Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policininkai vos spėja bausti kelių eismo taisyklių nesilaikančius dviratininkus ir paspirtukų vairuotojus. Per pirmąjį šių metų pusmetį tokių pažeidimų policija užfiksavo jau 3 tūkstančius – paspirtukininkai ir dviratininkai važiavo per raudoną, viršijo greitį, o net pusė visų atvejų – važiavo neblaivūs.

Policininkai vos spėja bausti kelių eismo taisyklių nesilaikančius dviratininkus ir paspirtukų vairuotojus. Per pirmąjį šių metų pusmetį tokių pažeidimų policija užfiksavo jau 3 tūkstančius – paspirtukininkai ir dviratininkai važiavo per raudoną, viršijo greitį, o net pusė visų atvejų – važiavo neblaivūs.

REKLAMA

Policininkai pašiurpę – sako, kad tiek paspirtukininkai, tiek dviratininkai, dažnai pramogos neskiria nuo dalyvavimo eisme. Kartu su pareigūnais pažeidėjus fiksavo ir TV3 Žinios.

Gedimino prospekte TV3 Žinios kartu su policijos pareigūnais stebėjo, kaip elektrinių paspirtukų ir dviračių vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių. Pirmasis pažeidėjas, kuris pravažiavo per pėsčiųjų perėją, nors turėjo per ją pereiti nulipęs nuo paspirtuko.

Pareigūnai jam išrašo 10 eurų baudą, nes šiais metais jo sulaikę dar nebuvo. Jei tai būtų pakartotinas sulaikymas, bauda siektų nuo 20 iki 40 eurų.

REKLAMA

„Pažeidžiau, kad nenulipau, reikėjo nulipt, persivest. Stengiuos nedaryti taip“, – sako vilnietis Tomas.

Čia pat, Gedimino prospekte, pareigūnai pamato ir tokį patį pažeidimą darantį dviratininką.

„Kaip visada pravažinėjau su dviračiu per pėsčiųjų perėją, nenulipęs. Būtina, bet dabar yra tiek daug perėjų, kiekvieną kartą nulipt, toks diskomfortas“, – teigia vilnietis Danielius.

Analogiškas pažeidimas – Pilaitėje.

„Turėjau sustot ir pereiti, bet tiesiog pravažiavau greitai, nes jau mirksėjo šviesa, tai, kad greičiau pervažiuočiau, tiesiog pravažiavau. Surašytas protokolas, gausiu baudą ir susimokėsiu“, – kalba vilnietis Edvardas.

REKLAMA
REKLAMA

Policija pastebi, kad šalies gatvėse padaugėjus paspirtukų – daugiau ir pažeidėjų, kurie esą neskiria pramogos nuo dalyvavimo eisme.

„Elektriniams paspirtukams yra taikomos lygiai tokios pat taisyklės, kaip dviratininkams, ir jų privalu laikytis, taip kad, tai nėra pramogos priemonė, tai priemonė, kuri dalyvauja eisme“, – tvirtina kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Ką sako patys paspirtukininkai ir dviratininkai? Jie sako štai ką:

„Kadangi pats esu vairuojantis, tai stengiamės laikytis kelių eismo taisyklių, per perėjas visad nulipti, pasižiūrėti į abi kelio puses, nusistumti, nevažiuoti, kur judrus pėsčiųjų eismas, ir dažniausiai stengiamės važiuoti dviračių takais.“

„Visko teko matyt dar nesinaudojant, bet dabar galbūt rečiau kažkiek. Tų pačių lakstymų, nesidairymo, neperspėjimu, kad iš galo žmogus su paspirtuku važiuoja.“

„Matau, kad dviratininkas dažniau būna atsakingesnis – kontroliuoja savo greitį, o paspirtukas, jis labiau prieinamas, dažnas gali jo naudotis, dažnai ir išgėrę žmonės.“

REKLAMA
REKLAMA

Pernai ir užpernai per pirmuosius pusmečius policija fiksavo virš 6 tūkstančių kelių eismo taisyklių pažeidimų, kuriuos padarė dviratininkai ir elektrinių paspirtukų vairuotojai.

Šiemet, nors metai dar neįpusėjo, per pirmuosius penkis metų mėnesius užfiksuota 3 tūkst. tokių pažeidimų.  Iš jų – 60 atvejų buvo apgadintos transporto priemonės ir svetimas turtas, o 16 atvejų – sutrikdyta kitų asmenų sveikata. Kiek daugiau nei pusė visų atvejų – 1600  – dviratininkai ir paspirtukininkai vairavo neblaivūs. 

„Pravažiavimas per pėsčiųjų perėją, pavojingas manevravimas šaligatviais, važiuojant, dalinantis eismą su pėsčiaisiais. Labai svarbu, kad jei nėra kitokių sąlygų, dviračių tako, KET leidžia tam tikrais momentais važiuoti šaligatviais, bet tada jų greitis turi būti tolygus pėsčiajam, turi nekelti pavojaus“, – aiškina V. Grašys.

Kad paspirtukininkai ir dviratininkai dažnai važiuoja neatsakingai, pyksta ir kai kurie kalbinti vairuotojai:

REKLAMA
REKLAMA

„Kai važiuoji, jie būna net nežiūri, lygiai taip pat kaip pėstieji – nesidairo, telefonus žiūri.“

„Netrikdo, jei laikosi visų taisyklių, viskas gerai.“

„Labai nedrausmingi tie dviratininkai, ir šiaip, takai dviratininkams padaryti, neatsižvelgiant į pėsčiųjų poreikius.“

„Man atrodo, kad visi lygiateisiai eismo dalyviai ir nėra čia problemų šioj vietoj.“

Už kelių eismo taisyklių pažeidimus dviratininkams ir paspirtukininkams skiriamos baudos nuo 10 iki 200 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų