REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėdos šiais metais bus kitokios ir neįprastos. Ne tik todėl, kad nėra aišku, ar galėsime jas švęsti su brangiausiais žmonėmis, bet ir dėl galimo dovanų trūkumo.

Kalėdos šiais metais bus kitokios ir neįprastos. Ne tik todėl, kad nėra aišku, ar galėsime jas švęsti su brangiausiais žmonėmis, bet ir dėl galimo dovanų trūkumo.

REKLAMA

Pasaulyje siautėjantis koronavirusas stabdo tiek prekių gamybą, tiek logistiką. Prekybininkai skatina kalėdinėmis dovanomis pradėti rūpintis jau dabar, nes kiekvieną dieną tikimybė jas gauti laiku – vis mažėja. 

„Tai bus labiausiai intensyvios Kalėdos istorijoje, kokias el. prekyba kada nors turėjo“, – prognozuoja prekybos centro internete „Varlė.lt“ vadovas Marius Butauskas. Pasak jo, perkamoji galia didėja kiekvieną dieną – žmonės puošiasi namus ir perka dovanas. Ir tai – dar tik pradžia. 

Populiariausios dovanos – brangs 

Kalėdinių dovanų karštinę gali stabdyti prekių stygius. Pasak M. Butausko, nešiojamųjų kompiuterių trūkumas jaučiamas jau dabar, o tai augina įrenginių kainas. Pigiausio segmento kompiuterių praktiškai nebeliko arba jų kainos pakilo net iki 40 proc. Šiuo metu vidutiniškai kompiuteriai pabrangę apie 20 proc. . Tęsiantis pandemijai tos kainos greičiausiai dar labiau kils, nes pasiūla mažės, o gamyklos atšaukia atsakymus dėl detalių ir komponentų trūkumo. 

REKLAMA
REKLAMA

„Visame pasaulyje dėl koronaviruso stoja gamyklų darbas, o buitinių ir technikos prekių poreikis - smarkiai išaugęs. Mes bendradarbiaujame su kitų valstybių prekybininkais ir ten jau dabar stipriai jaučiamas prekių stygius. Kol kas situacija Lietuvoje dar nėra tragiška, bet lapkričio mėnuo bus kritinis. Žvelgiant į pirkimo tendencijas, visiems norintiems greičiausiai jau neužteks populiariausių kompiuterių, tokių, kaip „Asus“ ar „Lenova“, todėl reikės rinktis iš pakaitalų“, – perspėja M. Butauskas. 

REKLAMA

Kol kas trūkumo neįžvelgiama kompiuterių priedų: ausinių, pelių ir klaviatūrų kategorijose. „Varlė.lt“ produkto vadybininkai teigia, kad populiariausių kalėdinių dovanų trejetą galima pasakyti jau dabar: 1. Siurblys – robotas. 2. Belaidės ausinės, išmanusis laikrodis. 3. El. dantų šepetukai. 

Prekybininkai teigia, kad iki Kalėdų prekių pigimo tikėtis tikrai nereikėtų, gali įvykti priešingai – dėl prekių trūkumo kainos tik augs. Vienintelė proga įsigyti prekes pigiau, greičiausiai bus vis labiau Lietuvoje populiarėjantis „Black Friday“, kuris dėl karantino ribojimų šiemet vyks tik internete. 

REKLAMA
REKLAMA

Ar daug bus dovanų po eglute – pasakyti sunku 

Kiek dosnus bus Kalėdų senelis šiemet – prognozuoti sunku. Pasak produkto vadybininkų, galimi du scenarijai. Pirmasis, žmonės pirks mažiau dovanų nei pernai. Dėl žmonių judėjimo suvaržymo, bus mažiau sugrįžusių švęsti į Lietuvą ir vykstančių aplankyti giminaičių į užsienį, taip pat, tikėtina, kad žmonės šventes sutiks mažesniuose šeimos ratuose, todėl reikės mažiau dovanų. Pinigų gali būti išleista mažiau dėl to, kad bus ženkliai mažiau grįžusių, išlaidauti linkusių lietuvaičių iš užsienio. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Arba antrasis, labiau tikėtinas variantas. „Žmonės šiais metais namuose praleido gerokai daugiau laiko nei neįprastai, todėl atsirado poreikis turėti daugiau buitinių prietaisų. Dovanoti patyriminių dovanų ar kelionių niekas greičiausiai nesiryš, todėl rinksis prekes namams. Taip pat daug kas sutaupė, nes nevyko atostogauti, norės daugiau save palepinti, pagerinti buitį ir apdovanoti artimuosius“, – prognozuoja įmonės atstovai. 

Jiems antrina ir prekybos centre internete įkūrėjas Marius Butauskas, kuris teigia, kad buitinių prietaisų pardavimų skaičius stipriai priklausomas nuo NT rinkos. „Šiemet nekilnojamojo turto pardavimuose mušami rekordų rekordai, o tai tiesiogiai atsiliepia mums. Kiekvienas naujai pastatomas namas yra užpildomas naujais daiktais ir buitine technika, todėl mes taip pat jaučiame išaugusį aktyvumą šiame sektoriuje. Kalėdiniu laikotarpiu skaičiai tik dvigubės“. 

Pastebima ir dar viena nauja tendencija – kalėdines dovanas žmonės siunčia tiesiogiai į namus. „Tai labai logiškas sprendimas, siekiant išvengti kontakto ir galvojant į priekį, nes nujaučiama, kas per šventes ne su visais giminaičiais gali pavykti susitikti. Tačiau jau dabar paštomatai yra užsikišę, o kurjerių tiesiog neužtenka, todėl didėjant siuntų srautui gali kilti labai didelių problemų dėl pristatymo“, – įspėja M. Butauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų