Rokiškio rajone – kitokie daugiabučių vaizdai

Kol šalis kenčia nuo visuotinio karantino, atokus Juodupės miestelis Rokiškio rajone prablaškyti savo gyventojus sugalvojo gatvės dailininko piešiniais ant pilkų daugiabučių sienų. Milžiniškos pieštos figūros išties įspūdingos, o spalvingas gatvės menas dar ir nuobodulį išstumia.

Gatvės menas dabar pasitinka visus gyventojus ar tik pravažiuojančius pro Juodupės miestelio centrinę dalį. Ant kelių pilkų sovietinės statybos penkiaaukščių Pergalės ir Taikos gatvėse sienų tarsi pražydo milžiniški mergaitės ir berniuko atvaizdai.

Paveikslais virtusiomis gan niūriomis daugiabučių sienomis vietiniai tiesiog sužavėti:

„Labai gražiai padarė, labai patenkinti ir norėtume, kad dar daugiau atgyvintų.“

„Nu čia labai labai gražu paveikslai gražūs labai patinka.“

„Visada einam pastovim ir pažiūrim.“

„Jis naktį tik piešė, nu gražu labai ir ant vieno namo ir kito.“

„Sako milijoniniai pinigai, nu pinigai tai pinigai bet įdomu man pavyzdžiui labai pagyvina.“

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rokiškio rajone miestelio gyventojus džiugina nepaprasti kūriniai ant daugiabučių sienų

Gatvės meną arba gyvosios grafikos kūrinius ant pastatų sienų sumaniusi įkomponuoti Rokiškio rajono tarybos narė ir projekto iniciatorė įsitikinusi, kad profesionali tapyba gali puikiai gyvuoti ir mažesniuose rajonų miesteliuose.

„Miestelis buvo pilnas žmonių daug jaunų atsikėlusių šeimų ir tie pastatai kas nėra įprasta panašaus tipo miesteliams mes turim daug daugiabučių tai ir yra tas klestėjimo momento palikimas“, – sako projekto sumanytoja Lina Meilutė-Datkūnienė.

Sovietmečiu Juodupė garsėjo didžiuliu vilnos fabriku, dar net prieš 5-erius metus šio miestelio audėjų išskirtiniai vilnos ir audinių gaminiai keliavo į Ameriką, Naująją Zelandiją ir Indiją. Bet fabrikui gyvuoti to nepakako. Dabar apie miestelio klestėjimą liudija tik likusi sovietinė architektūra, kurią projekto sumanytojai ir norėjosi pagyvinti.

„Pirmiausia šovė mintis, kad žmonės miestelyje vietovėje gyvenantys neturi tokios gilios istorijos ir kelių kartų tai su fabriko nunykimu tarsi dingo tas identitetas savastis“, – pasakoja L. Meilutė-Datkūnienė.

Juodupės gyventojams piešiniai patinka. Ne vieną priverčia nors trumpam stabtelti ir šiuo nelengvu karantino laikotarpiu prasiblaškyti. Dailininkas iš Kauno Tadas Šimkus šiuos vaikų darbus nutapė per kelias savaites. Daugiausiai dirbo naktimis.


Rašyti komentarą...
M
Morta
2021-01-22 12:25:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fantastika, 100%. Kaip nuostabiai atrodo.
Atsakyti
0

d
donce
2021-02-21 18:53:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik dideli aplodismentai.Saunuolis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (189)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų