Rinkėjai antrajame ture pažėrė siurprizų: panašu, kad Seime skandalų netruks

Šeštajai kadencijai prasibrovęs į Seimą Petras Gražulis jau galanda dantį prieš seksualines mažumas. O šių atstovai nežada nusileisti. Rinkimuose krito premjeras Saulius Skvernelis ir ministras Aurelijus Veryga. Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas meldžiasi, kad patektų į Seimą, mat nesugebėjo įveikti konservatoriaus Edmundo Pupinio.

Socialdemokratą nuo gėdos kol kas gelbėja lygus skaičius balsų, tačiau nežinia, ar ilgam. Rinkimų komisija perskaičiuoja balsus. Prie valdančiųjų jau gretinasi ir raudoną rožę į žalią spalvą iškeitęs premjeras Algirdas Butkevičius bei tvarkietis Remigijus Žemaitaitis.

Dar pernai svajojusį apie prezidento postą premjerą S. Skvernelį rinkėjai iš valdžios olimpo nuleido ant žemės. Vilniuje jis daugiau nei dvigubu balsų skirtumu pralaimėjo konservatorei Radvilei Morkūnaitei–Mikulėnienei.

Rinkėjai nubaudė ir sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą. Kaune jis pralaimėjo konservatorei Gintarei Skaistei. Socialdemokratų lyderiui G. Paluckui rinkėjai taip pat negailestingi. Utenoje antrajame ture jis nesugebėjo įveikti  konservatoriaus E. Pupinio.

Pirmajame ture socialdemokratų vedlys gavo mažiau balsų, ir tik antrajame per plauką sugebėjo išsigelbėti. Beprecedentis atvejis rinkimuose – lygiosios. Tad rinkimų komisija jau perskaičiuoja apygardos balsus, ar nebuvo klaidų.

„Kiekvienąkart pralaimiu geriau. 2016 m. buvau ketvirtas, 2019 m. Žirmūnuose buvau antras su minus 200 balsų. Dabar lygiosios. Ne už kalnų, kai laimėsiu. Dinamika mane tenkina“, – sako socialdemokratų pirmininkas G. Paluckas.

„Politikoje nėra daug partijos pirmininkų, kurie turėtų įtaką atvažiuodami trumpam į apygardas. Žmonės nori dažniau matyti“, – pasakoja konservatorius E. Pupinis.

O štai P. Gražulis balsavimo išvakarėse savo profilyje feisbuke paskelbė nuotraukas, kaip savaitgalį leidžia kartu su dukrele. Ir rinkimuose nugalėjo, šeštą kartą gavo vietą Seime, Gargždų apygardoje sulaukęs 8 tūkst. rinkėjų balsų ir nugalėjęs konservatorę Rasą Petrauskienę. Gražulis sako būsiąs opozicijoje ir jau skelbia karą seksualinėms mažumoms.

REKLAMA

„Gal vaikščios su suknelėmis. Bus nemalonu, jie su auskariukais ir suknelėmis vaikščios. Liūdna. Per 50 metų tiek nesukomunistėjome kaip per 30 nepriklausomybės metų suliberastėjome“, – teigia Seimo narys P. Gražulis.

„Labai gaila, kad neapykantą skleidžiantis politikas buvo išrinktas. Ir Petrauskienė neįveikė jo. Labai apgailestauju. Stengsimės nekreipti dėmesio į Gražulio provokacijas, išsišokimus. O kai bus skleidžiama neapykanta, į ją reaguosime“, – kalbėjo Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.

Laisvės partijos atstovams antrasis turas nebuvo sėkmingas. Profesionalus gėjus ir kaltinimų seksualiniu priekabiavimu sulaukęs Tomas Vytautas Raskevičius, šou verslo atstovas Gediminas Jaunius, bei dar daug kitų pralaimėjo konkurentams iš konservatorių partijos.

O štai buvęs raudonos rožės partijos – socdemų lyderis ir premjeras A. Butkevičius į Seimą vėl pakliuvo persidažęs į žalią spalvą. Remiamas Žaliųjų partijos jis nugalėjo valstiečių atstovą Kęstutį Smirnovą Vilkaviškyje ir jau ieško bendrumų su liberalų sąjūdžiu. Ketina pasinaudoti dešiniųjų valdžios teikiamomis privilegijomis ir neslepia, kad jį domina žaliajai ekonomikai numatomi europiniai milijardai.

„Man labai priimtinas žaliasis kursas, manau Lietuva juo turės žengti, įgyvendinti, būdamas vienoje valdančioje daugumos frakcijoje galėčiau stipriai prie programos prisidėti“, – sako buvęs premjeras.

Į Seimą prasibrauti sugebėjo ir vienintelis Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis R. Žemaitaitis. Prieš balsavimą savo profilyje jis paskelbė nuotraukas kastuvą konservatoriams užkasti. Nugalėjęs konservatorių atstovą Joną Gudauską R. Žemaitaitis skubiai šias nuotraukas pašalino ir aiškėja kodėl – politikas neslepia per balsavimus remsiąs konservatorius.

„Išėmiau. Mano bičiuliai komandos draugai padovanojo kastuvą. Mintis buvo užkasti balsais konservatorių balsus. Naujoje darbo vietoje kabinsiu arba savo ofise, gal buvusioje kontoroje“, – pasakoja „tvarkietis“ R. Žemaitaitis.

REKLAMA

Seimas bus naujas, tačiau jame dirbs daugybė senbuvių. Daugiau kaip pusė, net 81 parlamentaras iš 141 ir toliau lieka Seime. O štai du iš jų džiaugsis net 8 kadencija, tai reiškia, kad parlamente užsibus jau tris dešimtmečius. Tai liberalas Kęstutis Glaveckas ir konservatorius Emanuelis Zingeris.

„Nemanau, kad čia svajonė, bet reikia dirbti, mylėti žmonės ir būti išmintingam. Žinot dalyką, kurį kuruoji, dirbi, svarbiausia su žmonėmis, kad tu juos gerbtum ir jie tave gerbs“, – teigia liberalas K. Glaveckas.

„Demokratija – ne sportas. Sporte, plaukime, badmintone, lenktynėse yra jaunimas gerai, o čia mišinys patirties ir jauno spėrumo“, – kalbėjo konservatorius E. Zingeris.

Rinkėjai šiuose rinkimuose atsuko nugaras ir lenkams. Vietoje turėtų 8 mandatų ir savarankiškos frakcijos, Ritai Tamašunienei teks palikti minkštą ministrės kėdę ir grįžti į opozicijos užkampį Seime vos su dar dviem partiečiais.

„Savarankiškos frakcijos su tokiu Seimo narių skaičiumi negalime turėti. Yra mišri grupė, pradėsime nuo to“, – sako ministrė R. Tamašunienė.

Seime bus ir Matijošaitis. Tik ne Kauno meras Visvaldas, o jo bendrapavardis iš Laisvės partijos Marius. Politologu ir vertėju prisistatantis 28 metų jaunuolis įveikė konservatorių kandidatą ir politologai neatmeta, kad rinkėjai savo balsus jam galėjo skirti, dėl Kaune populiarios su meru sutampančios Matijošaičio pavardės.


Rašyti komentarą...
p
priš iškrypėlius
2020-10-26 21:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na p.Gražuli,teks pakovoti su iškrypėliais,pakovoti dėl mūsų ir mūsų vaikų.Labai daug iš jūsų tikimės.
Atsakyti
-2

M
Mykolė irdraugasAurimas
2020-10-26 23:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai Petriuk kad esi išrinktas seime,žmonės tavim pasitiki ir žino kad tuos reikalus tvarkysi teisingai kaip visada.Neleisi jėm partnerysčių santuokų įteisinti kaip jie tikisi įkūrė partija iškrypėliai.ačiu Tau Petrai Gražuli ir žmonėm ačiū kad pasitikėjot Petru,sėkmės sveikatos visiem.
Atsakyti
-1

P
PP
2020-10-28 10:04:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai ,kad Gražulis turi savo nuomonę žino lietuvių papročius ir už juos kovoja. Žmonės žino už ką rinkti savo attstovą į LR Seimą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų