DIENOS PJŪVIS. Ar išlaikys valdantieji Nausėdos egzaminą?

Lietuva gyvena ne tik koronaviruso plitimo, bet ir valdžių pasikeitimo laikotarpiu. Šią savaitę premjere patvirtinta Ingrida Šimonytė, valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis laikėsi žodžio ir pasitraukė iš Seimo, o prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo egzaminuoti kandidatus į ministrų postus.

Apie karščiausias šios savaitės politines aktualijas laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėsime su Mykolo Romerio universiteto politologe Rima Urbonaite ir Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotuoju analitiku Matu Baltrukevičiumi. 

Prezidentas šią savaitę pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrų postus. Tačiau nevisi pretendentai sulaukė šalies  vadovo prielankumo. Daugiausiai palaikymo sulaukė konservatorė Monika Navickienė, kuri pretenduoja į socialinės apsaugos ir darbo ministrės portfelį. Pasak prezidentūros atstovų, ji G. Nausėdai paliko gerą įspūdį.

Liberalų sąjūdžio į kultūros ministro postą deleguojamas Simonas Kairys sulaukė pastabų, kad jam reikėtų dar sustiprinti savo ilgalaikę viziją kultūros sektoriuje.

Laisvės partijos atstovui Kasparui Adomaičiui, kuris siūlomas vadovauti susisiekimo ministerijai, prezidentas uždavė klausimą dėl komandos formavimo, tačiau konkrečių atsakymų neišgirdo.

Teisingumo ministro portfelio siekiančią Eveliną Dobrovolską šalies vadovas laiko drąsia, ryžtinga ir pasirengusia įgyvendinti teisingumo sistemoje būtinus pokyčius. Tačiau G. Nausėdai kyla klausimas, ar permainoms užtikrinti jai užteks patirties ir autoriteto teisininkų bendruomenėje.

 


Rašyti komentarą...
V
Vat
2020-11-27 20:59:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia keisti įstatymus.Prezidentas tvirtina ministrus ,o jiems tinginiaujant ir piknaudžiaujant galiomis negali jų atleisti (pvz.slaikinas susisiekimo ministras)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų