Paskelbus karantiną kai kurie sostinės turgūs atsidūrė ties išnykimu

Pirkėjų sumažėjo kone perpus, o ir atėjusieji į turgų perka gerokai mažiau, nei iki karantino. Prekybininkai senbuviai skėsčioja rankomis, nežinodami, ką daryti toliau, o kai kurie ir iš viso palieka prekystalius ir pildo bedarbių gretas. Tiesa, taip yra ne visur. Blogiau tose miesto vietose, kur daugiau senjorų. 

Trisdešimt metų Justiniškių turguje prekiaujanti Staselė neprisimena nė vienų metų, kad taip smuktų prekyba bene populiariausia daržove – pomidorais. Jų pardavimai per karantiną sumažėjo perpus.

„Nu kokie penki-šeši kilogramai. O dabar trys, per pusę mažiau“, – sako turgaus prekeivė Staselė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paskelbus karantiną kai kurie sostinės turgūs atsidūrė ties išnykimu

Ne tik daržovių, turgaus prekeiviai parduoda mažiau. Pirkėjų nepritraukia ir prekės mėsos skyriuje. Žmonės pasidairo ir išeina nieko nenusipirkę. O kai kurie, kažkada čia lankęsi kone kasdien, iš viso į turgų kojos nekelia. Ypač vyresni, anksčiau čia užsukdavę tiesiog išėję pasivaikščioti.

„Ir tas atstumas visur, kad žmonės laikytųsi, ir kaukės, tai jie pro langą pažiūri, ir, žinot, jeigu yra ten…daleiskim užrašyta, kad galima iki trijų žmonių, tai ir neužeina, kitas ir praeina“, – pasakoja turgaus prekeivė Danutė Dadaševa.

Pardavėjos sako, kad pas jas šviežios mėsos pardavimai nukrito maždaug trisdešimčia procentų. Net ir Kalėdinės prekės pirkėjų sulaukia mažiau nei būdavę ankstesniais metais prieš šventes.

„Truputį sumažėjo, nesakyčiau, kad labai daug, bet sumažėjo“, – teigia pardavėja Anželika Viduto.

Turgaus direktorė sako, kad pirkėjų sumažėjimą atlaiko ne visi smulkieji verslininkai – karantinas praretino ir pardavėjų gretas, ir papildė bedarbių.

„Dešimt, penkiolika procentų būtent dėl to yra užsidarę“, – kalbėjo direktorė Liudmila Kliukovskaja.

Panašiai yra ir kituose turguose. Šeškinėje savo daržovėmis prekiaujanti Marija gretindama šiuos metus, su praėjusiais neslepia – jeigu prekiautų ne savo produkcija, o pardavinėtų atvežtinę, vargu ar apsimokėtų iš viso eiti į turgų.

REKLAMA

„Situacija labai bloga, žmonės gal neturi pinigų, ar kaip suprasti ar bijo to viso dalyko, vaikščiot gal ir vaikšto, bet pirkti nelabai perka“, – sako turgaus prekeivė Marija.

Pirkėjai sako, kad prekybininkai dejuoja ne be pagrindo:

„Būna tik su reikalu, be reikalo jau nevaikštau niekur.“

„Kas dvi savaites vieną kartą. Kas savaitę anksčiau. Net kartais ir du kartus. Ketvirtadieniais net prie „Akropolio" važiuodavau, o dabar taip.“

Tiesa, pasak prekiautojų, daug kas priklauso kurioje miesto dalyje turgus. Jeigu ten kur daugiau jaunimo ir po atviru dangumi, pirkėjų eilės nusidriekia. Ir perka žmonės daug:

„Stengiamės kepti daugiau, nes viską labai greitai išperka.“

„Žmonės ieško natūralių produktų ir prekyba vyksta.“

„Ten kur vyksta uždara prekyba.“

„Tai žmonės atrodo, kaip įbauginti, tiesiog ateina ir bėga iš karto. Bet tikrai sumažėjo labai prekybos centruose. Perka, bet perka tuos dalykus, kur patys gaminasi, daržoves, ne pagamintus produktus. O tuos kur patys gali pasigaminti.“

Tačiau, anot prekeivių, perkančiųjų mažiau, net ir čia. Prie to esą prisideda ir prekybos centrai, skelbiantys parduotuvėse vis didesnes nuolaidas.


Rašyti komentarą...
D
2020-11-20 16:41:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės nedirba, tai ir nėra už ką pirkti..
Atsakyti
0

E
Egis
2020-11-20 15:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokio velnio pirklių turguje , jei parduotuvėje pigiau.
Atsakyti
-1

a
2020-11-21 11:56:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
panevėžio turgui ir bus pipiec
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų