Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šių metų kiekvienas naujai statomas namas turi atitikti A++ energinio efektyvumo klasę. Vienas būdų ją pasiekti – gaminti elektros energiją saulės elektrinių būdu.

Nuo šių metų kiekvienas naujai statomas namas turi atitikti A++ energinio efektyvumo klasę. Vienas būdų ją pasiekti – gaminti elektros energiją saulės elektrinių būdu.

REKLAMA

Laidoje „Penkių žvaigždučių būstas“ kalbintas saulės elektrinių ekspertas Karolis Bužinskas aiškino, kad A++ energinio efektyvumo klasė apibrėžia labiau efektyvų šilumos naudojimą, pastato sandarumą ir mažesnius šilumos nuostolius.

„Vienas svarbesnių kriterijų yra šilumos ar elektros gamyba iš atsinaujinančių elektros išteklių“, – sakė specialistas.

Saulės elektrinėms – valstybės parama

Energetiškai efektyvūs pastatai yra draugiškesni aplinkai, tačiau neretai naujos kartos šildymo sistemos ženkliai padidina elektros suvartojimo sąnaudas. Pasak K. Bužinsko, būtent dėl šios priežasties atsiranda poreikis energiją gaminti pigiau.

Vienas labiausiai prieinamų atsinaujinančios energetikos šaltinių yra saulės elektrinės, kurių pagalba yra gaminama ne tik švari, bet ir pigi elektros energija. Specialistas atkreipė dėmesį, kad jau netrukus visi norintys ant namo stogo įsirengti saulės elektrinę galės pasinaudoti valstybės teikiama Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama.

REKLAMA

„Visų pirma, reikėtų kreiptis į saulės elektrinių rangovą, vystytoją ir išsiaiškinti, kokio galingumo elektrinės jums reikia, tuomet išsiaiškinti kitus niuansus: stogo danga, apytikslė saulės elektrinės kaina, įgyvendinimo galimybės, galbūt susiderinti išplanavimą.

Išsiaiškinus šias pagrindines detales, reikėtų kreiptis į APVA, gauti paramą ir po paramos gavimo, kurios tvirtinimas užtrunka apie mėnesį laiko, tuomet kalbėtis su išsirinktu rangovu ir derinti elektrinės įdiegimą“, – pasakojo K. Bužinskas.

Saulės elektrinė – būdas sutaupyti

Galimybė gaminti švarią elektros energiją suviliojo ir vilnietį Romą Grigalį, kuris ant savo namo stogo įsirengė saulės elektrinę. Tiesa, priimti šį sprendimą paskatino ne tik noras prisidėti prie švaresnės gamtos, bet ir sutaupyti.

„Pas mane elektros sąnaudos per mėnesį yra didelės, aš suvartoju elektros energijos maždaug 800 kWh per mėnesį. Tad nutariau sutaupyti ir įsirengti saulės jėgainę. Yra galimybė mokėti už kilovatvalandes ir elektros energijos naudoji kiek nori“, – sakė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

R. Grigalis sakė planuojantis įsigyti elektromobilį, kurio krovimo stotelę įsirengtų savo namuose.

„Elektros sąnaudos pas mane nemažėja, bet tiesiog didėja, tad neišvengiamai apsimoka“, – apie saulės elektrinės naudą kalbėjo vyras.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Penkių žvaigždučių būstas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Penkių žvaigždučių būstas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų