Lietuvoje nustatyti 2 nauji Covid-19 atvejai

Per vakar parą Lietuvoje koronavirusinė infekcija (COVID-19) patvirtinta dviem žmonėms. Kėdainiuose nustatytas atvejis siejamas su anksčiau trąšų gamykloje nustatytu susirgimu, Vilniaus apskrityje – su šeiminiu protrūkiu. 

Pirmasis koronaviruso atvejis per vakar parą nustatytas Kauno regione (Kėdainiuose). COVID-19 diagnozuota AB „Lifosa“ darbuotojui profilaktinio patikrinimo metu. Asmuo jokių koronavirusinei infekcijai būdingų požymių nejaučia, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pirminiais surinktais duomenimis, asmuo tiesioginio kontakto su kolega, kuriam COVID-19 diagnozuota praėjusią savaitę, neturėjo, tačiau naudojosi bendro naudojimo patalpomis. Užsikrėtusysis, šiuo metu turimais duomenimis, taip pat nebendravo ir su iš užsienio grįžusiais asmenimis. Epidemiologinės diagnostikos metu išaiškinti 6 artimą sąlytį turėję asmenys. Visi jau izoliavosi namuose.

Antrasis COVID-19 atvejis per vakar patvirtintas Vilniaus apskrityje. Nustatyta, kad asmuo susirgo po kontakto su sergančiais šeimos nariais, kuriems COVID-19 liga buvo nustatyta liepos 12 d. grįžus iš Bulgarijos. Užsikrėtusiajam liepos 15 d. pakilo temperatūra, atsirado sloga, liepos 19 d. asmeniui dingo uoslė. Nustatyta, jog sąlytį su šiuo asmeniu turėjo 5 kiti asmenys, jie izoliacijoje.

Liepos 20 d. taip pat pranešta apie 13-ąją užsikrėtusiojo koronavirusu, bet mirusio dėl kitų priežasčių mirtį.

Koronavirusas per praėjusią parą iš viso nustatytas 1949 žmonių, tebeserga 255 asmenys, 1601 – pasveiko, 89 žmogus yra izoliacijoje.

Taip pat NVSC patikslina dėl vakar nustatytų dviejų atvejų, kurie nustatyti Kaune, o ne Kėdainiuose, kaip skelbta vakar. Aštuntasis ir devintasis užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai, apie kuriuos pranešta vakar, nustatyti Kaune. Asmenys susirgo po turėto kontakto su jau sergančiais asmenimis. Vienas iš šių žmonių turėjo sąlytį su Kėdainiuose sergančiu asmeniu, kuris užsikrėtė nuo sergančios šeimos, kitas asmuo bendravo su žmogumi, kuriam COVID-19 liga patvirtinta liepos 17 d. (Panevėžyje).

REKLAMA

Pirmadienį buvo 15 naujų atvejų

Primename, kad dar pirmadienio rytą sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šalyje buvo užfiksuota 15-a naujų Covid-19 atvejų. Apie užsikrėtusį mažametį informacijos pateikta nebuvo.

Per parą – 15 atvejų

Keturi per praėjusią parą patvirtinti koronaviruso atvejai yra įvežtiniai, aštuoni užsikrėtusieji darbe arba namų aplinkoje kontaktavo su jau sergančiaisiais, trijų asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra žinomos, pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Anot NVSC, du įvežtiniai atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje.

„Du asmenys į Lietuvą iš Kroatijos grįžo liepos 2 dieną. Liepos 11-ąją jie dalyvavo šeimos šventėje. Pirmieji simptomai vienam iš asmenų pasireiškė liepos 13 dieną, kitam – liepos 15 dieną“, – buvo teigiama pranešime.

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, po šios šventės taip pat susirgo jos dalyvis, kuris, kaip nustatyta, užsienyje pastaruoju metu nesilankė, todėl manoma, kad užsikrėtė nuo grįžusiųjų iš Kroatijos.

Kaip BNS vėliau informavo NVSC, sąlytį su sergančiais asmenimis šventėje iš viso turėjo 26 žmonės.

„Pirminiais duomenimis, 20 iš jų turėjo didelės rizikos sąlytį“, – sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Dar du įvežtiniai atvejai taip pat nustatyti Vilniaus apskrityje – užsikrėtusieji liepos 12 dieną grįžo iš Bulgarijos.

„Liepos 13 dieną asmenys pajautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, tad visą laiką laikėsi izoliacijos. Nustatytas vienas kontaktinis asmuo“, – informuoja NVSC.

Likę septyni atvejai, susiję su jau sergančiais asmenimis, patvirtinti Vilniaus, Utenos, Panevėžio ir Kauno apskrityse.

Vilniaus apskrityje koronavirusas nustatytas asmeniui, dirbančiam transporto kompanijoje. Jis turėjo sąlytį su asmenimis, kuriems anksčiau diagnozuota COVID-19 liga.

„Nuo liepos 13 dienos asmuo buvo izoliacijoje. Remiantis surinktais duomenimis, asmuo simptomų nejaučia, tirtas profilaktiškai įmonės iniciatyva. Nustatytas vienas sąlytį turėjęs asmuo“, – rašoma pranešime.

REKLAMA

Dar vienas atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje asmeniui, kuris nuo liepos 3 dienos buvo izoliavęsis, kadangi kontaktavo su sergančiuoju.

„Asmeniui simptomai nepasireiškė, tačiau pasibaigus izoliacijai, prieš grįžtant į darbą, buvo atlikti profilaktiniai tyrimai ir nustatytas susirgimas. Nustatyti 2 kontaktiniai asmenys“, – informuoja NVSC.

Du atvejai patvirtinti Utenos apskrityje. Vienas – Molėtų, kitas – Zarasų rajone.

Molėtų rajone COVID-19 nustatyta asmeniui, turėjusiam sąlytį su kolega, kuriam koronavirusinė infekcija patvirtinta anksčiau. Nustatyta, jog šiuo atveju sąlytį turėjo 10 asmenų, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.  Zarasų rajone COVID-19 nustatyta asmeniui, bendravusiam su sergančiuoju koronavirusine infekcija.

„Nustatyta, kad liepos 13 ir liepos 14 dienomis užsikrėtusysis lankėsi kursuose Medininkuose, nuo liepos 15 dienos buvo izoliacijoje. Nustatyta 11 sąlytį turėjusių asmenų“, – teigia NVSC.

Dar du atvejai Kauno apskrityje nustatyti Kėdainių rajone.

„Asmenys susirgo po turėto kontakto su jau sergančiais asmenimis. Vienas iš šių žmonių turėjo sąlytį su Kėdainiuose sergančiu asmeniu, kuris užsikrėtė nuo sergančios šeimos. Atvejai vakar patvirtinti Kėdainiuose. Kitas asmuo bendravo su žmogumi, kuriam COVID-19 liga patvirtinta liepos 17 dieną Panevėžyje“, – rašoma pranešime.Panevėžio apskrityje asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo, kuriam susirgimas COVID-19 patvirtintas liepos 13 dieną.

Panevėžio apskrityje taip pat nustatyti du atvejai, kurių užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. 

Užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios ir asmens, kuriam susirgimas nustatytas prieš planinę operaciją Vilniaus apskrityje. Jis simptomų nejautė. Nustatyti 3 kontaktiniai asmenys, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

Koronavirusas per praėjusią parą iš viso nustatytas 1947 žmonėms, tebeserga 254 asmenys, 1601 – pasveiko, 81 žmogus yra izoliacijoje. 

Nuo COVID-19 mirė 80 žmonių, dar 12 koronavirusu užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų