Parodė, kaip stilingai komponuoti gėles vazonuose: daugelis apie šiuos augalus pamiršta

TV3 laida „Svajonių sodai“ apsilankė pas želdynų dizainerę ir Kauno aplinkos inžinerijos dėstytoją dr. Ingę Auželienę, kuri pasidalijo vertingais patarimais, kaip originaliai komponuoti vazonines gėles. Pasak laidos konsultantės, daugelis žmonių komponuodami vasariškas gėles bijo eksperimentuoti ir pamiršta apie kitus labai vertingus augalus.

Komponuojant gėles mokslų daktarė ragina nepamiršti ir prieskoninių augalų, kuriuos puikiai galima derinti su vienmetėmis gėlėmis.

„Buvome įpratę, kad lovelyje, vazone auginame petuniją, pelargoniją, surfiniją. Tai irgi gražūs augalai, bet vis norisi juos kažkaip papildyti. Man visada patinka vazonai, kuriuose yra bent kiek prieskonių, nes tai yra ir kvapas, ir nauda šiokia tokia, jei naudojame juos vėliau maistui“, – teigė I. Auželienė.

Pasak želdynų dizainerės, komponuojant gėles vazonuose būtina nepamiršti ir augalų palydovų.

„Dabar mūsų gėlininkai tikrai leidžia pasirinkti labai gražių augalėlių ir ta įvairovė leidžia truputėlį kitaip pasižiūrėti į tas gėles ir į vasaros kompozicijas. Aišku, atsiranda ne tik stambiais, dideliais žiedais gėlės, bet ir daug naudojame varpinių augalų, įvairių viksvų, lapinių augalų, kurie turi išskirtinius lapus tiek savo spalva, tiek savo forma“, – teigė ji.

Kokiomis dar gėlėmis I. Auželienė puošia savo vasariškas kompozicijas?

Soruolė

„Tai yra vienmetis augalas ir kartais žmonės apsirinka, kad jis gali žiemoti, bet jis tikrai nežiemoja ir turi išskirtinę gražią spalvą. Rudens link jis išleis gražias varpas, savo žiedynus ir tas vazonas pasikeis“, – pasakojo dizainerė.

Alūnė

„Šių gėlių yra įvairiausių spalvų nuo geltonos, žalios iki netgi oranžinės“, – pasakojo dizainerė.

Mulenbekija

„Ir viename, ir kitame vazone mes turime mulenbekiją, kuri turi labai smulkius lapelius ir ją naudojame, kai norime tos kitokios faktūros, to lengvumo kad kristų ant vazono“, – pasakojo dizainerė.

Salvijos

„Salvijas daugelis atsimename ir iš vaikystės, nes tai yra raudonos, ryškios gėlės ir dabar tikrai yra didžiulė jų įvairovė ir mes jų turime net keletos rūšių – tamsiai violetinę ir švelniai rožinę. Tai yra labai lengvas augalas, gerai besišakojantis ir žydi visą sezoną“, – pasakojo dizainerė.

Daugiau naudingų patarimų, kaip komponuoti gėles vazonuose, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11 val. per TV3

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų