REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokurorai savo algoms reikalauja dvigubai daugiau pinigų iš biudžeto, esą dirbant tokiais krūviais negalima tikėtis kokybės. O tuo, kad gauna nekokybiškai paruoštą ikiteisminių tyrimų medžiagą, jau skundžiasi ir teisėjai. 

Prokurorai savo algoms reikalauja dvigubai daugiau pinigų iš biudžeto, esą dirbant tokiais krūviais negalima tikėtis kokybės. O tuo, kad gauna nekokybiškai paruoštą ikiteisminių tyrimų medžiagą, jau skundžiasi ir teisėjai. 

REKLAMA

Ar išspręstų problemą didesnės prokurorų algos ir ar mato prokuroro darbo broką Šiliausko rekordinio kyšio byloje, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Kas demotyvuoja prokurorus?

Prokurorus demotyvuoja ir užgauna neteisybė. Neteisybė – didelė atskirtis tarp prokurorų ir teisėjų atlyginimų. Darbas yra panašus, reikalavimai – vienodi ir kvalifikacijos, ir išsilavinimo prasme. Nuo liepos 1 d., kada teisėjų atlyginimai buvo padidinti, prokurorų atlyginimai liko tokie pat, kokie buvo. Tai labai demotyvuoja prokurorus.

Kiek jūsų akimis turėtų uždirbti pradedantysis prokuroras?

Pradedantysis prokuroras uždirba 1600 eurų į rankas (po reformos liepos 1 d.). Apylinkės teisėjas gauna 3800 eurų į rankas. Tai – labai didelis skirtumas ir yra pavojus, kad nieks nebenorės eiti dirbti prokurorais, kadangi atlyginimų skirtumas didelis ir prokurorai žvalgosi kitų darbų – į advokatūrą, į teismus. Tai yra bėda, nes profesionalai išeina.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek trūksta prokurorų?

Dabar yra 598 prokurorai, o 2012 m. turėjome 790. Turime neužpildytus 26 etatus, tačiau žiūrime darbo krūvius, juos skaičiuojame ir lyginame. Tai šiais metais buvo priimti 8 prokurorai, nors atleista buvo 16.

REKLAMA

Vienas prokuroras dabar kontroliuoja iki 70 ikiteisminių tyrimų vienu metu. Kiek realu, kad pakėlus algas atsiras daug norinčių tapti prokurorais?

Yra didelė problema Vilniuje ir Kaune, kur prokurorai kontroliuoja 70, kartais net 80 tyrimų, bet jie ne tik kontroliuoja, bet ir bylose palaiko valstybinį kaltinimą. Krūviai yra dideli ir reikalauti, kad prokurorai visus veiksmus atliktų kokybiškai, yra nesąžininga. Turint tokį krūvį, prokurorai daro labai daug. Prokurorams dar tenka taisyti ikiteisminių tyrimų pareigūnų padarytas klaidas.

REKLAMA
REKLAMA

Ieškome būdų, kaip kokybiškai atlikti ikiteisminius tyrimus, kaip kuo greičiau atlikti tokius tyrimus. Nėra, kad taikstomės su nekokybišku darbu – mes tiriame atvejus, kai būna įvelta klaidų ir prokurorams skiriame baudas. Bet ir suprantame, kad prokurorai kontroliuoja 70 bylų, o kolegai atostogaujant kontroliuoja ir 140.

Ketvirčio milijono eurų kyšio byla sulaukė daug kritikos, kai buvęs Kauno valdininkas Šiliauskas ne tik išvengė kalėjimo, bet ir baudą gavo toli gražu ne didžiausią. Jūsų manymu, ar prokuroras gerai atliko darbą?

Priekaištų prokurorui neturiu. Yra rengiamas apeliacinis skundas ir prokuroras žada skųsti. Nurodysime motyvus, kodėl skundžiame ir nesutinkame. <...> Manau, kad prokurorai tinkamai atlieka savo darbą.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Didelė neteisybė yra ta, kad [prokurorai] ir [teisėjai] gauna atlyginimus apskritai.
Nusikaltėliai normaliose šalyse sodinami į kalėjimus, o ne išlaikomi iš mokesčių mokėtojų pinigų ,šiltose kėdėse'.
Ir dar JIE drįsta verkšlenti!
Ei! JŪS! GRUNSKIENĖ! Nepastebėjote WUHAN [COVID] genocido? Oi, JŪS gi gaunate algą už tai, kad nesiimate veiksmų.
Alga mokama po to, kai atliekamas darbas. Prokurorai dirba blogai, teismai net skundžiasi, tai už ką mokėti daugiau?
Prokurorai konservoms dirba. Tegu broileris ir jo milijonieriai draugeliai prokurorams is savu moka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų