Rado, ką nuskriausti dėl papildomų vaiko pinigų

Ietys dėl vaiko pinigų rimtai susikibo. Socialdarbiečiai reikalauja, kad vaiko pinigai būtų tokie, kokie numatyti koalicijos sutartyje. Netgi tikina žinantys, iš kur jų paimti – trūkstamus 30 milijonų esą galima rasti išreikalaujant didesnių dividendų iš valstybinių įmonių ar nedidinant teisėjų algų. Finansų ministerija atšauna: vaiko pinigų didinimas – gražus siekis, o štai fiskalinė biudžeto drausmė – realus koalicijos įsipareigojimas.

Valdančiosios koalicijos partijos remia ietis dėl to, kuri daugiau atseikės rinkėjams iš ateinančių metų biudžeto. Socialdarbiečiai piktinasi, kad vasarą pasirašytoje  koalicijos sutartyje susitarta šeimoms skirti 70 eurų per mėnesį, tačiau finansų ministerijos biudžete numatyta suma – dešimčia eurų mažesnė – tik 60 eurų.

„Kodėl būtent šitas labai svarbus dalykas, kuris pasiteisino, kaip žinote, Lenkijoje, ir pasiteisins Lietuvoje, ir pati Vyriausybė, šiuo atveju – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pripažįsta, kad būtent vaiko pinigai labiausiai mažina socialinę atskirtį. Tai yra mūsų uždavinys kartu su Vyriausybe. Tikiuosi, kad ambicijos praeis ir mes visi sutarsime“, – sako socialdarbietis Gediminas Kirkilas.

G. Kirkilas tikina – jei šių pinigų rasta nebus, koalicija gali net iširti. Pasak jo, kolegos Rimanto Sinkevičiaus biudžete atrasti papildomus 30 milijonų eurų reikalingų minėtoms išmokoms tikrai įmanoma. Esą, kad ir apkarpius Lietuvos geležinkelių vėluojančiam projektui numatytus pinigus. Taip pat esą galima peržiūrėti ir daugiau viešojo sektoriaus įmonių biudžetų ir viešuosius pirkimus. Galbūt pakaktų, kad ir nedidinti algų teisėjams. Finansų ministras Vilius Šapoka žodžio į vatą nevynioja – minėti seimūnų siūlymai – realybėje vargu, ar įgyvendinami.

„Už keleivių nuostolingą vežimą iš valstybės biudžeto numatoma 32 milijonai eurų kompensacija. Iš kitos pusės, Lietuvos geležinkeliai sumoka panašią sumą dividendais. Kitaip sakant, šitos įmonės darbo efektyvumas yra lygus nuliui“, – teigia socialdarbietis Rimantas Sinkevičius.

REKLAMA

„Tos įmonės, kaip įprasta, yra infrastruktūrinės. Jos nuolat reikalauja investicijų, dėl to turime užtikrinti stabilią tų įmonių veiklą, ir dar smarkiau padidinti dividendų lygį – tai jau rizikuotumėme tų įmonių ateitimi“, – kalbėjo ministras V. Šapoka.

Į Finansų ministeriją nukreiptos koalicijos partnerių nepasitenkinimo strėlės V. Šapokos visai nestebina. Esą nors politikų ketinimai ir gražūs, jie taipogi turi atsiremti į valstybės galimybes. Pasak ministro, reikia nepamiršti, kad pasaulio ekonominė padangė niaukiasi. V. Šapoka tikina – vienintelis realus būdas surinkti daugiau pinigų vaikams – didesni mokesčiai likusiems.

„Vienas iš patikimiausių šaltinių – tai mokesčių peržiūra. Jeigu yra siūlomos kažkokios labai reikšmingos papildomos išlaidos, tai turėtų būti lygiai taip pat papildomi pajamų šaltiniai, kurie būtų nevienkartiniai, kaip kad, pavyzdžiui, su dividendais, o tie šaltiniai būtų tvarūs“, – pasakoja V. Šapoka.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis yra anksčiau minėjęs, kad bus ieškoma kompromisų su koalicijos partneriais. Jo bendražygė Agnė Širinskienė tikina – koalicija išlieka vieninga ir esą bus siekiama, kad vaiko pinigai būtų padidinti, kaip kad ir buvo susitarta.

„Mes patys bandome gauti atsakymą į šį klausimą, nes iš tikrųjų koalicijos derybose dalyvavo ir Finansų ministerija. Ir tuo metu buvo kalbama, kad lėšų kaip ir užtektų padaryti vaiko pinigus dar dešimčia eurų didesnius“, – kalbėjo valstietė A. Širinskienė.

Pasak opozicijos, tokie socialdarbiečių žygiai dėl papildomų vaiko pinigų – paprasčiausias noras įsiteikti rinkėjams prieš artėjančius rinkimus. Esą vargu ar 10 papildomų eurų per mėnesį išspręs skurdo, atskirties bei demografijos problemas mūsų šalyje.

„Tai reiškia, kad duosime vaiko pinigus iš ko nors atimdami. Iš pensijų augimo. Gerai čia ar ne? Manau, kad ne. Negerai. Paklodės tampymas. Valdžia pati turi susirūpinti savo riebiu gyvenimu, o tada dalinti pažadus jaunoms šeimoms, auginančius mažus vaikus“, – mano Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

„Padarykime viską, kad žmonės, kurie šiandien gauna labai nedidelius atlyginimus ir didžioji dalis dirba viešajame sektoriuje, gautų padorų atlyginimą, tada ir klausimai dėl vaiko pinigų, dėl kitokių išmokų nebus tokie aktualūs“, – teigia Seimo narys Algirdas Sysas.

Vaikų išmokas Lietuvoje gauna daugiau kaip 500 tūkstančių vaikų. Planuojama didinti ir vaiko pinigus neįgaliesiems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 70 iki 100 eurų.


Rašyti komentarą...
v
vladas
2019-10-28 20:20:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
jau atejo laikas iseiti i gatves, je nieko jau nebesupranta ka jie padare lietuvos zmonem,viti jos ir kuo greiceu,nevikeliu saika.
Atsakyti
-2

D
Dangutė
2019-10-28 21:50:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi teisėjams dar mažai tūkstantinių atlyginimų ir kyšių? Jie visi turtingai gyvena. Valdžia tikrai nesupranta eilinių Lietuvos piliečių
Atsakyti
-1

M
Marytė
2019-10-29 06:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neduok Dieve padidinti mokesčius nuo dividendų, nuskriausite tuos ,,vargšus". Geriau patikrintų kiek jie pinigėlių palieka tiems dividendams, gal tik tie kiek lieka kai būna iš turimų lėšų patenkintos visos jų asmeninės išlaidos, nes visos jų išlaidos dengiamos įmonės sąskaita, bet niekas to netikrina, nekontroliuja. Tokia dabar tvarka.
,
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų