Pasaulyje kuriama apie 2000 vakcinų: tikisi pristatyti kitais metais

Eksperimentinę vakciną nuo koronavoruso kuriantys mokslininkai varžosi ir su laiku, ir vieni su kitais. Apie sėkmingus bandymus jau praneša Kinija ir Rusija. Britų mokslininkai Oksforde skelbia sukūrę saugią vakciną, kurios britų valdžia jau užsisakė 100 milijonų dozių.

Savanorė – viena iš 1077 asmenų, dalyvavusių Oksfordo universiteto mokslininkų tyrimuose kuriant vakciną nuo koronaviruso. Dabar mokslininkai skelbia ilgai lauktą naujieną – jų sukurta vakcina yra saugi ir žmogaus organizme padeda susiformuoti imunitetui prieš „Covid-19“.

Eksperimentinė vakcina sužadino stiprų antikūnų ir vadinamųjų T ląstelių imuninį atsaką prieš naująjį koronavirusą. Anot mokslininkų, būtent T ląstelės padeda įveikti virusą.

„Vakcinos yra vienintelė išeitis, kovojant su pandemijomis. Ir tai yra labai svarbus momentas. Įsitikinome, kad iš šios vakcinos galime tikėtis imuninių reakcijų, kurios, tikimės, apsaugos mus ateityje“, – sako mokslininkas Andrew Pollard.

„Jei ši vakcina pasirodys efektyvi, galėsime ja skiepyti daugybę žmonių, kadangi patys ją gaminsime. Tai leis visiems mums grįžti į normalų gyvenimą, išsivaduoti iš karantino, nebedėvėti kaukių ir pradėti gaivinti mūsų ekonomikas“, – pasakoja mokslininkas Adrian Hill.

Šie rezultatai daug žadantys, tačiau dabar britų mokslininkams teks aiškintis, ar sukurta vakcina yra tikrai efektyvi. Nepaisant to, Jungtinės Karalystės vyriausybė jau užsakė 100 milijonų šios vakcinos dozių.

„Mūsų dar laukia ilgas kelias. Turime išsiaiškinti, kaip vakcina veikia vyresnio amžiaus žmones, kurie dėl savo amžiaus susiduria su didesne rimtų ligų rizika nei tyrime dalyvaujantys savanoriai. Dar vienas iššūkis yra tai, kad mes vis dar nežinome, kokio stiprumo turi būti imuninis atsakas, kad nugalėtų šį virusą“, – teigia profesorė Sarah Gilbert.

Apie sėkmingus eksperimentinių vakcinų bandymus praneša ir Kinijos mokslininkai, o nuo šiandienos tuo giriasi ir Rusijos gynybos ministerija.

Tiesa, vos prieš kelias dienas britų, amerikiečių ir Kanados saugumo tarnybos apkaltino Rusijos programišius, kad šie mėgino pavogti su vakcinos kūrimu susijusią medžiagą. Iš viso pasaulyje šiuo metu kuriama apie 2000 vakcinų. Ekspertai tikisi pasauliui ją pristatyti kitais metais.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-07-21 21:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sake juk si rudeni bus... Jau kitais metais... Blia debilu gauja...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų