REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ši savaitė Lietuvos LGBTQ+ bendruomenei itin aktyvi. Jau šeštadienį įvyks „Kaunas Pride“ eitynės, o ketvirtadienį bendruomenės atstovai Seimo pirmininkei įteikė savo reikalavimus, tarp kurių – ir LGBT istorijos dėstymas mokyklose.

Ši savaitė Lietuvos LGBTQ+ bendruomenei itin aktyvi. Jau šeštadienį įvyks „Kaunas Pride“ eitynės, o ketvirtadienį bendruomenės atstovai Seimo pirmininkei įteikė savo reikalavimus, tarp kurių – ir LGBT istorijos dėstymas mokyklose.

REKLAMA

Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo eitynių organizatorius Rokas Budrauskas.

Teismas visgi paskelbė, kad jūsų eitynės gali vykti ir iki šiandienos vakaro jūs su savivaldybe turėtumėte sutarti savo maršrutą. Ką darysite, jeigu savivaldybė visgi sakys neiti Laisvės alėja, neiti centru, o kur nors pakraštyje?

Jie negali nesilaikyti teismo sprendimų. Pirmasis teismas jau pasakė, kad šios eitynės bus Laisvės alėjoje, turi būti derintas trečiasis mūsų variantas. Dabartinis teismas tiesiog atmetė savivaldybės skundą kaip nelegalų ir įpareigojo vykdyti prieš tai buvusio teismo sprendimą.

Vakar įteikėte savo reikalavimus ir prezidentas iš karto sureagavo. Jis pasisakė prieš santuokas ir LGBT istorijos dėstymą mokykloje. Kaip jūs į tai reaguojate?

REKLAMA
REKLAMA

Man nieko keisto girdėti tokius prezidento žodžius. Noriu pasakyti, kad „Kaunas Pride“ yra organizacija, kurioje susibūrė paprasti kauniečiai iš įvairių pusių, iš įvairių organizacijų ir kad po pusės metų organizavimo net prezidentas į mus reaguoja – manau, daug pasiekėme.

REKLAMA

Ar tai nėra eitynės dėl eitynių, nes du šalies vadovai (Seimo pirmininkė ir prezidentas – red. past.) jau girdėjo ir žino, ko jūs norit?

Mes įteikėme savo reikalavimus tik Seimo pirmininkei, taip pat apie tai šnekėjome su keliais Seimo nariais. Prezidentui neįteikėme, bet tikiuosi, kad jis juos visus perskaitė. Tačiau mes norime kalbėti apie savo visuomenės problemas viešai, atvirai ir atkreipti dėmesį į situaciją, kuri šiuo metu yra Lietuvoje.

Kova už žmogaus teises nėra paprastas procesas, nėra trumpas procesas <...> ir tikriausiai bus iki tol, kol Lietuva egzistuos, nes šiuo metu LGBTQ+ bendruomenė reikalauja lygių teisių, galbūt ateityje kitos bendruomenės reikalaus.

REKLAMA
REKLAMA

Partnerystės įteisinimas atrodo savaime suprantamas. Bet ar tuo pačiu reikalavimas mokyklose dėstyti LGBT istoriją nėra sąmoningas bandymas supriešinti?

Manau, kad visos bendruomenės nori mokytis apie savo istoriją. Lygiai taip pat apie savo bendruomenės istoriją nori mokytis Lietuvos lenkai, lygiai taip pat ir LGBTQ+ bendruomenės lietuviai nori mokytis apie savo istoriją. Nematau tame nieko blogo ir nematau nieko, ką reikėtų slėpti.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Gal jau gana isvis is proto issikrauste kokia dar ju istorija tegu nejuokina o geriau pas gydytojus kreipias taip tik dar labiau ju ims nekesti neduok dieve dagyvent iki tu laiku kai neliks normaliu seimu o tik iskrypusios
Kokią istoriją? Apie ŽIV ir pedofilijos atsiradimą?
Neabiejingas dėl ateities.
Neabiejingas dėl ateities.
@LGBTQ+ pasirinkote savo gyvenimo stilių kuris nėra priimtinas Visuomenei, Religijai, šimtmečiais susiformavusioms vertybėmis. Gyvenkite už uždarų durų ir darykite ką norite, bet bandydami reikalauti pripažinymo Jūs tik didinate neapykantą visuomenes į save. Pasirinkote savo gyvenimo kelia, prašom. Bet istorija, įvaikinimas - lazdos perlenkimas. Savo vaikų ir ateities kartų neatiduosime- kitaip degraduosime. O istorija- kokių tikslų? Ir kokia istorija?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų