Vilija didmiestį iškeitė į atokią sodybą: ten – tikras šunų rojus Projektas „Laimingas šuo“

Atokiame Jonavos rajono kaime įsikūrusi šunų dresuotoja Vilija Caronkutė savo gyvūnams sukūrė tikrą ramybės oazę. Šalia miško esančioje aptvertoje sodyboje šiuo metu laksto ne tik šeši šunys, bet ir pulkas kitų gyvūnėlių – ančių, vištų ir kačių. Buvusi kaunietė pasakoja, kad sprendimas palikti didmiestį jai brendo palaipsniui, o labiausiai tada norėjosi miesto šurmulį pakeisti gamtos peizažais ir suteikti daugiau laisvės savo šunims.

„Atsikraustyti į kaimą nusprendėme kartu su vyru. Faktas, kad norėjosi pabėgti iš miesto ir dėl šunų – kad jie turėtų daugiau laisvės ir kad mes patys turėtume mažiau miesto šurmulio, o daugiau gamtos“, – pasakojo tv3.lt laidos „Laimingas šuo“ pašnekovė.

Dresuotoja sodyboje užsiima su visais gyvūnais, todėl triukų čia moka ne tik šunys, bet ir mėsinė višta ar namuose gyvenantis triušis. 

Daugelis nustemba sužinoję, kad visus sodyboje auginamus paukščius ir kitus gyvūnėlius Vilija laiko ne dėl jų mėsos.

„Savo gyvūnų mes nevalgome, jie visi yra lygiaverčiai mūsų augintiniai. Kaime paprastai vištos, antys ir kiti paukščiai laikomi dėl mėsos ar kiaušinių, o šunys vis dar gyvena ant grandinių. Mūsų šunys, tiek vokiečių aviganiai, tiek mažieji gyvena kartu su mumis namuose, – myluodama vištą Gulbę pasakojo ji. – Paukščiai čia gyvens tiek kiek jau jiems skirta. Esu priglaudus vieną seną višta, kuri dėl amžiaus ėmė dėt mažiau kiaušinių ir turėjo keliauti į puodą, bet pas mus ji tiesiog gyvena dėl savęs. Gulbė lygiai taip pat yra išgelbėta iš paukštyno ir nors yra mėsinė višta, niekas suvalgyt jos neketina“.

(42 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dresuotoja Vilija savo gyvenimą paskyrė keturkojams draugams: atokiame kaime sukūrė tikrą rojų

Šuo iš prieglaudos

Visgi daugiausiai dėmesio šioje sodyboje atitenka šunims, kurie čia kuria ypatingą atmosferą, o apie kiekvieną iš jų jauna moteris gali kalbėti ištisas valandas. Kieme aktyviausiai reiškėsi mišrūnė Drama, kuri į Vilijos namus atkeliavo iš „Penktos kojos“. Kalytė ne tik aktyvi, bet ir valdinga – jei tik kas nepatinka, iškart aploja ir už save didesnį šunį.

REKLAMA

Nors daugelis dresuotojos draugų sakė, kad Dramos į savo namus priimti neverta, esą tai probleminis šuo, Vilija į tai nekreipė dėmesio. Drama buvo labai baili, todėl niekas netikėjo, kad tiks edukacijoms. Bijojo žmonių, o ypatingai vyrų, tačiau dabar šią augintinę dresuotoja vadina geriausia pagalbininke vedant edukacijas žmonėms.

„Kartu su Drama mes važiuojame pas vaikus ir vedame saugaus elgesio edukacijas su šunimis, nes tai yra labai svarbu. Vaikai ir suaugusieji turi žinoti, kaip teisingai elgtis su šunimis. Papasakojame, kas šunims patinka, ko nederėtų daryti, kaip prieiti prie svetimo šuniuko. Visada reikia atsiklausti, neiti ir nekišti rankų ir neglostyti. Papasakojame apie šuniukų kūno kalbą, ką kas reiškia ir tada Drama parodo daug triukų, leidžiasi paglostoma. Drama labai mėgsta rodytis ir ji pasidarė visiškai kitas šuo, nei aš ją pasiėmiau iš prieglaudos. Reikėjo laiko ir ja patikėti“, – džiaugėsi Vilija.

Šunį reikia rinktis pagal savo charakterį

Dresavimo mokyklą atsidariusi Vilija sako, kad nėra blogų šunų, o būsimą augintinį pataria visada rinktis pagal savo charakterį.

„Svarbiausia yra ryšys ir kad šuo liptų. Jei šuo tau lips, tai tada galima nugalėti įvairias baimes ir labai daug pasiekti“, – tvirtino Vilija.

Pasak jos, nors šunys jos namuose išlepę, jiems daug kas leidžiama, tačiau jie vis tiek turi laikytis keletos svarbių taisyklių. 

„Jie negali pyktis tarpusavyje, negali būti jokios agresijos ir jie negali pjauti kitų namuose esančių gyvūnų. Tai yra dvi pagrindinės taisyklės. Taip pat pakviesti jie visada turi atbėgti – su vokiečių aviganiais tai yra daug paprasčiau, o su terjerais, jeigu mes esame miške, aš tiesiog stebiu šunį. Tikrai nesistengiu niekam nieko įrodyti ir sakyti, kad mano šunys visada atsišaukia ir gali būti palaidi visą laiką. Šunys yra skirtingi, veislės skirtingos ir terjeras jeigu užuodžia miške žvėrelį, jis tikrai tada gali pabėgti, įsipainioti į kilpą, pasiklįsti ar nutikti kitų nelaimių. Stengiuosi jį pasikviesti tada, kai dar galiu“, – tikino gyvūnų mylėtoja. 

REKLAMA

Daugiau dresuotojos patarimų ir pasakojimą apie jos gyvūnus žiūrėkite spalvingame reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje. Kviečiame žiūrėti!

Portalo tv3.lt video projekte „Laimingas šuo“ kvalifikuoti šunų dresuotojai ir treneriai dalinasi aktualia informacija su visais šunų augintojais, mokys naudingų dresūros pratimų ir pasakos apie įvairias keturkojų auklėjime pasitaikančias problemas ir iššūkius.


Rašyti komentarą...
R
Renata
2021-06-22 19:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunuole kad tokiu zmoniu butu kaip jus vilija
Atsakyti
0

R
Renata
2021-06-22 19:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki Vilija saunuole jus tegu kiti mokinasi is jusu mes labai panasios giminingos sielos.dievinu gyvunus ir visa kita kas mus supa.cia daug galima kalbet.....palaikau 100%
Atsakyti
0

j
jega
2021-06-22 20:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar glima pas jus atvykti su seima, edukacijai ? Labai myli sunis dukrytes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų