Politikai gyventojų akimis: vieni smerkia už nedarbą, o kiti džiaugiasi jų darbais

Praėję du sunkūs pandemijos mėnesiai rinkėjų apsisprendimo nepakeitė. Naujausi reitingai rodo, kad konservatoriai jau gana ženkliai atitrūko nuo ilgai jiems ant kulnų lipusių valstiečių.

Tiesa, žmonių simpatijas konservatoriams ir liberalams vis dar lemia vadinamasis „medaus mėnuo“ po rinkimų arba permainų lūkesčiai, bet trinties tarp valdžios ir visuomenės atsiranda vis daugiau. Politologai pastebi, kad daugiausia klaidų Vyriausybė padarė būtent pastarosiomis savaitėmis, kai blaškėsi dėl smulkiojo verslo atidarymo. Ir problemų esą tik daugės.

Kaip ir visų, taip ir politikų likimo vingiai nenuspėjami. Prieš beveik dvejus metus Ingrida Šimonytė šėlo patekusi į antrąjį Prezidento rinkimų turą. O dabar, paradoksalu, visuomenė ją palaiko net dvigubai labiau nei prezidento rinkimuose. Tada už ją balsavo 17 procentų, o dabar tinkamiausia jau premjero pareigoms ją mato 34 procentai tautiečių. Tik šokti, matyt, nebesinori, šokdina visus jau pandemija. O valdžioje Šimonytė ir nauja koalicija jau du mėnesius.

Štai, kaip savo nuomones apie politikus išreiškia gyventojai:

„Jinai stengiasi. Ir Vyriausybė stengiasi. O kad niuansiukų būna, tai visur būna.“

„Mes visi merdėjame, iš tikrųjų. Matyti žmonių nedarbą ir kančias yra labai skaudu.“

„Aš nematau nieko gero, viskas blogyn eina. Verslas, viskas.“

„Stengiasi, jauni žmonės, talentingi.“

„Jinai konkretesnė. Nematau televizoriuj 3 kartus per dieną sveikatos apsaugos ministro, kuris atsistojęs kalba, o… Pasakė, atsiprašė, suklydo.“

„Premjerė viena sako, Armonaitė – kita, man atrodo, dabar gaunasi ne pandemijos valdymas, o daugiau dėl partijų reitingų.“

„Spinter tyrimų“ naujienų portalo Delfi užsakymu atlikta apklausa atskleidžia, kad konservatoriai po ilgo laiko atitrūko nuo juos persekiojančių valstiečių. Jeigu gruodį dešinieji valstiečius lenkė vos trimis procentais, sausį – jau aštuoniais. Daugiausia – dėl to, kad smuko pasitikėjimas pačiais valstiečiais.

„Tai rodo, kad kova dėl pirmosios vietos šiuo metu laimėta būtent konservatorių. Nes ilgą laiką vis sakydavom, kad tikrasis reitingų nugalėtojas neaiškus“, – sako politologė Rima Urbonaitė.

REKLAMA

O pačią Šimonytės Vyriausybę palankiai vertina 42 proc. žmonių.

„Žmonės įvertino ryžtingą dabartinės Vyriausybės startą, kai savaitgaliais, netgi ne įprastomis darbo dienom, ėmėsi ryžtingų sprendimų, sugriežtino karantiną“, – pasakoja apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Tačiau kiti 42 procentai tautos į pirmus valdžios darbo mėnesius žiūri skeptiškai. Kadangi apklausa atlikta prieš porą savaičių, politologai mano, kad dabar rezultatai būtų prastesni. Būtent pastarosiomis savaitėmis prasidėjo valdžios blaškymasis – leisti dirbti kirpykloms, ar ne, atlaisvinti geriau besitvarkančias savivaldybes, ar išimčių nedaryti. Pasekmė – didžiulis smulkiųjų verslininkų nepasitenkinimas ir vainikai prie valdžios įstaigų.

„Problema yra ne atlaisvinimas, problema yra aiškumas. Gali būti priemonės įvairiausios, bet žmonės turi matyti, kad valdžia turi planą. O plano nėra“, – teigia politologas Bernaras Ivanovas.

„Ministrė Armonaitė pakalba vienaip, po jos išstoja premjerė Šimonytė, kuri tarsi paneigia. Paskui ministrė iš kažkur ištraukia daugybę milijonų, nors neaišku, ar tai suderinta Vyriausybėje“, – kalbėjo T. Ignatavičius.

„Neturi būti jokių anonsų apie tai, kad „šitą darysim tada ir tada“, jei nesi net ne 100, bet 110 proc. tikras. Nes žmonių nusivylimas paskui jaučiasi labai stipriai“, – sako R. Urbonaitė.

Nuomonę apie A. Armonaitę išreiškė ir daugiau gyventojų:

„Ta vargšelė Armonaitė nori įtikti visiems ir mala, mala, vos nenusikeikiau, š.“

„Buksuoja, buksuoja.“

„Kalbėjo, kad tesės pažadus, o nieko netesi. Jie tik kritikavo anos Vyriausybės poreikius.“

„Neblogai, tik mes, smulkūs verslininkai, blogai, kad uždaryti esam. Nebeturim lėšų, nebeturim iš ko gyvent. Čia baisiausia. O šiaip tai gal reikia tą ligą suvaldyti.“

„Vis ramina, be isterijos, žada padaryt karantino atleidimus visokius.“

„Tikrai dirba, nesėdi rankų sudėję. Ar viskas išeina – čia jau kitas klausimas.“

Ekspertai tvirtina, kad labiausiai dešiniųjų valdžiai nesiseka komunikuoti su visuomene.

„Jeigu buvo kritikuojama ankstesnė valdžia, ypač Veryga, kad per daug kalba, tai dabar matėm, kad apskritai nėra kam kalbėti, tarsi visi vengia aiškesnio pasakymo, nes gal neturi ir ką pasakyti“, – sako T. Ignatavičius.

REKLAMA

Taigi, nors porinkiminis „medaus mėnuo“, kai žmonės pilni lūkesčių dar tęsiasi, visuomenės ir valdžios santykiuose atsiranda įtampos. Žmonės net buvo ėmę ironiškai klausinėti, kas valdo Lietuvą – valdžia ar sveikatos ekspertų taryba. Lyg atsakydama premjerė vakar galiausiai pareiškė, kad atsakomybę už karantino atlaisvinimus prisiima Vyriausybė. Klydo ir pati Šimonytė – skelbė, o vėliau trynė įrašą feisbuke apie susirgimų statistiką.

„Naudojasi įvairių sąmokslo teorijų šalininkai tuo, eskaluoja. Vakcinų klausimas, „AstraZeneca“ klausimas – problemų kupra kaupiasi tiesiog bežiūrint“, – pasakoja B. Ivanovas.

„Ko gero, nuotaikos prastės, nes dalis visuomenės apskritai nenori karantino ir ribojimų. Bet didės nepasitenkinimas ir tų žmonių, kurie palaiko karantiną, bet mato, kad kiti jo nesilaiko“, – teigia T. Ignatavičius.

Beje, kol konservatorių reitingas šoktelėjo, jų koalicijos partnerių – Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos – populiarumas išliko panašus. Ir vieną, ir kitą politinę jėgą palaiko po aštuonis procentus žmonių.


Rašyti komentarą...
v
vfre
2021-02-10 13:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
kuo dziaugtis , nuo koncervu tik verkt norisi
Atsakyti
0

P
Petras
2021-02-10 20:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei vienam vafliui neduosiu balso
Atsakyti
0

.
.....
2021-02-11 03:58:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visu pirma tegul perziuri visa serganciuju statistika, nes perziurint kelias savivaldybes stebuklingai nukrenta per puse ar daugiau... Tai kaip cia veikia? Sako kad serga n zmoniu, ko pasekoje grieztinamas karantinas ir paskiau stebuklingai mazeja kasdien kie ir taip jau buvo pasveike. Duokit realius skaicius be klaidu, suprantu kad vienas antras klaidingai, bet kad simtais tai jau nelogiskas scenarijus. Na bet aisku kazkam naudingi didesni skaiciukai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų