Prezidentas nepatenkintas dėl nueinančios Vyriausybės sprendimų dėl Žuvinto: grasina teismu

Nueinanti Vyriausybė kaip reikiant atsiėmė iš Prezidento Gitano Nausėdos už Žuvinto biosferos rezervato pakeistus nuostatus, kuriais įteisinta ne tik žvejyba iš valčių, bet ir leista medžioti vandens paukščius. Prezidentas grasina: jei nuostatai nebus pakeisti, kreipsis į Konstitucinį Teismą.

Netoli Marijampolės tyvuliuojantis Žaltyčio ežeras – pilnas žvejų. Ši teritorija priklauso Žuvinto biosferos rezervatui. Ežeras – migruojančių paukščių būriavimosi vieta. Anksčiau čia buvo leidžiama tik poledinė mėgėjiška žūklė, dabar jau galima žvejoti iš iš valties. Žvejai sako tuo džiaugiasi, tačiau ir abejoja ar tikrai į visus vandens telkinius reikia įleisti žmones. Juolab, kai kalbama apie rezervato teritoriją.

„Manyčiau, kad turėtų būti tos vietos, kur galima būtų pasigrožėti gamta. Kur natūraliai augtų paukščiai, atvažiuoti, pasigrožėti. Žvejams yra pakankamai kitų vietų, kur galima atvažiuoti žvejoti“, – sako Vytas iš Alytaus.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentas Žuvinte

Nueinančios Vyriausybės sprendimas leisti Žuvinto biosferos rezervato teritorijoje žvejoti ir medžioti užrūstino šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą. Šiandien jis lankėsi Žuvinto rezervato direkcijoje.

„Pirmiausia matau sprendimą keisti Žuvinto biosferos rezervato nuostatus. Nepasitarus su visuomene, su specialistais, keisti sprendimus, keisti nuostatus, keisti žvejybos ir medžioklės režimą toje nepaprastai jautrioje mūsų ekosistemai vietoje. Ir tai yra labai bloga praktika“, – sako Prezidentas Gitanas Nausėda.

Žuvinto rezervato nuostatų pakeitimas keistai atrodo ir eurokomisarui Virginijui Sinkevičiui. Praktiškai neribota žvejyba rezervate, anot jo, gali turėti labai neigiamų pasekmių migruojantiems ir čia perintiems vandens paukščiams.

„Ir čia reikėtų žiūrėti į platesnį paveikslą, ne tik į žuvies kiekius vandenyje, bet ir kokią įtaką vieni ar kiti sprendimai turės Žuvintui, paukščiams. Ir, manau, naujasis aplinkos ministras galėtų įsiklausyti į mokslininkų rekomendacijas, ornitologų vertinimus“, – teigia eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

REKLAMA

Kritikos strėlės dėl pakeistų nuostatų Žuvinto biosferos rezervate sminga laikinajam aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai. Mat nuo šio rudens rezervato teritorijoje ne tik galima žūklė iš valties, bet ir vandens paukščių medžioklė ant Žuvinto ežero krantų. To nebuvo galima daryti daugybę metų. Sovietmečiu valdžios atstovai čia atvažiuodavo pašaudyti ančių.

„Mes abejojame dėl Vyriausybės nutarimo konstitucingumo ir, jeigu naujasis aplinkos ministras negrįš prie šito klausimo ir šie nuostatai nebus pataisyti, mes ketiname kreiptis į Konstitucinį Teismą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Laikinasis aplinkos ministras laikosi savo: bent jau žvejyba iš valties rezervato gamtai neturėtų padaryti neigiamos įtakos.

„Sprendimas buvo priimtas ne ministro, ne kažkokio žvejo, o specialistų, kurie ir nustatė tas datas, kai žvejyba gali vykti iš valties, nustatytu laikotarpiu, kai yra išsiperėję paukščiai ir didžioji dali paukščių jau yra išskridusių“, – sako laikinasis ministras Kęstutis Mažeika.

Prezidentas taip pat ketina peržiūrėti Alytaus rajone esančio Punios šilo apsaugos nuostatus.


Rašyti komentarą...
B
Bobutė
2020-11-27 20:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl prezidentas miegojo ir nieko nematė tai vyriausybei dirbant? Tik dabar pradėjo apsigraibyti...
Atsakyti
0

N
Nesakė
2020-12-04 16:01:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kai miškus kirto dėl poligono plėtros be specialistų išvadų, nei žodžio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų