REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dujos Europos rinkoje dabar kainuoja dvigubai brangiau nei pirmąjį pusmetį, tad ir gyventojai turi pasiruošti, kad ir jiems greitai teks už dujas mokėti brangiau. Nors Vyriausybė žada ir toliau dalį brangimo kompensuoti, prezidentūra Seimą perspėja, kad jau dabar rekordiškai brangios dujos pagal preliminarų Vyriausybės planą kitąmet gali dar brangti – du kartus po 40 proc.

Dujos Europos rinkoje dabar kainuoja dvigubai brangiau nei pirmąjį pusmetį, tad ir gyventojai turi pasiruošti, kad ir jiems greitai teks už dujas mokėti brangiau. Nors Vyriausybė žada ir toliau dalį brangimo kompensuoti, prezidentūra Seimą perspėja, kad jau dabar rekordiškai brangios dujos pagal preliminarų Vyriausybės planą kitąmet gali dar brangti – du kartus po 40 proc.

REKLAMA

Finansų ministrė būsimų tarifų dar neatskleidžia, tačiau opozicijos atstovai perspėja ruoštis, kad po metų dujos gyventojams kainuos dvigubai brangiau nei dabar.

Prie Šiaulių gyvenanti Birutė namuose turi dujinį šildymą. Už lango jau šaltoka, namie taip pat vėsu – apie 16 laipsnių, tačiau išbrangus dujoms, moteris šildytis dar nesirengia, nors tai padaryti gali kada tik panorėjus.

„Kai matysim, kad jau vėsu, kambary apie 16 laipsnių, jungsimės. Naktį laikome ir taip 16, ne daugiau“, – sako senjorė Birutė.

REKLAMA
REKLAMA

Šaltuoju metų laiku per mėnesį už savo namo šildymą suvartodama apie 270 kubinių metrų dujų, moteris praėjusią žiemą per mėnesį mokėjo vidutiniškai 150 eurų. Artėjančią žiemą iki naujųjų metų jos sąskaita gresia išaugti 40 procentų ir pasiekti 210 eurų, mat nuo liepos jau galioja didesnis tarifas. Pasak „Ignitis“ atstovės, Birutė šildosi namą, o ne butą, tad dujų suvartoja kiek daugiau nei vidurkis.

REKLAMA

„Atėjus žiemai, tie, kas vartoja dujas šildymui, vidutiniškai suvartoja 200 kubinių metrų dujų, sąskaita siekia apie 160 eurų“, – teigia „Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė.

Prezidentas Seimą ragina įšaldyti 24 centų lygyje tik elektros tarifus, o apie dujas neužsimena. Pagal prezidentūros skelbiamą Vyriausybės preliminarų planą, nuo sausio dujos gali dar labiau pabrangti ir jei bus eilinis 40 proc. brangimas, už šildymą Birutei teks pakloti per mėnesį jau ir 300 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Negana to,  liepą gali užgriūti ir dar vienas 40 proc. dujų kainų pakėlimas. Tuomet Birutės mėnesio sąskaita jau viršytų  ir 400 eurų. Vos per dvejus metus dujos gresia pabrangti penkis kartus. Senjorė jau žada prašyti kompensacijos, nors iki šiol apsieidavo be jos.

„Žiūrim, taip gražiai prašo kreiptis, kodėl nepasinaudoti, jei galima“, – kalba Birutė.

Kokio dydžio kitąmet gresia dujų brangimas, finansų ministrė dar neatskleidžia.

„Konkretūs sprendimai bus pateikti drauge su biudžetu, jie pakankamai brangūs. Net ir su mažesnėmis dujų ir elektros kainomis tarptautinėse rinkose, sprendimai turi būti paviešinti atsakingai“, – teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors prezidento patarėjai mini, kad kitąmet galime tikėtis 80 proc. dujų brangimo, tai yra 2 kartus po 40 proc., opozicijos atstovai ragina neapsigauti. Mat tarifų padidinimas pastarąjį kartą vyko ne nuo pradinės, o jau nuo padidintos kainos, tad bendras metinis dujų brangimas gali siekti ir beveik 100 proc.

„Pagal visas elementarias matematikos taisykles daroma. Tikrai ne 40+40, tai yra 80. Tai yra 9 proc, nes iš pradžių padidini 40 ir nuo padidėjusios sumos padidini 40“, – aiškino socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

REKLAMA

Bendrovės „Ignitis“ atstovai perspėja, kad dujų brangimas palies daugiau kaip pusę milijono jos vartotojų.

„Iš viso yra 610 tūkst. namų ūkių. 400 tūkst. vartoja dujas maistui ruošti, apie 160 tūkst. naudoja gamtines dujas šildymui“, – teigė L. Beganskienė.

Dujas naudojantys tik maistui, vidutiniškai per mėnesį suvartoja apie 5 kubinius metrus dujų, o sąskaita siekia apie 6 eurus, tad jiems kitais metais gali tekti mokėti apie 12 eurų per mėnesį.

REKLAMA

Savo pasiūlymuose Seimui, kaip padėti gyventojams įveikti energetinę krizę, prezidentas siūlo didinti ir vaiko pinigus. Kiekvienam vaikui per mėnesį pridėti po 10 eurų, o daugiavaikėms ir auginančioms neįgalų vaiką – dar ir po 5 eurų priedą. Tokiu atveju vaiko pinigai siektų 90 eurų, o su priedu 142 eurus.

„Vaiko pinigai yra kritinė pagalba šeimoms su vaikais, paslaugos brangsta, išlaidos didėja vaikams“, – tvirtina prezidento patarėja Irena Segalovičienė.

Tačiau kiek siūlys kitąmet didinti vaiko pinigus, socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar neatskleidžia.

Yra ir geru naujienų - Simonyte pasikels sau atlyginimą dvigubai. O eiliniu zmoniu laukia džiugios žinios apie nauju mokesčių įvedimą.
vo vo as tai visam name radijatorius ispjoviau viena kambari tik palikau kad nereiktu duju daug sukurent o ka permegot uztenka o dirbu lietuvos dujos tai darbe diena ten sildausi dykai
Reikia vaziuot ziema y uzsieny ir padet ant lt politikos.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų