pride“ eitynių organizatorius: LGBTQ+ bendruomenė nori mokytis savo istoriją lygiai taip pat, kaip ir Lietuvos lenkai

Ši savaitė Lietuvos LGBTQ+ bendruomenei itin aktyvi. Jau šeštadienį įvyks „Kaunas Pride“ eitynės, o ketvirtadienį bendruomenės atstovai Seimo pirmininkei įteikė savo reikalavimus, tarp kurių – ir LGBT istorijos dėstymas mokyklose.

Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo eitynių organizatorius Rokas Budrauskas.

Teismas visgi paskelbė, kad jūsų eitynės gali vykti ir iki šiandienos vakaro jūs su savivaldybe turėtumėte sutarti savo maršrutą. Ką darysite, jeigu savivaldybė visgi sakys neiti Laisvės alėja, neiti centru, o kur nors pakraštyje?

Jie negali nesilaikyti teismo sprendimų. Pirmasis teismas jau pasakė, kad šios eitynės bus Laisvės alėjoje, turi būti derintas trečiasis mūsų variantas. Dabartinis teismas tiesiog atmetė savivaldybės skundą kaip nelegalų ir įpareigojo vykdyti prieš tai buvusio teismo sprendimą.

Vakar įteikėte savo reikalavimus ir prezidentas iš karto sureagavo. Jis pasisakė prieš santuokas ir LGBT istorijos dėstymą mokykloje. Kaip jūs į tai reaguojate?

Man nieko keisto girdėti tokius prezidento žodžius. Noriu pasakyti, kad „Kaunas Pride“ yra organizacija, kurioje susibūrė paprasti kauniečiai iš įvairių pusių, iš įvairių organizacijų ir kad po pusės metų organizavimo net prezidentas į mus reaguoja – manau, daug pasiekėme.

Ar tai nėra eitynės dėl eitynių, nes du šalies vadovai (Seimo pirmininkė ir prezidentas – red. past.) jau girdėjo ir žino, ko jūs norit?

Mes įteikėme savo reikalavimus tik Seimo pirmininkei, taip pat apie tai šnekėjome su keliais Seimo nariais. Prezidentui neįteikėme, bet tikiuosi, kad jis juos visus perskaitė. Tačiau mes norime kalbėti apie savo visuomenės problemas viešai, atvirai ir atkreipti dėmesį į situaciją, kuri šiuo metu yra Lietuvoje.

Kova už žmogaus teises nėra paprastas procesas, nėra trumpas procesas <...> ir tikriausiai bus iki tol, kol Lietuva egzistuos, nes šiuo metu LGBTQ+ bendruomenė reikalauja lygių teisių, galbūt ateityje kitos bendruomenės reikalaus.

Partnerystės įteisinimas atrodo savaime suprantamas. Bet ar tuo pačiu reikalavimas mokyklose dėstyti LGBT istoriją nėra sąmoningas bandymas supriešinti?

Manau, kad visos bendruomenės nori mokytis apie savo istoriją. Lygiai taip pat apie savo bendruomenės istoriją nori mokytis Lietuvos lenkai, lygiai taip pat ir LGBTQ+ bendruomenės lietuviai nori mokytis apie savo istoriją. Nematau tame nieko blogo ir nematau nieko, ką reikėtų slėpti.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
T
Tai palygino
2021-09-03 17:08:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
LGBT ir Lietuvos lenkai - visiškai nepalyginami dalykai. O kas liečia LGBT, tai tegul jie mokosi tos savo istorijos, bet kam ją kišti visiems Lietuvos žmonėms.
Atsakyti
-2

V
Vyga
2021-09-03 17:11:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai pradėjau jų nemėgti.Anksčiau nekreipiau dėmesio,bet dabar jų nekenčiu.
Atsakyti
-3

V
Veta
2021-09-03 17:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parazituojantis kurmiai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų