REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismo sprendimas dėl „Kaunas Pride“: eitynės vyks

Papildyta 14.15val.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo Kauno miesto savivaldybę leisti vykti „Kaunas Pride“ eitynėms ir iki penktadienio vakaro suderinti eisenos maršrutą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo Kauno miesto savivaldybę leisti vykti „Kaunas Pride“ eitynėms ir iki penktadienio vakaro suderinti eisenos maršrutą.

REKLAMA

„Apeliacinis skundas atmestas. Kauno miesto savivaldybė įpareigota iki šiandien 18 val. suderinti eitynių vietą“, – portalui tv3.lt patvirtino teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Savivaldybės argumentai neįtikino

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Ramūnas Gadliauskas žurnalistams sakė, jog teismo neįtikino savivaldybės pateikti argumentai, esą Laisvės alėjoje vyksta statybos darbai, be to, dėl lauko kavinių yra mažas praėjimo plotas.

„Šie argumentai teisėjų kolegijos neįtikino“, – teigė jis.

Teisėjas teigė, kad teismo sprendimas automatiškai nereiškia leidimo, tačiau įsiteisėję teismo sprendimai yra privalomi vykdyti, todėl išreiškė viltį, kad savivaldybė irgi vykdys teismo sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kauno miesto savivaldybės atstovai BNS penktadienį patvirtino, kad leidimą suderins.

Pasak R. Gadliausko, savivaldybė privalo suderinti organizatorių pateiktą maršrutą per Laisvės alėją ir atgal.

REKLAMA

„Tos derybos tarp pareiškėjų ir savivaldybės jau vyko kurį laiką, buvo derinti įvairūs maršrutai, tačiau šiuo atveju jau yra konkretus teismo sprendimas suderinti, kaip pirmosios instancijos teismo sprendime nurodoma, konkretų maršrutą Laisvės alėjoje“, – sakė teisėjas.

Kauno savivaldybė birželį nesuderino maršruto LGBTQ+ eitynėms miesto centre, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams.

REKLAMA
REKLAMA

Eitynių organizatoriai šį sprendimą apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui ir jis rugpjūčio pradžioje įpareigojo Kauno miesto savivaldybės administraciją suderinti eitynių maršrutą.

Kauno savivaldybė rugpjūčio 26 dieną šį sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui, prašydama panaikinti sprendimą ir pareiškėjos Gegužės 1-osios profesinės sąjungos skundą atmesti pilna apimtimi.

Tikisi bent tūkstančio dalyvių

Kaune šeštadienį rengiamos LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas Pride“. Organizatoriai tikisi, kad eitynėse už homoseksualių ir translyčių žmonių teises dalyvaus apie tūkstantį žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad renginio dalyviai už Kauno Soboro pradės rinktis 12 val., o Laisvės alėja pajudės 13 val. Tuomet planuojama sustoti prie Kauno miesto savivaldybės būstinės, vėliau, nuėjus iki Laisvės alėjos galo, apsisukti ir grįžti alėja atgal link Soboro. Po eitynių planuojamos dalyvių kalbos.

Įteikė reikalavimų sąrašą

LGBTQ+ atstovai ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorija Čmilytei-Nielsen įteikė savo reikalavimų sąrašą iš 14 punktų, jame – reikalavimas užtikrinti teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerio lyties, garantuoti socialines garantijas ir paslaugas visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, įteisinti orų lyties keitimą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, „kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama“.

REKLAMA

Taip pat reikalaujama užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse.

Reikalaujama supaprastinti asmens dokumentų išdavimą, pakeitus lytį, kad nereikėtų dėl to kreiptis į teismą, mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas.

Sąraše taip pat nurodyta, kad būtina užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos. 

Reikalaujama įstatymu uždrausti konversijos terapiją – praktiką, siekiančią pakeisti seksualinę orientaciją. Tarp reikalavimų yra ir kova su neapykantos nusikaltimais.

Kačia bepridursi, bet vaiku ivaikinimas išviso butu nesamonė. Vaikai nekalti, kad turėtu atsidurti gėju, ar liezbiečiu sukurije, vaikas išauges tik turėtu nuspresti kas jem geriau, o netie kurie eitines organizuoja visko perdauk reikalaudami. Vaikas turi giventi normalu givenima. Sveikinu prezidento pasisakyma vakar per žinias ir aš palaikau.
Jei jus givenate, ir jums taip patinka santikiaukite gėjei, liezbietės, aš nepikstu, ir sveikinu. Bet niekuom dėtu vaiku nelieskite mes visi esame priklausantis i oru givenima taip kad perdauk reikalavimu turėti yra nesveika

A
Aš niekada nepalaikau Venskienes, bet kogero ji buvo teisi sakydama, kokiu pažiūrų mūsų teisėsauga, kokie žmonės ten dirba, čia meras Kauno nei prie ko, jis kiek gali tiek pakovoja, dabar tikrai tik Šulija gali išburti, gaila tik kauniečių, galėtų koks uraganas pustelt
Jaučiasi, kad daug nevisaverčių žmonių sėdi aukščiausiuose sluoksniuose. O juk žuvis genda nuo galvos. Žodžiu, baisu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų