REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kone visoje Lietuvoje pakvipo įvairiausių skonių pyragais ir dažnas juos ne tik skubėjo kepti, ragauti, bet ir dalytis gerumu. Mat kartu su TV3 televizijos inicijuota „Pyragų diena“, kai daugybė žmonių dalijasi ir aukoja vieną, kitą eurą mažiesiems ligoniukams, kasmet duodamas startas jau dvidešimt pirmus metus skaičiuojančiai „Išsipildymo akcijai“.

Kone visoje Lietuvoje pakvipo įvairiausių skonių pyragais ir dažnas juos ne tik skubėjo kepti, ragauti, bet ir dalytis gerumu. Mat kartu su TV3 televizijos inicijuota „Pyragų diena“, kai daugybė žmonių dalijasi ir aukoja vieną, kitą eurą mažiesiems ligoniukams, kasmet duodamas startas jau dvidešimt pirmus metus skaičiuojančiai „Išsipildymo akcijai“.

REKLAMA

Itin atsakingai ruošdama šeimos taip mėgstamą „Tinginį“, talkon aštuonmetę dukrą Eleną ir kitus šeimos narius kviečia „Maximos“ atstovė Ona. „Maximos“ pirkėjų lojalumo valdymo skyriaus vadove dirbanti moteris sako, kokį pyragą kepti „Pyragų dienai“ padiktuoja aplinkybės.

Kai kurie dalyviai prisipažįsta kepantys saldėsius tik kartą per metus.

„Pati nekepu pyragų namuose, bet dėl šios akcijos sugalvojau, kad reikia. Padėjo šeimos nariai. Taip smagu, kad įsitraukiam visi. Ir dabar kolegos galės paskanauti“, – sako „Pyragų dienos“ dalyvė Snieguolė.

REKLAMA
REKLAMA

O aukoti grynaisiais ar pridėdami telefoną prie QR kodo žmonės gali devynioms organizacijoms, susijusioms su vaikais.

„Be abejo, siūlome savo žmonėms ir kviečiame aukoti ir „Išsipildymo akcijai“. Ir mes, Maxima“, „Išsipildymo akcijoje“ turėsime savo herojų, kuriam padėsime atsistoti ant kojų ir gyventi pilnavertį gyvenimą“, – tvirtina „Maximos“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

REKLAMA

Surengtas pyragų aukcionas

O „Pyragų dienoje“ dalyvaujančio SEB banko darbuotojai ne tik džiaugiasi vienas kito kepiniu, bet ir aukcioną surengė. Tas pyragas, už kurį balsavo daugiausiai, ir perduotas aukcionui. Bet ir be aukciono buvo kur akis paganyti, ir dėl ko, kaip juokauja darbuotojai, plačiau pinigines praverti.

„Mūsų darbuotojai tikrai yra įsitraukę į tą savanorystės veiklą bendrąja prasme. Pyragų diena, sakyčiau, jiems tikrai įprastinė. Mes taip aukojame kasmet pirkdami ir ragaudami vieni kitų keptus pyragus“, – sako SEB banko vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

REKLAMA
REKLAMA

O tiems, kas nekepa, o tik aukoja, „Pyragų diena“, kaip prisipažįsta dažnas, unikali galimybė neskubant pabendrauti su kolegomis mėgaujantis arbata ir kasmet vis naujo kepinio skoniu. „Pyragų dienos“ su malonumu kasmet laukia TV3 televizija.

Juk čia, TV3, ir gimė ši „Išsipildymo akcijos“ iniciatyva „Pyragų diena“. Ir jau be tradicinių saldžių skanėstų galima užtikti ir, pavyzdžiui, kaip pajuokauja vyrai, „Elnio pyrago“.

„Neįprastas, ne toks saldus, nes ne visi gi saldžiai mėgsta“, – sako „Pyragų dienos“ dalyvis Dalius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O tradicinių saldėsių mylėtoja Ugnė sako ir iš viso nesvarbu, koks ir iš ko bus pyragas, svarbiausia tikslas – dėl ko visi susirenka: „Vyksta išsipildymo akcija, kurią nuo mažų dienų žiūriu per TV3 televiziją. Ir visada širdį paliečia tos istorijos. Tada supranti, kad ne viskas taip gražu.“

„Labai graži tradicija, kurią turi minėti kiekvienas lietuvis. Ir net neabejoju, kad mūsų visų širdyse ji užima kažkokią dalį. Faktas, kad turime švęsti šitą dieną, valgyti pyragus, kepti juos. Kas svarbiausia, prisidėti prie išsipildymo akcijos“, – sako „Pyragų dienos“ dalyvė Elena.

REKLAMA

Įvyko ir pyragų varžytuvės

Tad svarbiausia aukojimas – žmonės su malonumu pildo akcijos dėžutes. O pagrindinis „Išsipildymo akcijos“, kurios pradžia ir tapo „Pyragų diena“, tikslas – padėti likimo nuskriaustiems mažiesiems ligoniukams.

Gydyti juos vien valstybės lėšomis – negana. Pinigų neužtenka kartais ir būtiniausioms priemonėms ir ne tik sostinėje.  Štai Panevėžio ligoninė surengė net ir „pyragų varžytuves“. Stalai lūžo nuo gausybės skanėstų. Juos kepė 30-ies skyrių darbuotojai.

REKLAMA

„Mane sužavėjo pati idėja padėti vaikams, aš esu pati 4 vaikų mama ir tiesiog ta kilni misija padėti vaikučiams, bent kiek prisidėti ir tuo pačiu pabūti kolektyvo apsupty ir pasigrožėti, kad ne tik slaugyti mokam, bet ir kitokį gėri ir grožį teikti“, – pasakoja „Pyragų dienos“ dalyvė Staselė Norgėlaitė-Charisovienė.

Medikai rinko skaniausią, gražiausią, originaliausią pyragą. O surinktos lėšas Panevėžio ligoninė nusprendė skirti agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriui. Kaip tikina jos vadovė, surinktos lėšos praturtins globojamų vaikų Kalėdas. Iš viso surinkta beveik šeši šimtai eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir ne tik suaugę – „Pyragų dieną“ smagiai atšventė ir patys mažiausieji. Vaikų darželio „Vaikų dvarelis“ auklėtiniai nuo pat ryto kepė pyragus.

O visi, kas dar nori prisidėti prie „Išsipildymo akcijos“, gali drąsiai jungtis – tereikia užsukti į TV3 interneto puslapį. Čia rasite visą reikalingą informaciją, kaip prisidėti dalijant gerumą.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Kepu pyragus metinėm šventėms. Kartais ir šiaip užsimanom "ko nors skanaus", bet be chemijos, tai kepu... Kartais iškepu ką nors žmonėms, kurie patys to negali padaryti : už kelių kilometrų yra neįgaliųjų pensionatas . Nuvežam, o jie tokie laimingi būna, kad net ašarą spaudžia jų džiaugsmas ir padėkos... Iškepu pyragų keletą, kalną sausainių KONKRETIEMS žmonėms, o ne kažkam "neapčiuopiamam ir nematomam"... Bet pagal kažkieno "beždžioniavimą" užsienietiškiems papročiams ir pagal "prašymą-reikalavimą" tikrai nekepsiu : pavargo visi nuo tų amžinų reikalavimų aukoti pinigus, maistą ir net... kepti pyragus kaip "auką"...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų