Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicija vis garsiau kalba apie kelių Ingridos Šimonytės Vyriausybės ministrų interpeliaciją ar jų atstatydinimą. Tokiems jų siūlymams pritaria ir kai kurie politologai, kurie kelių ministrų veiklą vadina neadekvačia.

Opozicija vis garsiau kalba apie kelių Ingridos Šimonytės Vyriausybės ministrų interpeliaciją ar jų atstatydinimą. Tokiems jų siūlymams pritaria ir kai kurie politologai, kurie kelių ministrų veiklą vadina neadekvačia.

REKLAMA

Tokią mintį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ išsakė politologas Vytautas Dumbliauskas. Kartu su juo laidoje diskutavo ir opozicijos narys Algirdas Sysas.

Pone Sysai, ar iš tiesų opozicija nori pakeisti ministrus tik tam, kad keistų? Ar iš tikrųjų yra rimtų priežasčių? 

A. Sysas: Tikrai opozicija neužsiima vien žaidimais, kad darome kažkokį sąrašą ministrų ir kiekvieną kartą primename, jog atėjo vieno ar kito ministro eilė. Opozicija garsiau apie tai pradeda kalbėti, kai, liaudiškai tariant, vienas ar kitas ministras prisidirba. 

Tos pavardės, kurias šiandien linksniuojame, – gerbiamas Landsbergis ir visi kiti dėl tranzito klausimo, dėl energetikos problemų Kreivys. Dėl liberalizavimo ne tik socialdemokratai, bet ir kitos partijos jį kvietėsi, kalbėjome, sakėme, kad dabar reikia sustoti ir tam ne laikas, nes šalutiniai poveikiai per daug dideli, kad tai tęstume. Bet mes tempėme, kol dabar jau kalbama apie trečio etapo atidėjimą 3 metams. Nors mes apie tai kalbėjome prieš gerus metus.

REKLAMA

 

Kai ministrai, Vyriausybė neįsiklauso, kai tas pradeda nepatikti ne tik opozicijai, bet ir visuomenei, tada opozicija pradeda kalbėti, rekomenduoti juos nuimti pačiai Vyriausybei. Ji pati turi priimti sprendimus.

Kartais garo nuleidimas, vieno ar kito ministro keitimas duoda rezultatą. Prisiminkime, praėjusią kadenciją, kai visi linksniavo vieną ministrą, gerbiamas Skvernelis paėmė ir pakeitė tris vietoj vieno. Tada viskas aptilo ir toliau dirbo.

Pone Dumbliauskai, kaip atrodo stebint iš šono? Reikėtų ar nereikėtų Vyriausybei keisti kažkuriuos ministrus?

REKLAMA
REKLAMA

V. Dumbliauskas: Ministrai, kurie buvo minimi, savo darbe turi problemų. Iš viešos erdvės tai akivaizdu, pavyzdžiui, aplinkos ministro įsakymus ėmė analizuoti STT ir įžvelgė korupcijos galimybę. Čia, manau, komentarai net nereikalingi, kam dirba tas ministras – ar bendrajam gėriui, ar atskiroms interesų grupėms. 

Kalbant apie Kreivį – kartais toks jausmas, kad jis neadekvačiai suvokia situaciją. Psichologai turi terminą adekvatus elgesys, tai jo kalbėjimas, kad elektros rinkos liberalizavimas vyksta sėkmingai, man kelia įtarimą, kad žmogus arba meluoja, arba nesuvokia.

Mano galva, rinkos liberalizavimas apskritai yra nesąmonė. Elektra ne tokia prekė, kad su ja žaistume. Tai turėtų būti valstybės monopolis, nes be elektros Lietuvoje numirtų tūkstančiai žmonių. 

Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

Visa. vyriausybe,!!!! koks absurdas kai. premjere už žmonių skurdinima medalį gavo
Vaikščiojantis anekdotas premjere, Vokietijoje gyrėsi ekonomikos sėkme........
Simonyte šiandien Vokietijoje pareiškė, kad yra pasiekusi Ekonomikos Sėkmės istoriją, tai bent!!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų