Požėla paaiškino, kokių priemonių imsis palaikyti tvarkai pajūryje: akcentas – viešosios erdvės

Sulaukę judėjimo ribojimų atlaisvinimo, poilsio išsiilgę lietuviai puola į kurortus. Artėjant savaitgaliui, Palangoje apgyvendinimo paslaugos šluote iššluotos. Pajūryje padidintos policijos pajėgos tikina esą pasiruošusios poilsiautojų antplūdžiui.

Kokių priemonių bus imtasi tvarkai palaikyti, TV3 žinių „Dienos komentare“ papasakojo generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Šiuo metu esate Palangoje. Tai kokiomis nuotaikomis dabar gyvena tas pajūrio miestas? Ką tik buvo susitikimas su miesto meru, tai ką nutarėt?

Panašu, kad Palanga gyvena laukimo būsenoje, laukia svečių, kurių planuojama, kad atvyks gausiai. Šiandien buvome susitikę su Palangos miesto savivaldybės vadovu ir su Palangos miesto meru ir mes pristatėme policijos planus, kaip mes dirbsime šį savaitgalį.

Tiesiog atsiliepėme į tą informaciją, kurią išgirdome apie galimus padidintus gyventojų atvykimus, tai pristatėme situaciją, kad planuojame 2-3 kartus padidinti dirbančių policijos pareigūnų skaičių. Dirbs ne tik Palangos miesto policininkai, bet ir aplinkinių rajonų policijos pareigūnai, taip pat iš Vilniaus atvyks kelių policijos tarnybos pareigūnai.

O čia vienai dienai, tarkim šiandien, ar visam savaitgaliui bus toks režimas?

Visam savaitgaliui. Dar nepaminėjau, kad kartu su mumis petys į petį dirbs Lietuvos pasieniečiai ir policijos rėmėjai.

O ką tie pasieniečiai ir pareigūnai daugiau darys? Reguliuos atvykstančius srautus, patruliuos daugiau, kaip atrodys tas darbas?

Akcentas yra viešos erdvės, viešųjų erdvių stebėjimas tam, kad būtų laikomasi saugaus socialinio atstumo. Tam naudosime ir garso įrašymo įrangą ir policijos pareigūnai bus matomi. Kitas dalykas yra prekybos centrai, vykdysime jų stebėseną, kad nebūtų perteklinio žmonių būriavimosi. Kartu daugiau dirbsime su NVSC tarnautojais. Ir kitas dalykas, tai vakarėliai, susibūrimai privačiose erdvėse, triukšmas, tikrai reaguosime į gyventojų pranešimus ir patys proaktyviai bandysime identifikuoti tokias vietas.

REKLAMA

Sakote, garso įrašymo įranga. Kaip tai atrodys, kas ten bus?

Tie patys garsiakalbiai, jau ne kartą jie yra naudoti. Kaip tik prieš savaitę atnaujinome garsiakalbių informaciją, kad tai atitiktų galiojančius teisės aktus. Mūsų siekis yra, kad mes būtume tiek matomi, tiek girdimi.

Sakote, kad patruliuos pareigūnai, kad žmonės nesibūriuotų. Kaip tai atrodys? Tarkim, Basanavičiaus gatve eis didesnė grupelė, tai bandys ją skaidyti, ar tarkim ant tilto žadate kažką daryti, kad važiuojantys žmonės jau žinotų, kas galima, o kas ne?

Kalbant apie viešąsias vietas, tai išimtinai mūsų funkcija yra prevencinė. Norime būti tie gerieji policininkai, kurie ateina į pagalbą ir ją suteikia. Informuojame ir primename tuos galiojančius karantino reikalavimus ir tikimės, kad mes būsime išgirsti.

Kalbant apie vakarėlius, tai, deja, bet čia jau galios tos pačios žaidimo taisyklės, kurios galioja iki šiol, kad iš vakarėlio policija išvyks tik įsitikinusi, kad tas vakarėlis yra užbaigtas.

Ar galima manyti, kad visą naktį policijos pareigūnai patruliuos ir pakėlę ausis žiūrės, kur čia dabar kas yra? Nes mes matome, kad kitose šalyse taip ir vyksta. Kokioje Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, ten ir iš namų iškrapštomi žmonės, pasislėpę spintose ar po lovom. Kaip jūsų pareigūnai dirbs? Ar tik, jei paskambins kažkas ir pasiskųs, tada važiuos, ar patys važinės ir žiūrės?

Policijos pajėgumų užteks ir reagavimui, ir patiems proaktyviai identifikuoti galimus pažeidimus. Kaip minėjau, toks pareigūnų kiekis turėtų pilnai užtikrinti tiek viešosios tvarkos apsaugą, tiek eismo saugumą, tiek ir karantininių reikalavimų vykdymą.

Bet tikriausiai dabar, kai tie atlaisvinimai įsigaliojo, žmonės važiuos ne tik į Palangą, važiuos ir į Klaipėdą, važiuos į Druskininkus, Birštoną. Kaip tuose miestuose?

Kalbant apie kitas Lietuvos vietoves, tai irgi iš esmės veiks tie patys prioritetai ir dar norėčiau pasakyti, kad policija tikrai aktyviai stebės kaimo turizmo sodybas. Mes matome informaciją, kad jos yra rezervuojamos ir rajoniniai policijos pareigūnai tikrai žino tas kaimo turizmo sodybas ir tikrai proaktyviai atvažiuos, įvertins situaciją ir, jeigu pažeidimų nėra, viskas tvarkoje, o į pažeidimus mes reaguosime.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
P
PZD
2021-04-10 15:25:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išstatyk surudyjusius tankus ir naujus automobilius. Ne per daug gerai gyvenate? Vėl kažkokie grasinimai. Įdomu patys kur sėdite?
Atsakyti
0

R
Rr
2021-04-09 19:54:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fasistine policine nusikalteliu chunta
Atsakyti
-1

E
Egle
2021-04-11 17:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet rimtai,kas čia daros lietuvoj? Žmoniu,net nebegyvena 3 milijonai,puse jaunosios kartos isibarste po pasauly.o čia tik tvarkos tik tvarkos,kaip kokie išprotieja,antiek susireikšminusi ta policija,kad vemtti jau jiūs varot žali skudurai.ne juodi.db kaip ninzes puola žmones.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų