Pareigūnę įkaite paėmęs kalinys stojo prieš teismą – sakė taip daręs iš nevilties

Įkaite izoliatoriaus pareigūnę paėmęs ir taip pasprukti bandęs už dviejų merginų nužudymą nuteistas Dovydas Kriaučiūnas stojo prieš Šiaulių teismą. Bėglys neneigia, kad norėjo ištrūkti į laisvę, tačiau esą tai darė tik dėl to, kad už dvigubą nužudymą prieš 17 metų iki gyvos galvos yra kalinamas neva nepagrįstai.

Į teismą atvedamas prieš pusmetį paėmęs įkaite pareigūnę ir pabėgti iš Tardymo izolitoriaus bandęs Dovydas Kriaučiūnas. 35 metų vyras kalinamas jau 17 metų. Būdamas 18 šiaulietis metaliniu strypu uždaužė dvi merginas, perpjovė joms venas ir paliko, kad nukraujuotų. Tačiau pats Kriaučiūnas teigia, kad visus tuos metus jis yra kalinamas neteisėtai, o bandymas pabėgti yra tik jo būtinoji gintis, nes nežudė merginų, tik pavogė jų daiktus.

„Per neteisėtą naktinį tardymą iš manęs buvo išgautas – per 20 valandų, be advokato, išgautas, per prievartą, prisipažinimas, dėl nužudymo, nors realiai buvau padaręs tik vagystę“, – sako teisiamasis Dovydas Kriaučiūnas.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pareigūnę įkaite paėmęs kalinys stojo prieš teismą – sakė taip daręs iš nevilties

Tad 17 metų kalėjimuose sėdintis vyras nusprendė imtis kitų būdų, kaip galėtų ištrūkti į laisvę ir dar kartą kartą grąžinti bylą į teismą.

„Ir neturėdamas jokių teisinių priemonių, kaip galėčiau įrodyti, panaudodamas kaip įmanoma proporcingas priemones, priverčiau Šiaulių tardymo izoliatoriaus personalą atidaryti vartus į laisvę. Išėjau į laisvę“, – pasakoja D. Kriaučiūnas.

„Tai iš didelės, didelės nevilties, atkreipti dėmesį pagaliau, kas vyksta su teismais Lietuvoje. Jis įkalintas teisėjams piktnaudžiaujant, neatliekant tarnybinių pareigų ir galimai darant poveikį“, – teigia D. Kriaučiūno motina.

Prieš pusmetį vyko į kriminalinių filmų scenas panaši drama. Kalinys kompiuterio dėklo diržą užmetė ant pareigūnės ir jai į kaklą įrėmė nugaląstą geležtę apvyniotą batraiščiu. Moteris žinodama, už ką nuteistas yra ją įkaite paėmęs vyras, suprato, kad jai gresia rimtas pavojus. Nuolat grasindamas subadyti Kriaučiūnas privertė tardymo izoliatoriaus darbuotojus atrakinti visas užkardas vedančias į laisvę.

REKLAMA

Teisme, jis teigė, kad pareigūnės žudyti nenorėjo, tik bandė išgąsdinti ir priversti jį išleisti. Tačiau laisve žudikas džiaugėsi neilgai, už kelių minučių policijos pareigūnai sulaikė bėglį ir grąžino jį į įkalinimo vietą. Kaip teigia nukentėjusioji, vos grįžęs, įkaite ją paėmęs vyras, atsiprašė. 

Pareigūnė teisme pasakojo, kad jai nemalonu prisiminti to vakaro įvykius ir kalbėtis su žurnalistais atsisakė. Nauji kaltinimai iki gyvos galvos nuteistam vyrui nepadės greičiau išeiti į laisvę.

„Kaltinamas yra kalinio pabėgimas, žmogaus pagrobimas ir pareigūno nesunkus sveikatos sutrikdymas“, – kalbėjo prokurorė Daina Songailienė.

Iki bandymo pabėgti Dovydas Kriaučiūnas buvo du kartus baustas drausmine tvarka.


Rašyti komentarą...
M
Mrxxx
2020-07-21 18:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikejo isdulkint
Atsakyti
0

H
Hmm
2020-07-27 17:57:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
jeigu jis nežudė, tai bent žino, kas tai padarė. Žodžiu, geriausiu atveju - bendrininkas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų