Prie Baltijos jūros visuomenė rinkosi išvysti neeilinio reginio

Visuomenė ir krikštatėviai susirinko prie Baltijos jūros palinkėti sėkmingos kelionės 4 antradienį į laisvę paleistiems ruoniukams. Žinduoliai leisgyviai bangų į krantą buvo išmesti dar pavasarį, o dabar, įmitę ir pailsėję, išplaukė ieškoti naujų nuotykių.

Baltijos jūros link, per kopas, atrieda traktoriukas su puspriekabe. Antradienis pliaže prie Klaipėdos – ir atrakcija, ir kartu geras darbas. Į laisvę paleidžiami 4 Jūrų muziejuje slaugyti ruoniukai. Bortas atsidaro, sukruta žinduolių nosytės ir pirmasis išsiropščia drąsiausias, vardu Kliunkis.

„Pats pirmas, kuris įplaukė, tai buvo Kliunkis, ir aš jį pavadinau. Jis kaip ir mano toks vaikas“, – džiaugiasi Kliunkio krikštamotė Ula Juknaitė.

Paskui Kliunkį į Baltiją ropoja ir jo broliai bei sesė – Čiauškutė, Žaibas ir Šelmis. Tai pirmieji iš 11 ruoniukų, kurie į jūrą bus paleisti šiomis dienomis. Juos leisgyvius bangos į krantą išmetė dar praėjusį pavasarį. Tuomet nusilpę ruoniukai svėrė vos po 12-14 kilogramų, o dabar kiekvienas sveria 40 kilogramų. Deja, išgyveno ne visi.

„Šiemet muziejuje iš viso sulaukėme net 16 ruoniukų, deja, tik 11 išgyveno, 5 netekome. Tiesą sakant, 2 jau atkeliavę į muziejų išgyveno tik pusvalandį. Iš esmės, jie buvo atvežti merdintys“, – pasakoja Jūrų muziejaus atstovė Nika Puteikienė.

Tačiau šie 4 ruoniukai sveiki ir gyvi. Tiesa, gal kiek nedrąsūs ir pasimetę. Ruoniukas, vardu Žaibas, dar kurį laiką nuo bangų keterų žvalgosi į krantą, lyg negalėdamas patikėti laisve, tačiau, pasak biologų, tai tik pirminė nuostaba.

„Žaibas apsižvalgys ir išeis į gilumą. Yra ir tokių atvejų, kad jie mums prie kranto blaškėsi vieną ar dvi valandas, yra kur savaitę gyveno, bet tada vis tiek išplaukia“, – sako biologas Arūnas Grušas.

Pirmą kartą ruoniukų išleistuves pakviesta stebėti ir visuomenė. Žmonės neslepia emocijų, o dauguma tokį vaizdą mato pirmą kartą. Dalį tokie vaizdai ir emocijos paskatino finansiškai paremti Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą, kuriame bus rūpinamasi ruoniais ir kitais Baltijos jūroje negandas patyrusiais gyvūnais.

REKLAMA

Įspūdžiais dalijasi ir dalyviai.

„Labai gerai, kad apšviečia žmones, kuo daugiau pamatys, tuo daugiau lėšų surinks.“

„Tenerifėj esu matęs. Aš esu ruonių pasirodymus matęs 2 kartus. Man orkų pasirodymas patiko.“

„Faina“, gražu, kad visi sėkmingai išplaukė į jūrą ir, tikėkimės, nebegrįš."

Iš viso per beveik tris dešimtmečius taip išslaugyta ir į Baltiją paleista 80 ruoniukų. Daliai jų mokslo tikslais primontuoti siųstuvai parodė, kad žinduoliai nukeliavo Estijos ir Lenkijos pusėn. Tokius gavo ir 3 šių metų ruoniukai. Keičiantis kailiukui, siųstuvai paprasčiausiai nukris.

Mojuodami išlydėtuvių dalyviai linkėjo ruoniukams sėkmingos ir saugios kelionės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų