Pomidorų ir agurkų tręšimas vasarą: kokie požymiai išduoda, kad trūksta maisto medžiagų

TV3 laidoje „Svajonių sodai“ – naudingi specialisto patarimai, kaip papildomai vasarą tręšti augalus. Pasak „Agrochemos“ konsultanto, agronomo Andrej Lenart, tokius tręšimus karštuoju metų laiku reikėtų atlikti kas mėnesį.

Dažnu atveju daugelyje Lietuvos vietų dirvos yra nederlingos, joms trūksta ne tik humuso, bet ir kitų maistinių medžiagų.

„Dažniausiai šiltnamiuose žmonės augina agurkus ir pomidorus. Pasodinus nereikia pamiršti apie papildomus tręšimus, ypač jeigu auginate seniai tose pačiose vietose ir nekeičiate žemės. Be papildomų maisto medžiagų, be papildomų trąšų bus gana sunku išauginti gerą derlių, todėl kad vis tiek augalams tų maisto medžiagų trūksta ir jomis pastoviai reikia papildyti“, – teigė laidos konsultantas.

A. Lenart parodė, kaip šiltnamyje atrodo lapai, kurie išduoda, jog augalui trūksta maisto medžiagų.

„Jei žiūrint į agurkų lapus matome, kad lapų kraštai pradeda geltonuoti šiek tiek, tai čia galime spręsti, kad pradeda trūkti kalio. Tręšiant su kompleksinėmis trąšomis mes galime tą trūkumą pašalinti“, – tvirtino jis.

Pasak agronomo, dažnu atveju vien tręšimo šiltnamyje nepakanka, o augalus būtina apsaugoti ir nuo dažniausiai juos puolančių ligų.

„Kad mūsų agurkai būtų sveiki ir kad turėtume tą derlių nepakanka vien tik tręšti, reikia juos apsaugoti ir nuo ligų, todėl kad dažnai pomidorus užpuola maras, o agurkus netikroji miltligė“, – laidos žiūrovams pasakojo A. Lenart.

Jis taip pat pataria nepamiršti universaliomis kompleksinėmis trąšomis patręšti ir kitų sodo bei dekoratyvinių augalų.

Daugiau patarimų, kaip tręšti augalus vasarą, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11 val. per TV3

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
K
Kaimo žmogus
2021-06-20 21:42:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parašė apie nieką. O gal dar ir pinigus sumokėjo už vadinmą straipsnį?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų