ruoniukai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ruoniukai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ruoniukai“.

Lietuvoje sveiksta 19-a ruoniukų: atskleidė, ar reaguoja į savo vardus

Kasmet į Lietuvos jūrų muziejaus globą patenka apie 20 Baltijos jūros pilkųjų ruonių jauniklių, randamų šalies pajūryje. Šiuo metu yra slaugoma 19-a mažylių, kurių kokybiškai priežiūrai, greitesniam paleidimui į laisvę ir vėlesnei stebėsenai būtina nuolatinė finansinė parama. Nuo 2021 m. „Lidl“ pirkėjų gerumo dėka jau surinkta beveik 170 tūkst. eurų, kurie padėjo išslaugyti ir paleisti į laisvę 53 ruoniukus.
2024-05-28

Jūrų muziejuje sveikstantiems ruoniukams bus suteikti išskirtiniai vardai: išradingumas pribloškia

Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinė muziejų dieną, Lietuvos jūrų  muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos Žemaitiškos ruoniukų vardynos. Jų metu bus apdovanoti Žemaitiškų vardų konkurso nugalėtojai, o lankytojai supažindinti su centro globotiniais. Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliais besirūpinantis Jūros žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, sako, kad šiemet centre gydoma 19 ruoniukų.
2024-05-15

Radinys Klaipėdos kopose Saulių paliko be žodžių: to išvysti nesitikėjo

Klaipėdoje prie Baltijos jūros aptiktas netikėtas radinys. Kopose buvo galima pamatyti besiilsintį į krantą išplautą ruoniuką.  Pamatykite, kaip atrodo mažasis ruoniukas. Ilsėjosi kopose Klaipėdietis Saulius Balčiūnas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matosi į krantą išplautas ruoniukas. Jis aptiktas kopose, netoli jūros, kuriose gulėjo ir žiūrėjo į vyro fotoobjektyvą.
2024-03-18

Lietuvos jūrų muziejaus Reabilitacijos centre – rekordinis skaičius ruoniukų

Lietuvos jūrų muziejaus Reabilitacijos centre – rekordinis skaičius ruoniukų. Šiuo metu biologai ten slaugo net 16 nusilpusių ir bangų į krantą išmestų mažylių. Gimęs ruonis sveria apie 15 kilogramų, o į biologų rankas pateko vos 11–12 kilogramų mažyliai. Tad dabar ruonius slaugantys centro darbuotojai džiaugiasi galintys pamiegoti bent keturias valandas per parą.
Aktualijos 2023-04-18

Biologai ir toliau gelbėja iš jūros išplautus ruonius: jei nesusiimsime, jie išnyks

Šiais metais Lietuvos jūrų muziejuje apsigyveno šešiolika ruoniukų našlaičių. Nusilpusius mažylius į krantą išmetė Baltijos bangos, o biologai juos apsiėmė globoti, kad sustiprėję ruoniukai galėtų keliauti į laisvę. Tokių pamestinukų kasmet vis daugėja. Lietuvos jūrų muziejuje mamos šaukiasi vienišas pamestinukas ruoniukas. Jis, kaip ir dar 10 jo likimo brolių ir 5 sesės, į Jūrų muziejų pateko bejėgiai, išmesti Baltijos bangų į krantą. Viena mažylė neišgyveno.
Aktualijos 2021-05-20

Į Baltijos bangas jūrų muziejus išleidžia rekordinį skaičių ruoniukų – jų likimo nebesužinosime

Po pusmetį trukusio slaugymo į Baltijos bangas Lietuvos jūrų muziejus išleidžia rekordinį skaičių ruoniukų. Jie čia pateko į krantą išmesti bangų. Tik gimęs toks žinduolis sveria apie 14 kilogramų, o vienas išgelbėtųjų svėrė vos dešimt. Nors į laisvę išleidžiami ruoniai atrodo žaviai, mokslininkai per daug nesidžiaugia – nusilpusių žinduolių kasmet vis daugiau. Lietuvos jūrų muziejuje išleistuvės. Vienas su kitu atsisveikina čia gerą pusmetį praleidę mažieji ruoniukai.
Aktualijos 2020-09-15

Ruoniukams Lietuvoje – žemaitiški vardai

Į Lietuvos jūrų muziejų kasmet atkeliauja apie 20 Baltijos bangų į krantą išmestų nusilpusių ruoniukų. Biologai juos gydo, maitina ir sustiprėjusius išleidžia į jūrą. O kad nesusimaišytų tarp tokios gausybės ruonių, galvoja jiems vardus. Šiemet pirmą kartą muziejininkai tai padaryti pakvietė žemaičius. O šie prigalvojo tokių vardų, kad ne žemaičiui ne tik ištarti, bet ir suprasti sunku.
Aktualijos 2020-07-19

Prie Baltijos jūros visuomenė rinkosi išvysti neeilinio reginio

Visuomenė ir krikštatėviai susirinko prie Baltijos jūros palinkėti sėkmingos kelionės 4 antradienį į laisvę paleistiems ruoniukams. Žinduoliai leisgyviai bangų į krantą buvo išmesti dar pavasarį, o dabar, įmitę ir pailsėję, išplaukė ieškoti naujų nuotykių. Baltijos jūros link, per kopas, atrieda traktoriukas su puspriekabe. Antradienis pliaže prie Klaipėdos – ir atrakcija, ir kartu geras darbas. Į laisvę paleidžiami 4 Jūrų muziejuje slaugyti ruoniukai.
Aktualijos 2019-10-15

Ruoniukai Klaipėdoje kovoja dėl gyvybės

Lietuvos jūrų muziejuje – ruonių jauniklių antplūdis, tik džiaugsmo maža – visi ruoniukai apkandžioti, silpni ir ligoti, rasti išmesti bangų į krantą. Paskutinius keletą metų ruonių jauniklių „derlius“ muša rekordus – Baltijoje ruonių patelės neišmaitina savo vaikų. Lietuvos jūrų muziejaus baseine į krantą išlipę džiūva Spurga, Plocius ir Sarmata. Šie trys ruonių jaunikliai – stipriausi iš visų dvylikos, per balandį rastų Lietuvos pakrantėse.
Aktualijos 2019-04-27

Lietuvos jūrų muziejuje – šeši nusilpę į krantą išmesti ruoniukai

Muziejininkai džiaugiasi, kad ruoniukų palyginti su pernai, mažiau, bet rūpesčiai – tie patys. Jų gydytoju pusmečiui tampantis Arūnas Grušas ir dienas, ir naktis leidžia darbe – keliasi šeštą ryto, maitina ruoniukus, o vakarienė – vėlyva, 11-ą vakaro. Tačiau tokie rūpesčiai jau nebūna netikėti – kasmet atėjus pavasariui jūra į krantą išmeta nusilpusius mažylius.
Aktualijos 2016-04-15
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų